№738 від 21.12.2015p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Не так багато міських обранців минулого скликання знову отримали мандат депутатів нової каденції Рівнеради. Серед них – Святослав Євтушенко, який був першим номером у списку ВО “Громадський контроль”. По завершенню першої сесії автор зустрівся з ним і попросив поділитися своїми враженнями від оновленої міської ради.
- Думаю так ставити питання некоректно, тому що після кожних виборів до ради приходять нові депутати, які не мають досвіду роботи в міській раді. Звісно, їм потрібен час, аби розібратися. Таким чином порівнювати нинішню та минулу раду можна буде десь за рік – два. В цілому я не бачу нічого страшного у тому, що більшість депутатського корпусу - “новачки”. Це добре, бо в них є свій погляд на вирішення проблем та свіжі ідеї, які можуть стати дуже корисними для громади Рівного.
- Як ви вважаєте, чи створилась в раді стала більшість, і наскільки це корисно для роботи системи влади в обласному центрі?
- Безумовно більшість є. Я би навіть сказав, абсолютна більшість. Це можна побачити із голосування на першій сесії, особливо на її третьому пленарному засіданні. Адже більшість питань підтримувало до 33 депутати з сорока двох. Тут коментарі зайві. І думаю наявність такої більшості важлива, тому що потрібно приймати рішення і забезпечувати життєдіяльність міста. Однак, як завжди, кожна монета має дві сторони. Більшість - це добре, але от “машина для голосування”, яка голосує за всі рішення, що пропонує влада практично без обговорень - це погано. Річ у тім, що за таких обставин виникає у нашої влади велика спокуса не зважати на думку депутатів і проводити такі рішення, які потрібні. До чого це може призвести стало зрозуміло вже на нашій першій сесії, де навіть не дивлячись на безглуздість рішення ми виділяємо в оренду на п’ятдесят років шматок землі неподалік Покровського Собору. Тобто депутати проголосували за рішення, тому що його пропонує влада, не подумавши, що вулицю князя Володимира через якийсь час прийдеться розширяти, і що цих 37 метрів, які були в рішенні знаходяться в межах червоних ліній, тобто на дорозі. А що буде за пятдесят років - взагалі невідомо. Попередня рада не дозволяла собі подібних речей. Така сама ситуація із дозволом на підключення до каналізаційної мережі міста однієї з АЗС, яка територіально знаходиться за межами міста, а отже й акциз на пальне сплачує в сільську раду, а свої нечистоти буде скидати в рівненську каналізацію. Якщо надалі рішення щодо таких питаннь будуть прийматися без глибокого вивчення, то результати такої “діяльності” доведеться усьому місту долати роками. І зараз небезпека “стабільної більшості” вже помітна.
- Які у Вас настрої після першої сесії?
- Думаю, легко не буде, але якщо вже людина вирішила йти у раду, то потрібно працювати чесно і не підводити тих людей, які її обрали. І я вважаю, що кожен депутат має відчувати відповідальність перед рівнянами та немає права їх підвести.
21.12.2015 | Записав Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 21.12.2015p. На головну сторінку |