Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №783 від 03.11.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як «врятувати» пригорілу емальовану каструлю. Поради щодо очищення

Як «врятувати» пригорілу емальовану каструлю. Поради щодо очищення

Зазвичай наша перша реакція на пригорілу каструлю – розпач та бажання викинути зіпсовану річ. Але краще заспокоїтися, та швидко вжити заходів з порятунку посудини. Адже нема сенсу викидати, коли все ще можна виправити, тим більше що способів чищення пригорілої каструлі чимало.

Інгредієнти:

крупна поварена сіль;

сода харчова;

столовий оцет (лимонна кислота, сік лимона);

активоване вугілля в таблетках;

сироватка;

губка;

порошок із дрібними абразивними частками.

Що треба зробити:

Правило номер один: не треба засовувати пригорілу каструлю в далекий кут. Бажано почати її порятунок в цей же день. Тоді можна очистити її без слідів. У противному випадку на місці пригару залишаться жовті плями.

Правило номер два: не варто заливати гарячий пригорілий емальований посуд холодною водою, може потріскатися та відлетіти емаль. Треба дати їй час охолонути.

Засипте місце пригару крупною повареною сіллю й залишіть на 2-3 години. Потім промийте каструлю гарячою водою. Якщо пригар залишився, повторіть процедуру.

Зробіть міцний соляний розчин (5-6 ст. л. на 1 літр води), залийте в каструлю та прокип’ятіть протягом 30-40 хвилин. Пригар повинен зійти із дна та стінок каструлі.

Візьміть кілька таблеток активованого вугілля й потовчіть їх у порошок. Засипте на пригоріле місце й залишіть на 15-20 хвилин. Потім залийте холодною водою та залишіть ще на 20 хвилин, після чого промийте каструлю з будь-яким мийним засобом для посуду. Активоване вугілля добре допомагає у випадках, коли пригоряє молоко.

Зробіть міцний содовий розчин (1 стандартна пачка харчової соди - 500 г на 5-6 л води) вилийте в ємкість, за розміром більшу, ніж пригоріла каструля. Помістіть постраждалу посудину в ємкість і поставте на плиту. Доведіть до кипіння і зменште вогонь. Кип’ятіть годину-півтори. Вимкніть вогонь і дайте посуду охолонути. Потім дістаньте пригорілу каструлю й сполосніть чистою водою. Ви побачите, що відчистився не тільки пригар, але й всі забруднення, що були на каструлі, до яких вам у свій час важко було добратися (зона ручок, рельєфи і т.д.).

Полийте на місце пригару столовий оцет, закрийте кришкою й залишіть на 2 години. Потім просто вимийте каструлю мийним засобом. Оцет можете замінити лимонною кислотою з пакетика, або соком свіжого лимона.

Молоко, що прокисло, на вашій кухні виявиться дуже доречним. Відокремте сироватку і залийте нею пригорілу каструлю. Залишіть на ніч. Зранку злийте сироватку та вимийте каструлю.

Якщо пригар невеликий, просто потріть це місце жорсткою губкою з нанесеним на неї м’яким абразивним порошком. Не використовуйте металеву мочалку щоб уникнути подряпин, які згодом загрожують перетворитися на тріщини.

03.11.2016



Рівне-Ракурс №10 від 03.11.2016p. 
На головну сторінку