№936 від 24.10.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Шлюбна обручка у сучасному світі привертає увагу не лише істориків та культурологів. Цей символ вірного кохання цікавить також психологів і медиків.
Учені поки що точно не знають, яким саме чином золото захищає суглоби. Як вважають лікарі, секрет полягає в тому, що воно через шкіру проникає в лімфатичні судини пальців і перешкоджає деформації суглобів. Однак фактом є те, що ще у давнину цей дорогоцінний метал використовували як ін’єкції під час лікування запалень.
Водночас лікарі застерігають: золота обручка може стати причиною і низки захворювань, коли вона є затісною для пальця і з роками вростає у його тканини. Як відомо, на руках є безліч чутливих точок, пов’язаних з тими чи тими органами. І якщо не давати безіменному пальцю систематично відпочивати від тісних «обіймів» шлюбної каблучки, це може призвести до мастопатії, захворювань статевих органів чи ендокринних залоз, атеросклерозу чи радикуліту.
Небезпека замалої обручки криється і в тому, що від тісного контакту з пальцем золото починає окислюватися, і продукти хімічної реакції надходять у кров. Науковці стверджують, що особливо чутливими до оксидів золота є чоловічі статеві залози. Результати досліджень довели, що навіть частка міліграма цієї речовини здатна порушити роботу статевих залоз, а це призводить до серйозних сексуальних розладів. А гормональна та статева системи жінки краще захищені від зовнішніх впливів, а тому на жінок оксиди золота не впливають, вважають спеціалісти.
Тож не дивно, чому жінки так відчайдушно пориваються під вінець, а чоловіки всіляко опираються…
24.10.2019 |
Рівне-Ракурс №10 від 24.10.2019p. На головну сторінку |