№961 від 23.04.2020p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Вам захотілося позіхнути? «Це нормальна реакція! – стверджує Роберт Провін, професор фізіології Мерілендського Університету. – Позіхання – вкрай заразливий процес. Варто побачити людину, яка позіхає, чи почути звук позіхання, або герой книги, яку ви читаєте, позіхає – і ви теж почнете позіхати.
В нашій колективній культурі є помітна тенденція: ми часто задаємося питанням про те, як вплинути на іншу людину, пояснює Єлизавета Губар на її сайт перейти потрібно обов'язково. Об'єктом своїх хвилювань ми робимо інших людей. «Вони» не носять маски, «вони» пішли на самоізоляцію, і нам з-за них тепер доведеться перейти на віддаленку, а ось інші «вони» - не пішли і поводяться безвідповідально. «Вони» змітають продукти, і нам тепер доведеться...
«Коли ми дивимося на іншого і намагаємося на нього впливати, це народжує потужний емоційний накал, - каже психолог. - Я б поставила запитання інакше: «Що мені робити, щоб пережити все це і стати більш стійким? Зараз моєму близькому страшно, а мені як з цим бути? ».
«Емоційний імунітет - це механізми всередині нас, які допомагають переробити вхідну інформацію, - розповідає співрозмовник ФАН. - Якщо в ній є шкідливий агент, який нас дестабілізує і дезорієнтує, то вони обчислюють і нейтралізують його».
23.04.2020 |
Рівне-Ракурс №10 від 23.04.2020p. На головну сторінку |