Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №917 від 14.06.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Суміш з олією чайного дерева віджене кліщів

Суміш з олією чайного дерева віджене кліщів

Хімічні засоби захисту від кліщів, які є в аптечній і торговій мережі, зазвичай бувають трьох видів. Це зокрема ті, що відлякують цих кровососів, ті, що вбивають, і ті, що поєднують обидві дії. У будь-якому разі до вибору і застосування цих препаратів варто підходити дуже обережно, враховуючи те, що більшість з них протипоказані дітям і вагітним. Особливо акуратно треба поводитися з аерозолями, запобігаючи їх потраплянню в очі чи дихальні шляхи.

Рекомендують одночасно наносити засіб на шкіру й на одяг. Обов’язково треба звертати увагу на тривалість дії препарату, а також пам’ятати, що на одязі засіб може зберігатися кілька діб.

Щодо народних засобів проти кліщів, то народна медицина здавна рекомендувала дьоготь, ефірні олії тощо, якими змащують відкриті ділянки тіла та одяг. Зокрема, можна приготувати суміш з 10 крапель ефірної олії чайного дерева та 50 мл води. Дехто використовує одеколон на кшталт шипру чи тройного. Також можна використовувати олію герані, пальмарози. Перед застосуванням суміш збовтують, наливають кілька крапель на долоні й розтирають шию, обличчя, руки, ноги, волосся.

Після повернення з лісу чи парку з пульверизатора чи іншого розпилювача обробіть цим розчином одяг, аби «викурити» можливих кліщів з кишень чи відворотів. Прийміть неодмінно душ з мийним засобом з додаванням кількох крапель олії чайного дерева.

Крім того, санітарно-епідеміологічна служба та Управління охорони здоров’я м. Києва рекомендують:

- Відвідуючи місця, де можуть бути кліщі,слід одягатися в щільний, світлий однотонний, з довгими рукавами одяг, щоб було легше помітити кліщів. На голову варто вдягти панаму, хустку тощо. Треба проводити самоогляд кожні 2 години, якщо разом з вами був пес – його теж слід уважно оглянути. Не залишати одяг, в якому були на прогулянці, біля ліжка чи спати в ньому.

- Якщо кліщ усе-таки «присмоктався», треба пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку закріпляють між хоботком кліща та шкірою людини, розхитуючи його з боку вбік і повільно викручуючи, видалити разом з хоботком.

Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду чи спиртом. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом.

Крім того, потрібно щоденно міряти температуру протягом двох тижнів і стежити за самопочуттям. Якщо температура тіла підвищилася, з’явилося почервоніння в місці укусу - слід негайно звертатися до лікаря-інфекціоніста.

14.06.2019



Рівне-Ракурс №10 від 14.06.2019p. 
На головну сторінку