Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1000 від 28.01.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Шкода ватних паличок: чи дійсно предмет гігієни негативно впливає на органи слуху

Чи правда це?

Захворювання органів слуху і вух за останні десятиліття стали поширеною проблемою. На це у першу чергу впливає рівень шуму в містах, де проживає значна частина населення планети. Серед інших причин можна відзначити використання навушників для прослуховування музики. Найбільшу загрозу несуть вакуумні навушники.

Крім того серйозної шкоди вухам завдають ватяні палички. Цей засіб став досить популярним серед людей, які завжди намагаються ретельно стежити за своєю гігієною. Проте, спеціальні палички з ваткою на кінцях – це той предмет, який краще викинути з дому, або не давати собі очищати ними вуха.

Ватяні палички настільки небезпечні, що людина може оглухнути через них. Впевнені у тому, що цей предмет допомагає нашим вухам бути чистими, чи ми наносимо собі шкоду. Палички не здатні видалити сірку, вони лише проштовхують її вглиб вуха. При їх регулярному застосуванні, всередині утворюється сірчана пробка, позбутися від якої можна лише за допомогою фахівця.

Але як же в такому разі очищати вуха?

Медики відзначають, що видаляти сірку з внутрішньої поверхні вуха немає ніякої необхідності. Вона не лише не шкодить органам слуху, але і має свої переваги. Проте, багатьох хвилює питання естетики. Якщо ви не хочете, щоб хтось міг побачити сірку у вухах, потрібно навчитися правильно видаляти її.

Коли ми їмо, то сірка в процесі пережовування їжі і руху вух, виштовхується назовні. З цієї причини, після завершення трапези, можна смикати за мочку вухо вниз, щоб сірка відстала від шкіри. Після цього візьміть тканинну хустку або ватяні диски і обережно протріть вухо. Щоб запобігти появі сірчаних пробок або інших проблем зі слухом, необхідно один раз на рік відвідувати лікаря.

28.01.2021



Рівне-Ракурс №10 від 28.01.2021p. 
На головну сторінку