№911 від 02.05.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Чи знаєте ви, чому лікарі рекомендують улітку вдосталь попоїсти молодих овочів та фруктів? Звісно, вони містять багато вітамінів та мікроелементів, але одна з головних речовин, яка надає їм чудодійної оздоровчо-лікувальної дії, - це пектин. Його виявили в фруктах 200 років тому, та найвище визнання він отримав саме в наші дні. Завдяки його властивостям багато хто називає пектин «природним санітаром» та речовиною ХХІ сторіччя.
Зокрема, він здатний зв’язувати іони радіоактивних і важких металів, пестицидів, тому особливо показане його споживання людям, що працюють на шкідливих виробництвах. Пектин, як губка, поглинає в себе так званий «шкідливий» холестерин, що закупорює стінки судин, погіршує їх еластичність і може спричиняти атеросклероз, інфаркт та інсульт – хвороби, що посідають перше місце за рівнем смертності.
І навіть більше. Пектин є онкопротектором. Клінічними спостереженнями доведено його як профілактичну дію патологічних процесів, так і потужну пригнічувальну росту вже наявних злоякісних пухлин. Саме тому багатьом хворим із підозрою на рак рекомендують переходити на рослинне харчування.
Вживання пектинів благотворно впливає на весь організм: нормалізує обмін речовин, поліпшує роботу шлунка, підшлункової залози, печінки, стимулює процес кровотворення, травлення.
Ще одна перевага: він поліпшує загальну мікрофлору кишківника, чинить протизапальну дію на його слизову оболонку, отож є природними ліками в разі виразкових хвороб і дисбактеріозу.
Пектин має бути основою раціону людей, що страждають від цукрового діабету. Адже він сприяє зниженню вмісту глюкози в крові, при цьому лишаючи без змін концентрацію інсуліну. Вживання пектинів вважається основою дієтичного харчування та комплексного лікування ожиріння. Окрім того, він сприяє подовженню молодості та красі: поліпшує колір обличчя, додає свіжості шкірі.
Пектин міститься у всіх фруктах і овочах, а також у мармеладі, желе, зефірі, що виготовлені з фруктів. Та найбільше його в необроблених яблуках, апельсинах, моркві, буряках, абрикосах і чорній смородині.
Для зниження в крові рівня холестерину достатньо споживати на день 15 г пектину, тобто потрібно з’їдати в середньому півтора кілограма овочів і фруктів, які можна дещо термічно обробити: протушкувати чи спекти. Особливо це актуально тим людям, кому складно споживати таку кількість продуктів у сирому вигляді. Якщо ви хочете скористатися такою пектиновою профілактикою, надавайте перевагу цілим фруктам і овочам, а не сокам, оскільки більша його кількість міститься саме в м’якоті.
Пектин часто застосовують для зниження маси тіла. Він допомагає забрати зайві кілограми, застояний жир, очистити тіло від токсинів, зменшує апетит, унаслідок чого відбувається прискорене перетравлення їжі.
Протягом часу пектинової дієти ви профілактуєте та підлікуєте перелічені вище захворювання, поліпшите моторику кишківника, підвищите імунітет та отримаєте хороший помітний ефект.
Пектинова дієта триває тиждень-два й складається з різноманітних багатих на пектин продуктів. За цей тиждень вдається позбутися 3-4 кг зайвої маси тіла. І бажано потому, для стабілізації ефекту, побільше споживати овочів та фруктів.
Під час пектинової дієти потрібно вживати багато рідини – до 2 літрів. Як напої годяться відвари ромашки, звіробою, імбирно-лимонні чаї, напої з додаванням кориці й журавлини, морси. Від чорного чаю, алкоголю та кави потрібно відмовитися.
Важливо! У разі виразки шлунка з високою кислотністю дієта не підійде. Люди з діабетом можуть додавати в страви цукрозамінник.
Пектинова дієта
1 день:
Сніданок: натерти 3 яблука, заправити соком лимона, додати трохи горіхів та меду.
Обід: салат із трішки привареного натертого буряка, яйця, петрушки, кінзи, 1 ч. л. оливкової олії.
Вечеря: спечені в духовці 2 яблука та апельсин, можна трішки приправити медом.
2 день:
Сніданок: тарілка вареного рису (сорт басматі) та салат із натертих на дрібній терці моркви й буряку.
Обід: запечені в духовці кілька яблук. За бажання в меню можна додати запеченого гарбуза.
Вечеря: подрібнені персик та абрикос, гарбуз додати до напівготового рису та запекти.
3 день:
Сніданок: до запареної вівсянки додати дрібно нарізані фрукти: абрикос, чорниці, виноград.
Обід: знежирений сир притрусити дрібно нарізаними цитрусовими та виноградом, трішки меду.
Вечеря: варена гречка та запечені в духовці кабачок і баклажан (200 г).
4 день
Сніданок: склянка фрешу зі свіжовичавлених моркви та яблук, вівсянка з нарізаними бананами, горіхами, апельсинами.
Обід: гарбузова каша з рисом.
Вечеря: запечені яблука з діабетичним лимонним сиропом.
5 день
Сніданок: вівсяна каша з тушкованими овочами: болгарський перець, кабачок, цибуля, морква, цвітна капуста.
Обід: два варених яйця, салат із буряку.
Вечеря: сирково-морквяний салат. До 100 г знежиреного сиру додати трішки кефіру, дрібно натертої моркви й трохи горіхів.
6 день
Сніданок: салат із круто звареного яйця, зелені, огірка, нарізаного кубиками сиру фета та 2 шматочки бездріжджового хліба.
Обід: запечені яблука та гарбуз із горіхами й медом.
Вечеря: салат із натертої свіжої моркви з апельсином.
7 день:
Сніданок: кисломолочний фруктовий коктейль: збити в блендері знежирений сир із кефіром та абрикосами, персиками, сливами, трішки меду.
Обід: шматочок вареної на парі морської риби та салат із буряку та огірків.
Вечеря: запечений гарбуз із яблуками з додаванням лимонного соку, варений рис басматі.
Олена Світко, натуропат
Перед застосуванням обов’язково порадьтеся з лікарем
02.05.2019 |
Рівне-Ракурс №10 від 02.05.2019p. На головну сторінку |