Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №722 від 31.08.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Мар’ян Года: “– Криза не привід згортати виробництво”

Мар’ян Года: “– Криза не привід згортати виробництво”

Ситуація в нашій економіки за останні роки характеризується двома визначеннями – погана, або дуже погана. Поганих новин стільки, що іноді хочеться просто впасти у відчай. Однак є люди, які навіть за умов війни та невпинного падіння виробництва, знаходять можливості не тільки працювати, а й розширювати підприємства. До останніх належить торгова марка “Рівень”. Для того, аби дізнатися, як в наших реаліях це вдається, автор звернувся до голови правління торгівельної марки “Рівень”, депутата Рівненської міської ради Мар’яна Годи.

- Яка ситуація в цілому у галузі пивоваріння?

- Ситуація дуже непроста. За сім місяців 2015 року загальний спад по галузі сягнув двадцяти п’яти відсотків. Це дуже багато. Треба сказати, що крім об’єктивних причин суттєво “допомогли” вітчизняним пивоварам наші урядовці. Зокрема, прирівнення пива до алкогольних напоїв сильно вдарило по всій галузі. Так, вже не можна продавати пиво у кіосках, з бочок та розливати напій у пет – пляшки. Я не знаю іншої цивілізованої країни, де б існували такі обмеження. До того ж, всі пивоварні повинні бути сертифіковані. Сам по собі процес не такий вже і дорогий, але потрібно зібрати величезну кількість документів, яких отримати власникам маленьких пивоварень доволі непросто. Крім того, потрібно придбати за п’ятсот тисяч гривень ліцензію на продаж продукції, а це для тих самих маленьких виробництв просто “не по кишені”. Вдарили наші урядовці і по дилерським мережам. Багато з них займалися продажем лише пива, і тому їм теж потрібно заплатити ті самі півмільйона за ліцензію на торгівлю. Для більшості з них це просто економічно не вигідно. Я взагалі бачу в таких діях спробу монополізувати ринок і витіснити з них дрібних виробників. Сьогодні більшість з 150 міні пивоварень знаходяться на межі закриття. Я вважаю, що така політика по відношенню до вітчизняних підприємств є згубною, бо фактично людей, які самотужки створили виробництво, платять податки та зарплатню працівникам, годують свої сім’ї, не просячи нічого в держави, виганяють “на біржу праці”. Сьогодні ми вимагаємо відміни більшості з нових правил, аби захистити право дрібних виробників пива працювати. Взагалі є така думка, що останні рішення стосовно нашої галузі були прийняті на користь виробників горілчаних виробів, яким занепад пивоваріння в Україні вигідний. Щоправда, виникає питання, а чи добре для нашого суспільства буде, коли замість пива будуть більше пити горілку?

- Мар’ян Адамович, а яка ситуація на Вашому підприємстві?

- За ті самі сім місяців поточного року ми наростили виробництво на двадцять відсотків. Річ у тім, що нинішня криза далеко не перша, яку переживає наше підприємство, і в нас є досвід праці у вкрай несприятливих умовах. В першу чергу, потрібно виготовляти якісну продукцію, боротися за покупця, вивчати попит. Сьогодні наші громадяни хочуть купувати не тільки смачне, але й корисне пиво. Наша ж продукція виготовляється без консервантів і є не пастеризованою, тому ми можемо забезпечити своїх споживачів дійсно якісним пивом. До того ж, ми постійно оновлюємо наш асортимент, вивчаємо потреби ринку. Для цього на території нашого підприємства відкрився пивний ресторан, де діє міні пивоварня. Сьогодні вона виготовляє сім сортів пива, а у найближчому майбутньому плануємо розширити асортимент. Найбільш популярні сорти будуть запущені в масове виробництво. Взагалі ж в кризу потрібно більше працювати і постійно впроваджувати нові рішення, бо тільки таким чином виробництво зможе не просто виживати, а розвиватися вносячи таким чином свою частку у вихід України з кризи.

31.08.2015Записав Володимир КонєвРівне-Ракурс №10 від 31.08.2015p. 
На головну сторінку