Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №734 від 23.11.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Хомко – ГОЛОВА

Хомко – ГОЛОВА

Минулої неділі завершився виборчий марафон 2015 року. Відбувся другий тур виборів мерів великих міст України. В Рівному переміг Володимир Хомко, за якого віддали голоси ледве не сімдесят відсотків виборців, які 15 листопада прийшли на виборчі дільниці.

Що ж - перемога впевнена, і ми вітаємо Володимира Євгеновича із обранням втретє на вищу посаду в обласному центрі. Що стосується самої мерської кампанії, то вона була цікава і доволі несподівана. Річ у тім, що більшу частину “дистанції” швидко здобував прихильність рівнян головний противник пана Хомка, лідер “Рівненського Громадського контролю” Дмитро Якимець. Треба віддати належне – команда Якимця працювала активно і, що важливіше, якісно. У діючого міського голови на нинішніх виборах з’явився по-справжньому сильний конкурент. Перший тур, попри те, що Володимир Хомко набрав більше голосів, переможця не виявив. Цікаво те, що багато голосів набрали саме опозиційно налаштовані до діючої влади кандидати. Яскравий приклад – Олексій Бучинський, якого хотіли бачити міським головою 12% виборців. Це при тому, що на нинішніх виборах у Рівному “Свобода” попрацювала доволі кволо, а наявність досвіду керівництва міським господарством самого пана Бучинського викликає певні сумніви. Однак дванадцять відсотків він набрав. Тобто ми маємо справу з доволі цікавим феноменом – протестним голосуванням на виборах міського голови, що раніше в Рівному не спостерігалось. До речі, доволі “антихомковську” агітацію вів і інший кандидат – Олексій Муляренко, який себе позиціонував як реальна альтернатива діючій міській владі – тобто саме Володимиру Хомку. Однак мерська кампанія головного рівненського “солідарника” була дуже короткою і, на думку фахівців, вельми сумбурною, що позначилася на її результатах. Однак все ж вісім відсотків Олексія Муляренка - це голоси тих виборців, які з різних причин незадоволені діючою міською владою.

Таким чином перед другим туром виборів, електоральна база Дмитра Якимця мала всі шанси збільшитися, в той же час у Володимира Хомка особливо їй зростати не було куди. Але результати виборів говорять про те, що при двотурових виборах міських голів прості дії зі “складання” та “віднімання” рейтингів не працюють, або, точніше, працюють далеко не завжди. Кандидату потрібно згуртувати “своїх” виборців і спонукати їх прийти голосувати. Тобто явка виборців вирішує все. Обидва фіналісти перегонів це зрозуміли, але у Дмитра Якимця з мало зрозумілих причин це не вдалося зробити. Таким чином переміг Володимир Хомко.

Здається все. На цьому можна ставити крапку. Вибори відбулися, депутати та міські голови обрані, і місцеве політичне життя знову стане рутинним та мало цікавим. Дійсно, з майдану Незалежності зникли палатки, із біл – бордів та стовпів політична агітація, на місцевих телеканалах знову можна було дивитися новини без явної кандидатської “заказухи”. Однак, головною особливістю нинішньої кампанії стало те, що нинішні місцеві вибори є проміжною кампанією. Тобто, учасники розуміють - сама ситуація в державі настільки нестабільна, що розраховувати на “спокійне довге життя” місцевій владі не варто. Дійсно, вже у вівторок в штабі БПП “Солідарність” пройшла перша прес- конференція переобраного міського голови Рівного Володимира Хомка і голови міської партійної організації президентської політичної сили Олексія Муляренка. На заході йшла мова про створення коаліції в міській раді. Враховуючи, що до першої сесії цієї ради залишилось ще десять днів, сама постановка цього питання є доволі новаторською. Якщо відкинути загальні фрази та натяки із сказаного Володимиром Хомком стає зрозумілим, що він відкритий до співпраці з усіма сімома фракціями міської ради, в тому числі із депутатами від “Рівненського Громадського контролю”. Що стосується другої за значенням посади в місті – секретаря ради, то тут Володимир Євгенович висловився за те, щоб цю посаду обійняв пан Муляренко. Висловлення звісно вагоме, хоча в нинішній раді міський голова “своєї” фракції немає, таким чином БПП доведеться домовлятися із колегами. При цьому коаліція, якщо вона буде створена, має складатися мінімум з трьох фракцій. Таким чином міську “спікеріаду” можна вважати розпочатою…

Що стосується думок членів інших фракцій міської ради, то нам наразі не вдалося вияснити позицію усіх фракцій. Однак перші відгуки вже є.

Мар’ян Года, “Самопоміч”:

- БПП “Солідарність” набрала по місту більше всього голосів і тому вважаю, секретар ради має бути від цієї політичної сили. Це справедливо. Однак, я вважаю – треба дуже серйозну увагу звернути на кандидатури заступників, від яких залежить життя Рівного. Так на зама з економіки, я вважаю, необхідно призначити Сергія Васильчука, а на посаду першого зама - пана Хмілецького.

Роман Стасюк, “Радикальна партія Олега Ляшка”:

- Взагалі розмови про обрання секретаря ради вважаю передчасними. Фракції тільки формуються, потрібно обрати їх голів, до першої сесії ще є досить часу. В таких умовах навряд чи є конструктивним озвучувати кандидатів на посаду секретаря ради. Це дуже серйозна посада в місті і я думаю, що поспіхом такі питання не вирішуються.

23.11.2015Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 23.11.2015p. 
На головну сторінку