Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №944 від 19.12.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

6 міфів про вітаміни, у які варто припинити вірити

Міф 1: Кожен може скористатися перевагами полівітамінів

Мультивітаміни мають, можливо, два десятки необхідних інгредієнтів, але рослинна та тваринна їжа має сотні інших корисних сполук. Якщо ви просто приймаєте полівітаміни, не вживаючи корисну їжу, вам не буде вистачати багатьох сполук, які є значно кориснішими для вашого організму.

Міф 2: Полівітаміни допомогають компенсувати погану дієту

Страховий поліс у вигляді таблеток? Якби це було можливо. Одне дослідження, проведене в Архівах внутрішньої медицини, розглядало висновки, зроблені в рамках ініціативи «Жіноче здоров’я» – довгострокового дослідження більш ніж 160 000 жінок середнього віку. Дані показали, що жінки, які приймали полівітаміни, не виявилися більш здоровими, ніж ті, хто не приймав таблетки, принаймні, коли йдеться про серйозні захворювання – рак, хвороби серця, інсульт. Навіть жінки, котрі не дотримувались здорової дієти не отримали користь від приймання полівітамінів.

Міф 3: Вітамін С – борець із застудою

Поживна речовина може допомогти вам вилікуватись від застуди на день швидше, але прийнявши вітамін С вже після прояви симптомів застуди, він не допомагає пришвидшити одуження. Дослідники дійшли висновку, що пацієнти повинні самі вирішити для себе, чи варто цілий рік купувати вітамін С, який коштує чимало, для такої мінімальної вигоди.

Міф 4: Вітаміни у таблетках можуть запобігти хворобам серця

Дослідники сподівалися, що антиоксиданти, що містяться у вітамінах, таких як С, Е і бета-каротин, допоможуть запобігти хворобам серця, зменшуючи накопичення шкідливих речовин на стінках артерій. Вітаміни групи В також були багатообіцяючими, оскільки фоліат, В6 і В12 допомагають розщеплювати амінокислоту гомоцистеїн, а високі рівні гомоцистеїну пов’язані з хворобами серця.

На жаль, жодне з цих сподівань не було виправданим. Аналіз семи видів вітаміну Е показав, що він не знизив ризик інсульту або смерті від серцевих захворювань. Дослідження також перепровірило вісім досліджень бета-каротину і визначило, що замість запобігання хвороб серця, ці добавки призвели до незначного збільшення ризику смерті. Те ж саме стосується й інших перспективних вітамінів. Замість того, щоб приймати таблетки, Американська асоціація серця рекомендує їсти різноманітні страви, багаті фруктами, овочами та цільними зернами.

Міф 5: Вживання вітамінів може захистити від раку

Під час ряду досліджень було зроблено немало спроб, проте так і не знайшлось доказів користі, так само, як під час ще одного дослідження, де випадковим чином призначалось 5442 жінкам приймати або плацебо, або мультивітаміни. Протягом близько семи років у всіх жінок спостерігалися подібні показники виникнення раку та смерті від раку.

Міф 6: Вони не можуть нашкодити

Раніше існувала думка про те, що звичайно, вітаміни можуть вам і не допомогти, але вони також не можуть зашкодити. Тим не менш, серія великомасштабних досліджень перевернула цю думку з ніг на голову. Все почалося з масштабного дослідження таблеток бета-каротину. Воно було спрямоване на перевірку того, чи може антиоксидант запобігти раку легенів, але дослідники замість цього виявили дивовижне збільшення виникнення раку легенів і смертності серед чоловіків-курців, які приймали цю добавку.

Тоді десятирічне дослідження 2017 року, що розглянуло більше 77000 дорослих старше 50 років, виявило, що вітаміни В6 і В12 збільшують ризик виникнення раку легенів для чоловіків (це не стосується жінок). Інші дослідження викликали занепокоєння, що прийом високих доз фолієвої кислоти може підвищити ризик розвитку раку товстої кишки. Висновок: Вітаміни безпечні, коли ви отримуєте їх разом з їжею, але у вигляді таблеток, вони можуть діяти більше як наркотик, з потенційними несподіваними, а іноді й небезпечними наслідками.

19.12.2019Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!



Рівне-Ракурс №10 від 19.12.2019p. 
На головну сторінку