Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1011 від 15.04.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Юлія Тимошенко: «Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб припинити повномасштабний експеримент над українською нацією»

Юлія Тимошенко: «Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб припинити повномасштабний експеримент над українською нацією»

Минулого четверга, 8 квітня, у Сарни з робочим візитом завітала Юлія Тимошенко. Лідерка партії «Батьківщина» приїхала на Рівненщину, щоб побачити як живуть люди в області, та які проблеми їх турбують.

«Дуже рада бути на Рівненщині, особливо там, де наша команда найсильніша – в Сарнах. Чуючи як в уряді, в парламенті, в адміністрації президента зараз говорять про те, що в нашій країні все в порядку і немає абсолютно ніяких проблем, я вирішила проїхати практично по всій Україні. Зокрема, сьогодні в Рівненській області хочу почути людей, якими проблемами вони живуть, які біди їх турбують, чим вони задоволені, а чим ні», – говорить Юлія Тимошенко.

Лідерка «Батьківщини» відвідала Сарненський професійний аграрний ліцей, де колись навчалися дві тисячі дітей. Зараз же тут нараховується близько 760 студентів. Як бачимо, кількість студентів впала більше ніж вдвічі. І це через те, що держава просто забула про фінансування освіти. Дітей немає кому вчити, бо працювати за чотири тисячі гривень викладачем ніхто не хоче.

«Професійно-технічна освіта у нас повністю занедбана і тримається тільки на ентузіазмі педагогічного складу, керівників цього закладу та місцевої влади. Мені дуже боляче чути, що такий заклад, де є дуже багато дітей, де є наша майбутня інтелектуальна професійна робоча сила, фундаментально недофінансований. Усі країни світу всю освіту, без виключення, фінансують з державних бюджетів, бо вважають це пріоритетом №1. Тому, повернувшись до Києва, я, безумовно, підніматиму це питання на самому високому рівні, адже ми, по суті, втрачаємо свою освіту», – зауважила політик.

Під час візиту Юлія Тимошенко поспілкувалась з директорами шкіл району, які просять посприяти виділенню додаткових коштів, адже за рік вони мають 37 мільйонів недофінансування.

«Якщо ми найближчим часом не піднімемо зарплати для усіх освітян хоча би до рівня Польщі, я вже не кажу Німеччини, Франції, Італії, ми просто з вами не будемо мати освіти. 37 мільйонів річний дефіцит. І це при тому, що виконавчий директор «Нафтогазу» має заробітну плату в місяць 24 мільйони гривень. Тобто,один місяць заробітної плати пана Вітренко, закрив би дефіцити освітніх закладів середніх шкіл в місті Сарни. Ніхто не приділяє сьогодні уваги освітній галузі так, як це потрібно. Я буду просто вимагати на центральному рівні влади, щоб вони припинили сьогодні корупційний розподіл бюджету, а віддали гроші туди, де вони потрібні. В першу чергу – освіті та охороні здоров’я», – наголосила Юлія Володимирівна.

Також лідерка «Батьківщини» завітала до Сарненської центральної районної лікарні, яка перша в районі прийняла «ковідних» хворих. У лікарні немає власної кисневої станції, мають лише 95 балонів з киснем. Останнім часом ліжкомісця «ковід­ними» хворими в лікарні завантажені на понад 80?%.

«Невже за півтора роки влада не змогла побачити, що головна лікарня, яка приймає в Сарнах «ковідних» хворих не забезпечена стаціонарним киснем. Прямо при вході в лікарню стоїть велика кількість величезних кисневих балонів як у радянські часи. І тендітна медсестричка тягає на собі ті балони. Це що, середньовіччя? Головний лікар каже, що при тяжкому захворюванні ковідом одного такого величезного балону вистачає на 40 хвилин. Скільки ж тоді таких балонів треба перетягати? Якщо державна влада не може забезпечити лікарню нормальною кисневою станцією, то ми з опозиції мусимо підключатися і просто негайно забезпечувати лікарню стаціонарними станціями генерації кисню», – обурюється лідерка партії ВО «Батьківщина».

«Я хочу зараз ясно і чітко заявити, що реформа Уляни Супрун-Порошенка не є реформою. Такого ніде немає в жодній країні світу. Це реформа, яка не дозволить пересічній людині в Україні потрапити без грошей на лікування. 99?% розвинених країн мають страхову медицину. Чому в Україні люди не мають безкоштовного доступу до системи охорони здоров’я? Не можуть лікуватися ні діти, ні молодь, ні дорослі, ні літні люди, тому що все через гроші. І лікарі тут не винні. Я хочу подякувати і лікарям нашим, і освітянам, що вони в такій тяжкій ситуації не кидають свою професію, не їдуть з України, що вони реально намагаються своїми силами щось поправити. Але без страхової медицини з цією спотвореною системою Уляни Супрун, ми загубимо всю систему охорони здоров’я. Розпускаються туберкульозні диспансери - відправляють людей додому лікуватися. Розпускають і закриваються психлікарні і психічнохворих людей направляють в суспільство жити. Закриваються лікувальні оздоровчі профілактичні будинки-інтернати для дітей, в тому числі для дітей-інвалідів. Наша команда відпрацювала фундаментальний системний закон про страхову медицину, який базується на кращому європейському досвіді. Він лежить у парламенті зареєстрований. Ми будемо докладати всіх зусиль для того, щоби зробити цей крок і перейти до страхової медицини та припинити повномасштабний експеримент над українською нацією», – зазначила Юлія Тимошенко.

«Батьківщина» також ініціюватиме проведення Всеукраїнського референдуму, аби поцікавитися думкою українців про останні рішення президента та уряду. Про це під час пресконференції заявила голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. «Якщо ми проведемо референдум із цих п’яти питань, то відновимо справедливість. Ми зупинимо розпродаж сільськогосподарської землі та нашої стратегічної власності, повернемо право використовувати на свої потреби український газ за ціною, втричі нижчою, ніж є сьогодні. Ми точно накладемо мораторій на азартні ігри та легалізацію марихуани. Коли український народ скаже «ні», президент буде змушений визнати помилковість свого курсу», – переконана Юлія Тимошенко.

Команда ВО «Батьківщина» на чолі із Юлією Тимошенко і надалі продовжує ознайомлюватися й узагальнювати проблеми, які сьогодні найбільше непокоять українців, та пропонувати конкретні шляхи їх вирішення.

15.04.2021Олеся ОленічРівне-Ракурс №10 від 15.04.2021p. 
На головну сторінку