Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №705 від 05.05.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Вчимось економити енергію

Вчимось економити енергію

Нинішні тарифи на енергоносії не лякають лише дві категорії громадян - олігархів та бомжів. Перші на подорожчанні ще й зароблять, бо практично увесь український олігархат так чи інакше заробляє на енергопостачанні, а друга категорія українців просто ні за що не платить. Однак, для переважної більшості громадян, нинішнє обвальне подорожчання енергоносіїв є головною економічною проблемою. Як виявилось рівненські активісти теж пропонують свої рецепти виходу з тарифного “піке”. У вівторок 28 квітня, за ініціативи партії “Солідарність”, в обласному Будинку вчених пройшов круглий стіл, на якому були обговоренні питання енергоефективності та енергозбереження.

Дискусію розпочав голова Рівненської обласної організації “Солідарність” в Рівненській області депутат обласної ради Сергій Штурхецький. Він зокрема зазначив: “Ми повинні вже сьогодні – навесні, спільно розробити цілу низку заходів по економії енергоресурсів, бо очікувати їх здешевлення, на жаль не доводиться. Нам потрібно на рівні області визначитися, як ми зможемо ефективніше використовувати ті природні ресурси, які є на Рівненщині. Для цього потрібна тісна співпраця органів влади, вчених, підприємців та громадських активістів”.

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олександр Дехтярчук зупинився на ситуації в торф’яній галузі:

- Україна є лідером в Європі за обсягами торфу, а наша область має найбільші його поклади у державі. Тобто за логікою – саме торф мусить бути основним видом пального в регіоні. Що ми бачимо в реальності. Картина сумна. Є державне підприємство “Укрторф”, яке живе з внесків регіональних виробників торфу. Одне з них це “Рівнеторф”. Підприємство – державне, але жодної копійки в його розвиток з бюджету вкладено не було вже багато років. Мало того, ніякими пільгами виробники торфу не користуються. Тим не менше, підприємство працює, і працює успішно. Вартість наших торфобрикетів набагато менша ніж вугілля, а їх використання для опалення в рази вигідніше ніж спалювання імпортного газу. Коли я керував Дубенською районною радою, ми перевели 76% бюджетних установ на опалення торфом. Чи можемо ми цей приклад запровадити по всій області? Без сумніву можемо. Однак, сьогодні підприємство виключено із списку об’єктів, які не можна приватизувати. Тобто, потрібне Україні прибуткове підприємство може бути продано. Я не проти приватизації, як такої, але є підприємства, які мусять залишатися державними, бо вони і так приносять прибуток у бюджет, та ще й мають стратегічне значення. Ми, депутати від Рівненщини, виступаємо за збереження “Рівнеторфу” в державній власності та передачу його з концерну “Укрторф” в обласну комунальну власність, тому що це дасть змогу наростити потужності і забезпечити всіх бажаючих споживачів дешевим паливом.

Думку депутат підтримав радник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Муляренко:

- Сьогодні нам потрібно розробити комплексні заходи, щодо широкомасштабного впровадження нових технологій, які дадуть можливість суттєво зменшити витрати тепла. Я маю на увазі й модернізацію наших котелень, зменшення втрат тепла в будинках та впровадження нових стандартів будівництва, аби вже на стадії проектування було закладено максимальне збереження тепла. Все це вимагає коштів. Так, в нинішньому році в обласному бюджеті заплановано на ці цілі двадцять мільйонів гривень. Це значна сума, але її потрібно максимально ефективно використати. Для того, аби всі бажаючі змогли познайомитися із найновішими розробками в галузі енергоефективності, у Рівному вперше 5 та 6 червня відбудеться Міжнародна виставка “СЕП – 2015. Сучасність. Енергозбереження. Технології”, де будуть представлені десятки виробників. Вважаю, що цей захід буде дуже корисний як для державних установ, так і для приватних підприємств та громадян.

В цілому дискусія на круглому столі була дуже цікава та плідна і завершилась підписанням спільного меморандуму. В цьому документі з шести пунктів намічені шляхи втілення в життя цілої низки проектів, які зможуть до деякої міри пом’якшити для споживачів шок від нинішнього підняття тарифів на комунальні послуги.

05.05.2015Володимир КонєвРівне-Ракурс №10 від 05.05.2015p. 
На головну сторінку