№685 від 08.12.2014p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Корисно знати
Відомо, що здоров’я залежить також і від біоритмів, які визначають ідеальний час для сну, прийому їжі і інших занять. Згідно з рекомендаціями британських спеціалістів, ідеальний режим дня виглядає так.
Саме до цього моменту наш організм вже використав доступні запаси жиру і глюкози. Тому наш мозок зі сну погано міркує, і ми відчуваємо слабкість.
Сніданок повинен бути ситним і містити всі необхідні організму елементи. Обов’язково включіть в ранковий раціон кашу із цільних злаків – тоді відчуття насищення збережеться довше.
7:15 – прийом вітамінів
Чому власне в цей час?
Справа в тому, що деякі із цих речовин, наприклад вітамін В, має властивості стимуляторів. Тому найкраще їх приймати зранку. З іншої сторони, якщо приймати вітаміни або вітамінні додатки на голодний шлунок, вони просто відразу ж вийдуть разом з сечею, і прийом виявиться марним.
Так що спочатку слід поснідати.
7:30 – чистка зубів
Цю процедуру слід здійснювати не менше ніж через півгодини після вранішньої трапези, коли вона засвоїться, так як в їжі і напоях міститься кислота, яка розм’якшує зубну емаль.
10:00 – вирішення найбільш важливих задач
В цей час наш мозок, який засвоює глюкозу і інші корисні поживні речовини, працює найкраще, тому слід братися за вирішення складних робочих або життєвих проблем. Результати обов’язково будуть ефективними.
13:00 – обід
В даний період травна система найбільш активізується. Але пам’ятайте, що їжа не повинна бути надто ситною і в ній повинні бути збалансовані білки і вуглеводи. До прикладу, гарячий суп, хліб із непросіяної муки, риба, салат і фруктовий компот. Такий раціон дозволить мозку зберігати свою активність протягом дня.
15:00 – прогулянка
Прогулянка допоможе перебороти сонливість, яка виникла внаслідок перетравлення їжі в шлунку після обіду. Але спати в цей час не завжди є можливим.
Тому по можливості краще прогулятися хоча б протягом 20 хвилин.
17:30 – заняття спортом
В цей час наша температура досягає максимальних значень, як наслідок збільшується сила м’язів, тіло стає гнучке, рухливе і виносливе. Тому фізичні вправи найкраще виконувати в цей час.
19:30 – вечеря
Це найпідходящий час для їжі – за 3-4 години до відходу до сну. Але не слід їсти за вечерею багато цукру, інакше ви не зможете заснути вночі.
21:30 – підготовка до сну
За годину до сну необхідно розслабитися, віддатися спокійним заняттям. Нам потрібно в середньому 7-8 годин сну, тому слід привчити себе лягати і вставати в один і той же час.
08.12.2014 | Лікар-санолог ОЦЗ Валентина Копель |
Рівне-Ракурс №685 від 08.12.2014p. На головну сторінку |