№876 від 30.08.2018p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Минулої неділі уся прогресивна громадськість Рівного відзначала черговий День міста. Для кожного населеного пункту - це день, коли його мешканці пишаються своєю малою батьківщиною.
Почнемо з центрального майдану Рівного і прилеглої до нього «Чайкіної алеї». Добре, що покійний міський голова Віктор Чайка не бачить цю саму «алею». Бруківка, яка не мінялась напевно вже років п’ятдесят, аж ніяк не свідчить про наш шлях до цивілізованого світу. Невже при стабільному перевиконанні дохідної частини бюджету Рівного не можна було відшукати невеличкі кошти, аби замінити цю саму бруківку. Та бруківка - це така собі дрібничка. В історичному центрі Рівного немає повноцінної пішохідної вулиці. На День міста традиційно перекривають частину вулиці Соборної, і містяни та гості обласного центру можуть прогулятися по ній, але таке щастя видається лише на великі свята. Чому в інших великих містах є пішохідні вулиці в центрі, а в нас – ні? Все просто - транспортна ситуація у Рівному не дає можливості перекрити вулицю Соборну навіть в історичному центрі міста. Хоча, ще дуже давно був план побудувати міст через залізничний переїзд і, таким чином, направити основний потік транспорту через проспект Миру. План був - моста немає.
Так само перед кожними міськими виборами згадують, що добре було б мати транспортну розв‘язку між тим самим проспектом Миру та вулицею Степана Бандери. Сьогодні, на місці можливого транспортного коридору, розташований базар «Дикого», який аж ніяк не відноситься до гордості історичного центру міста.
Ну добре. Грошей на новий міст немає, базар не перенести, але можна ж зробити пішохідними хоча б вулицю 16 липня. Вона в самісінькому центрі і просто проситься стати місцем, де б могли спокійно гуляти люди. Поки ж її навіть пішохідними переходами перейти дуже небезпечно, і вона настільки забита автотранспортом, що скоро і тротуарами пройти буде неможливо.
Проблеми центра міста далеко не обмежуються лише відсутністю повноцінної пішохідної вулиці чи вулиць. Самі історичні будинки, якщо не зносяться чи перебудовуються, то розвалюються. Це дійсно проблема, тому що у Рівному будівель, які можуть претендувати на те, щоб бути історичною окрасою міста, не так вже і багато, і тому кожну з них потрібно доглядати і не шкодувати на це бюджетних грошей. Тоді й туристи до нас поїдуть, та й нам, містянам, буде приємно вийти в святковий чи звичайний день прогулятися центром Рівного.
30.08.2018 | Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 30.08.2018p. На головну сторінку |