№909 від 18.04.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Нинішній рік на Рівненщині можна з повним правом назвати роком сільської медицини. За останні кілька десятиріч не проводились такі масштабні будівельні та ремонтні роботи у ФАПАх, амбулаторіях та інших закладах сільської медицини, як у 2019 році. Потрібно відмітити вміння влади області налагоджувати співпрацю з поважними міжнародними фінансовими організаціями. Цього в історії області не було ніколи. В якості прикладу такої плідної співпраці варто нагадати проект Світового банку «Поліпшення охорони здоров?я на службі у людей», в рамках якого проводяться роботи з оновлення та реконструкції 89 амбулаторій в різних районах області.
«Відсьогодні працюємо за новим графіком! Щодня відкриваємо по одній амбулаторії! Сьогодні вже 8-ма. Попереду ще 26 нових, чудових медичних закладів, побудованих за президентською программою «Доступна медицина». Для нас принципово здати усі 34 амбулаторії у І-му півріччі, як і зобов’язувався перед Петром Порошенком. Хочемо, щоб жителі Рівненщини одними з перших відчули контраст змін на селі. Обіцяли – виконуємо», - звернувся до присутніх голова ОДА Олексій Муляренко.
Треба додати, що наша область є лідером за темпами будівництва сільських амбулаторій. В середньому роботи по зведенню з «нуля», здачі в експлуатацію однієї амбулаторії тривають усього чотири місяці. Це рекордні терміни будівництва. Їх вдається досягати завдяки роботі багатьох людей, які здійснюють зовні непомітну, але таку важливу роботу з адаптації типових проектів амбулаторій, відведенню землі під будівлі, пошуку співфінансування об?єктів та їх будівництва. Також необхідно відзначити, що вартість однієї нової амбулаторії коливається від 5 до 8 мільйонів гривень, що суттєво менше ніж в інших областях, де впроваджується президентська програма «Допомога поруч», а якість обладнання - вища ніж в інших областях. В 21 з 34 амбулаторій буде житло для лікаря, а всі 34 медичні заклади будуть мати власний автотранспорт та користуватимуться системою телемедицини. Заклади будують за типовим проектом Мінрегіону. Тут є кабінет лікаря, маніпуляційна, реєстратура, кабінет профілактичних щеплень, лабораторія та кімната здоров’я.
До 20 квітня 2019 року буде здано 13 нових амбулаторій і лише цього тижня відкриють нові амбулаторії: у селі Костянтинівка Сарненського району, селах Піски та Людинь Костопільского району, Вовоковиї Демидівського району та Бармаки Рівненського району. Це все говорить про те, що сільська медицина на Рівненщині розвивається і розвивається надзвичайно швидко та якісно, що не може не радувати.
18.04.2019 | Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 18.04.2019p. На головну сторінку |