Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №711 від 22.06.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Ігор Мічуда: - “Нам потрібно привести в порядок будівельну галузь”

Не секрет, що саме будівництво є тим “локомотивом”, який витягнув з кризи не одну світову економіку. Можна згадати хоча б хрестоматийний приклад США тридцятих років. Тоді від страшної Великої Депресії американську економіку врятувала саме будівельна галузь. Чи можливо це в нас автор вирішив дізнатися в начальника Державної архітектурно будівельної інспекції в Рівненській області,відомого будівельника Ігоря Мічуди.

- Звісно будівництво дійсно саме та галузь, яка може відродити українську економіку. Тут все просто – будівництво вимагає робочої сили, тобто забезпечує громадянам робочі місця. Далі потрібні будівельні матеріали, а це замовлення для підприємств, що їх виготовляють, при чому потрібно мати на увазі, що більшість будівельних матеріалів виготовляють саме українські заводи, а це додаткові контракти і нові робочі місця. До того ж будівництво вимагає значних транспортних послуг, і це теж плюс для економіки. Головний же плюс сильної будівельної галузі – це наявність платоспроможного попиту на нову нерухомість, що в свою чергу вирішує в значній мірі проблему збільшення поступлень до бюджету в вигляді податків.

- Чому ж в нас сьогодні по всій державі будівництво хоч і розвивається, але далеко не такими темпами, як потрібно Україні? Коли я, не так давно, став керівником ДАБІ, то зрозумів – головна проблема будівельної галузі це правовий нігілізм. Тобто, замість того, аби оформити всі документи і працювати чесно з урахуванням усіх будівельних норм, які до речі розробляли далеко не дурні люди, в нас часто – густо ділки пробують “порішати”. Яскравий приклад будівництво на набережній житлового комплексу “Ріверсайд”. Замість того, щоб працювати чесно, місто Рівне стало жертвою справжнісінької будівельної афери. Тільки на минулому тижні нам за допомогою депутатської комісії міської ради вдалося повернути ситуацію в законне поле. Вже є заява концерну “Хлібпром” (забудовник комплексу “Рівресайд”) на проведення перевірки, за результатами якої забудовник сплатить штраф, усуне недоліки і можна буде спокійно в правовому полі продовжувати будівництво. Це приклад цивілізованого розв’язання проблеми створеної самими забудовниками. Відмічу прагнення деяких “дівелоперів” прикритися громадянами, які вже заплатили чималі гроші за неіснуюче житло. Як виявилося у “Ріверсайда” їх не 54, як стверджували, а п’ятдесят один, а повну суму взагалі внесли шістнадцять покупців. Думаю приклад цього житлового комплексу повинен стати наукою тим, хто все ще сподівається “порішати” та вважає, що можна в Рівному робити все, аби лише були гроші на хабарі чиновникам…

22.06.2015Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 22.06.2015p. 
На головну сторінку