Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №781 від 20.10.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс культури і освіти

У Рівному з’явилася «Інтерактивна бюджетна карта гуманітарної сфери»

У Рівному з’явилася «Інтерактивна бюджетна карта гуманітарної сфери»

Засновник та голова інформаційно-аналітичного центру «Info-Light», Назарій Поліщук, створив «Інтерактивну бюджетну карту гуманітарної сфери Рівного». Причому, зробив це абсолютно безкоштовно.

За словами автора проекту, для створення даної карти було взято рішення Рівненської міської ради, від 16 червня 2016, № 805; Про надання згоди на проведення капітального ремонту та реконструкції. В цьому році на навчальні заклади Рівного було виділено 14 млн 927 тис. грн.

Після детального аналізу та впорядкування інформації було створено карту для публічного доступу, щоб усі бажаючі громадяни, а зокрема, батьки, діти яких навчаються в школах та дошкільних закладах, могли побачити, скільки коштів виділено для ремонтних робіт на той чи інший навчальний заклад. Будь-хто може подивитися, скільки коштів виділено і чи проведено ремонтні роботи. Якщо кошти по якійсь причині не дійшли до місця призначення, тоді вже можна буде звернутися до дирекції, посадових осіб, і з’ясувати, куди поділися гроші. Ця система є дуже корисною і вигідною для громадськості, тому що можна буде здійснити хоч якийсь контроль за витратами міського бюджету. Тому що це не гроші чиновників, а наші з вами. Гроші платників податків, місцевих жителів. Батьки повинні знати, що на кожний навчальний заклад виділяється певна сума коштів, і збирати її заново, на той самий вид ремонтних робіт, не потрібно.

Поштовхом до створення інтерактивної карти стало бажання донести людям інформацію про виділені та витрачені кошти. Так, вона вся наявна у міській раді, але в паперовому вигляді. Для спрощення доступу до інформації щодо видатків в освітній галузі була створена дана карта, тобто інформація була перенесена в електронний вигляд. Карта має інтуїтивно простий інтерфейс, зрозумілий кожному.

На карті показано стан фінансування освітньої галузі. Можна навести курсором на об’єкт (школа або дитсадок) і в діалогову вікні відображається назва закладу, його адреса, вид робіт та вартість. Виявляється, саме на освітню галузь іде найбільше коштів з місцевого бюджету.

Назарій Поліщук розповів, що в майбутньому планується створення інтерактивних карт і для інших галузей, таких як: медицина, культура, спорт, житлово-комунальне господарство, а також створення карти гуртків, стадіонів, дитячих майданчиків. Також в планах створити карту результатів ЗНО, щоб відобразити найкращі результати, і батьки могли порівнювати освітній рівень навчальних закладів.

Ймовірно, буде створено інтерактивну карту різних заходів – концертів, фестивалів, ярмарків. Тому що в Рівному такі заходи, здебільшого, виникають стихійно. І кошти на них витрачаються немаленькі. А таким чином можна буде заздалегідь спланувати певний захід, проінформувати через соцмережі та інтернет, щоб всі бажаючі могли їх відвідати. Для цього створено проект «Рівне – місто унікальних подій». Заявку на свій проект можна подати до 15 листопада 2016 року, на сторінці фейсбук.

Це перша в Україні інтерактивна карта такого типу. Схожа система є лише в Києві.

Переглянути карту можна за посиланням: http://infolight.org.ua/thememap/byudzhetna-karta-komunalnyh-zakladiv-gumanitarnoyi-sfery-mrivne#13.80/50.6165/26.2587

20.10.2016Людмила Сімон



Рівне-Ракурс №10 від 20.10.2016p. 
На головну сторінку