Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №741 від 18.01.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

У Рівному презентували проект Регламенту міської ради

У Рівному презентували проект Регламенту міської ради

У Рівному розроблено та презентовано новий проект Регламенту Рівненської міської ради 7 скликання. Цей Регламент було розроблено спільною робочою групою, до якої увійшли депутати міської ради та громадські активісти. В основі документу лежать кращі практики місцевого самоврядування України, найбільш прогресивні норми Регламенту міської ради попереднього скликання, а також проектом регламенту розробленого експертними організаціями – Інститутом політичної освіти та Українським незалежним центром політичних досліджень.

Презентація нового Регламенту відбулася 12 січня під час круглого столу, на якому представники робочої групи розповіли про те, які можливості він дає для депутатського корпусу та мешканців міста та, про те, чому міській раді потрібен новий, якісний та прогресивний Регламент.

Перевагами розробленого Регламенту міської ради є спрощена процедура подання проектів рішень депутатами та мешканцями міста, розширення можливостей депутатів для виконання їх обов’язків, підвищення рівня публічності роботи ради та її органів.

“У нас є Регламент, над яким міська рада працює протягом останніх декількох скликань. В цьому можна побачити стабільність. Проте час змінюється і вимоги демократії також міняються. Мешканці міста хочуть впливати на прийняття суспільно важливих рішень. Тому, ідеєю було запропонувати зовсім інший продукт, який можна використати в роботі міської ради. І показати іншим міським радам наскільки ми хочемо покращити роботу”, - вважає голова Регламентної комісії Рівненської міської ради Олександр Чубай.

Олександр Чубай також зазначив, що ще однією важливою складовою Регламенту є розширення можливостей депутатів для виконання їх обов’язків. В Законі “Про статут депутатів місцевих рад” передбачено, що депутат має право на невідкладний прийом, але немає деталізації, що значить має право на невідкладний прийом. У свою чергу, член робочої групи, громадський експерт Сергій Пінчук зазначив, що у проекті нового Регламенту значно спрощена процедура за допомогою якої громадськість міста може долучитися до процесу прийняття рішень, зокрема, подати проект рішення на розгляд сесії. Проект Регламенту передбачає можливість включення в порядок денний сесії міської ради за рішенням громадських слухань та проведених відповідно до вимог Статуту територіальної громади міста загальних зборів громадян, на яких прийнято рішення про місцеву ініціативу. Для цього, проект рішення просто потрібно оформити відповідно до вимог Регламенту. Далі цей проект рішення подається секретарю і апарат ради самостійно збирає всі погоджувальні підписи.

Окрім цього, проект Регламенту передбачає спрощення процедури візування проекту рішення. На даний момент, по багатьом проектах рішення треба зібрати більше віз, тобто, щоб під проектом рішення поставили свої підписи більше 10 службовців міської ради. Проект Регламенту передбачає, що під будь-який проектом рішення мають свої підписи поставити лише юристи апарату ради; керівник виконавчого органу Рівненської міської ради; заступник голови; секретар ради та голова постійної профільної комісії. В новому Регламенті термін для отримання візи – 20 робочих днів. У редакції Регламенту попереднього скликання цього не було. Через це окремі проекти рішень дуже довго могли проходити процес візування і не потрапляли на розгляд сесії.

Представник Громадянської мережі ОПОРА та член робочої групи Анатолій Бондарчук зазначив, що проект Регламенту спрямований та підвищення публічності роботи міської ради. Окрім того, проект Регламенту передбачає можливість створення на веб-сайті ради електронного кабінету кожного депутати. Завдяки цьому сервісу виборці зможуть направляти звернення до того депутата, який їх цікавить, а також депутатських фракцій та груп. Регламентом передбачено, що на сайті має бути забезпечена реальна можливість створення електронної петиції та збору підписів в її підтримку.

Зазначимо, що позитивну оцінку розробленого робочою групою проект Регламенту Рівненської міської ради дали експерти Українського незалежного центру політичних досліджень та Інституту політичної освіти Іван Лукеря та Тарас Случик. У своїх висновках та рекомендаціях вони зазначили, що проект Регламенту враховує кращі практики роботи органів місцевого самоврядування та всі зміни до законодавства, зокрема Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про доступ до публічної інформації”.

18.01.2016За повідомленням громадянської мережі “Опора”



Рівне-Ракурс №10 від 18.01.2016p. 
На головну сторінку