![]() |
№997 від 05.01.2021p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Я хочу водити машину. Куди йти?
Для початку вибрати автошколу, наприклад під час карантину краще попередньо повчитися онлайн - https://green-way.com.ua/uk/obuchenie/all-courses. Слухачеві зобов'язані прочитати 134 години лекцій з теорії водіння і правил дорожнього руху. У місті учень повинен від'їздити не менше 56 годин, якщо він сидить за кермом машини з механічною трансмісією (простіше кажучи, водить «механіку»), і 54 години, якщо має справу з автомобілем з автоматичною трансмісією («автомат»). Час навчання в автошколі займає приблизно 3-3,5 місяці. Зазвичай викладач читає теоретичну частину по колу, тому прослухати пропущену лекцію можна іншим разом, коли курс знову обернеться спочатку. В кінці навчання ви здаєте внутрішній іспит, після чого отримуєте свідоцтво про закінчення автошколи.
На жаль або на щастя, без посвідчення автошколи на іспит в МВС вас не допустять. З 2014 року навчання на курсах стало обов'язковим, а так званий екстерн перестав існувати.
Можна. У свідоцтва про закінчення курсів в автошколі немає терміну давності.
Можна, але спочатку потрібно пройти медкомісію. Вона різниться в залежності від категорії прав, які ви хочете отримати. Зазвичай довідка, яка дозволить керувати транспортним засобом, дійсна протягом року. За цей час потрібно скласти іспит на знання Правил дорожнього руху, пройти практичний етап водіння на автодромі і в місті.
Спершу потрібно готуватися до теоретичної частини. На цей іспит не потрібно заздалегідь записуватися. З'ясовуєте, за якою адресою у Вашому місті знаходиться екзаменаційний підрозділ МВС, у скільки в ньому починають приймати іспит, і в порядку живої черги здаєте тест. З собою потрібно мати паспорт, свідоцтво про закінчення автошколи і довідку про проходження медкомісії.
Тест з 20 питань на знання ПДР. Якщо неправильних відповідей більше двох, то іспит не зданий. Якщо помилок одна або дві, але в різних розділах, то доведеться відповісти на 10 додаткових питань. У додатковому блоці права на помилку вже немає. Якщо помилки допущені в одному розділі, то теоретичний іспит не зданий.
На весь іспит дається 20 хвилин. На перездачу можна приходити до тих пір, поки не здасте, але з перервою в 7 днів між спробами. Якщо після трьох спроб тест вам так і дався, то перерва між спробами доведеться робити вже в 30 днів.
Тепер практика на обладнаному майданчику. На цю частину іспиту запише автошкола або можна зробити це самостійно за допомогою порталу держпослуг. Але ви все одно будете залежати від того часу, коли інспектор прийде приймати іспит у вашої Автошколи.
Після курсів в автошколі ви будете знати, що вам належить продемонструвати вміння рушати з естакади, проїжджати змійкою, заїжджати в гараж «задом», розвертатися в обмеженому просторі і паркуватися паралельно іншій машині. Час виконання кожного елемента водіння обмежена.
Кандидату необхідно виконати чотири вправи одне з яких включає в себе два елементи з трьох — на вибір інспектора. У цілому кандидат у водії буде здавати 5 елементів.
Вітаємо! Залишилося здати водіння в умовах міста. Нічого додатково платити і заповнювати не потрібно.
Не хвилюйтеся, це нормально. Наступну спробу можна буде зробити не раніше семи днів. За неї, швидше за все, знову доведеться заплатити, але вже не МВС, а автошколі, яка надасть вам на час перездачі свою машину.
Ні, але за кожну перездачу вам доведеться платити автошколі за оренду машини. І ще. Як і у випадку з теоретичним іспитом, з перервою в сім днів можна здавати тільки три рази поспіль. Якщо на третій раз ви знову помилилися і не змогли перейти до етапу «місто», то знову піти на перездачу дозволять тільки через 30 днів.
Кількість спроб здати через сім днів обнуляється з кожним новим етапом. Це означає, що якщо ви, наприклад, змогли здати автодром тільки з третьої спроби, а виїхавши в місто, помилилися, то на наступний іспит з водіння в місті можна знову записатися через сім днів. Це буде вважатися першою спробою здати водіння в умовах дорожнього руху.
Поки не здасте! Але пам'ятайте, що у кожного зданого іспиту є термін придатності — півроку. Якщо за шість місяців отримати права так і не вдалося, то все можна починати спочатку.
05.01.2021 |
Рівне-Ракурс №997 від 05.01.2021p. На головну сторінку |