№755 від 21.04.2016p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
МИ УСІ МАЄМО ПРАВА. Серед багатьох прав, які є у громадян Незалежної України є й право на землю. Тобто ми усі маємо можливість отримати клаптик землі для того, щоб побудувати собі хатинку. Так в теорії. Однак на практиці видерти свої шість чи десять соток землі безкоштовно в обласному центрі вдалося не багатьом. Можна сказати навіть більше, ситуація із розподілом землі в Рівному є настільки заплутаною, що розібратися з нею навіть фахівцям надзвичайно важко… Однак спроби є.
Учасниками круглого столу були голова фракції ПП ВО “Громадський контроль” у Рівненській міській раді Святослав Стельмащук; голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка Роман Стасюк; голова постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин Рівненської обласної ради Світлана Богатирчук-Кривко; юрист, депутат міської ради Микола Бляшин; начальник управління земельних відносин Рівненського міськвиконкому Сергій Таргоній; голова постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування Рівненської міської ради Людмила Туровська; начальник Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області Вадим Гарбарук та інші.
Говорили і про вільні земельні ділянки, і про землі запасу, і про перспективи майбутньої інвентаризації, а також про черги на одержання землі.
“90% питань на сесії міської ради – земельні питання, – говорить Святослав Стельмащук. – Цього року з’явилося 70% нових депутатів. Ми хочемо розібратися і обговорити земельні проблеми для того, щоб приймати правильні рішення на благо мешканців Рівного.
У Рівному існує земельна черга – понад три тисячі осіб. Настав час вирішити, надаємо ми земельні ділянки і чи надаємо їх згідно з чергою. Нам потрібно виявити, скільки ще залишилося вільних земельних ділянок для учасників АТО”.
У свою чергу, Микола Бляшин додає:
“Ми маємо розуміти, що земля – це національне багатство, але й обмежений ресурс. Я, як юрист, вважаю, що добре було б провести інвентаризацію всією землі міста Рівне”.
А ось що говорить про нинішню ситуацію Людмила Туровська:
“Якщо ми хочемо кожному надати земельну ділянку, то для цього треба десять таких міст, як Рівне. Але в цих містах не повинно бути фабрик, доріг... По суті, це земельні ділянки села, а не міста. Потрібно зменшити кількість земельних ділянок, які надаються безоплатно. Давайте згадаємо про те, як роздавали земельні ділянки учасникам АТО на Львівщині: у місті Львів не надали жодної, тільки за його межами”.
Свою думку висловив і Роман Стасюк:
“Будь-який громадянин України має право на приватизацію житлового будинку. Якщо говорити про учасників АТО, то мало хто із них буде будуватися на тих земельних ділянках, які їм виділять. Потрібно також почути думки людей про те, скільки і де саме виділяти земельні ділянки. Думаю, ніхто не проти надавати землі в приватну власність, питання інше: в яких об’ємах надавати? У наш час люди живуть за принципом: я тут побудувався і мені плювати на суспільні потреби...”.
В результаті обговорення, учасники дійшли рішення про необхідність створення робочої групи, яка буде займатися проведенням інвентаризації, а також розрахувати, чи вистачить земель учасникам АТО.
21.04.2016 | Олександра Нагорна, Володимир Конєв |
P.S. Цей “круглий стіл” можна було б не сприймати дуже серйозно, аби не зважати на ту боротьбу, яка йде між певними групами впливу в Рівному. Одні, маючи доволі значні обсяги міської землі, прагнуть максимально обмежити появу на ринку нових земельних ділянок, щоб не “обвалити” ринок і утримати ціни на землю хоча б на нинішньому рівні. Інші, не менш потужні групи впливу, навпаки прагнуть мати для будівництва максимальну кількість міських гектарів, звісно ж за мінімальну ціну. За великим рахунком майже усі міські конфлікти пов’язані саме з цією боротьбою, і хто вийде переможцем наразі не зрозуміло, хоча боротьба явно буде лише загострюватись…
Рівне-Ракурс №10 від 21.04.2016p. На головну сторінку |