Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1014 від 06.05.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс мандрівника

Найдовші канатні дороги в світі

Найдовші канатні дороги в світі

Одна з найстаріших канаток була зведена в Альпах в середині 19 століття для доставляння мандрівників на оглядовий майданчик. Найбільша популярність канаток припала на другу половину 20 століття в зв’язку з наростаючою популярністю гірськолижних курортів. На сьогоднішній день на планеті існує величезна кількість «повітряних шляхів», але мало які з них можна назвати унікальними. Найбільшу популярність отримали найдовші канатні дороги в світі, на яких мріє прокататися багато туристів.

Гренобльська

Гренобльська (Франція) – одна з найбільш унікальних канаток, протяжністю понад 600 метрів. Вона була зведена в 30-х роках минулого століття. Саме завдяки їй місцеві жителі вперше отримали доступ до фортеці Бастилія, яка є однією з найголовніших визначних пам’яток Франції. Згодом дорога зазнала радикальну модернізацію, ставши за технічними характеристиками однією з найбезпечніших в світі.

Sternensauser

Sternensauser (Швейцарія) – це канатна дорога з протяжністю 2 кілометри, що дозволяє їй увійти до списку найдовших у світі. Це одна з найбільш унікальних канатних доріг, структура якої до геніальності проста. Кабель з дуже високою міцністю з’єднує дві тутешні станції. Тут відсутні фенікулери, замість них є кріплення, кожне з яких розраховане на одну людину. Спеціальна роликова конструкція дозволяє здійснювати рух від однієї станції до іншої. Це одна з найулюбленіших канатних доріг шанувальників екстриму, так як максимальна можлива швидкість тут може досягати до 90 кілометрів на годину.

Татевська

Татевська (Вірменія) – знаменита канатна дорога на весь світ, чия протяжність дорівнює 5,7 кілометрів. Вона була зведена відносно недавно – 2010 є рік її заснування. Її будівництво почалося з метою з’єднання двох поселень – Татев і Алідзор. Між ними знаходиться Воротанська ущелина, через яку і проходить канатка. Фенікулери, здатні за один раз вміщати до 35 чоловік, рухаються зі значною швидкістю, що становить 35 кілометрів на годину. Така швидкість дозволяє долати досить протяжний канатний шлях менш ніж за чверть години. З вікон вагончика відкриваються дуже гарні краєвиди на унікальну природу ущелини. Розташувалася канатка на вершині 320 кілометрів.

Complexo do Alemano

Complexo do Alemano (Бразилія) є однією з найбільш протяжних в світі. Довжина канатки складає близько 3,5 кілометрів. Це одна з наймолодших канатних доріг в світі, яка була зведена сім років тому. Її зведення проходило протягом двох років. Комплексо де Алемано здатна перевозити за 60 хвилин до трьох тисяч пасажирів. Ще однією особливістю цієї дороги є найнижча вартість проїзду в світі. Всього по канатці курсують туди і назад більше 150 фенікулерів, кожен з яких розрахований на 10 осіб.

Масада

Масада (Ізраїль) визнана однією з найнижчих канатних доріг, які є на нашій планеті. Розташувалася вона на 257 метрів нижче рівня моря, а її довжина становить 0,6 кілометрів. Особливістю Масади також є той факт, що вона не має додаткових опор. Веде канатка до найдавнішої місцевої фортеці з такою ж назвою. Саме ця пам’ятка і послужила тому, щоб звести цю канатну дорогу. Завдяки їй фортеця стала більш доступною для туристів з усього світу. Раніше археологам доводилося проробляти найнебезпечніший шлях до пам’ятки для її вивчення.

Гульмарг

Гульмарг (Індія) по праву вважається унікальною не тільки завдяки своїй довжині, але і висоті. Її протяжність дорівнює 5 кілометрів. Веде Гульмарг до однойменного гірськолижного курорту, розташованого в Гімалаях. Будівництво канатної дороги здійснилося через те, що багато туристів просто не могли собі дозволити дорогу поїздку на вертольоті на гірськолижний курорт. Завдяки цьому Гульмарг знайшов ще більшу популярність серед любителів гірськолижного спорту.

Нячанг

Нячанг (В’єтнам) є однією з найдовших на планеті. Її протяжність дорівнює 3,3 кілометрів при відносно невеликій висоті, яка становить всього сімдесят метрів. Дорога з’єднує прибережну територію Нячанга з островом Хон Че. Нячанг відома тим, що є однією з найбільш протяжних доріг, які проходять над морем. Опорою для неї служать дев’ять масивних колон. Захоплююча поїздка над морем триває приблизно протягом 20-хвилинного інтервалу. Кожна з кабінок може провести до 8 осіб за один раз. Дорога має дуже міцну конструкцію і потужні опори, які забезпечать безпеку пасажирам навіть у разі розпочатого цунамі.

Чжанцзяцзе

Чжанцзяцзе або «Дорога в небеса» (Китай) входить в десятку найдовших в світі, чия протяжність перевищує сім кілометрів. Розташувалася вона в однойменному Національному парку. Канатна дорога веде на найвищу точку місцевої вершини – Тяньмень. Тут же розташувалася найвища в світі печера, яка іменується, як «Небесні ворота». Вершину гори огортає густа завіса хмар, через що вона і отримала свою неофіційну назву «Дорога в небеса». Шлях на вершину починається прямо з центру китайського міста.

Телеферіко-де-Меріда

Телеферіко-де-Меріда (Венесуела) – найдовша канатна дорога. Розташувалася вона в Меріді. Її протяжність перевищує 12-кілометрову довжину, що є абсолютним показником. Всього Телеферіко-де-Меріда включає в себе чотири секції і веде на вершину Еспехо, найвища точка якої розташувалася на висоті 4765 метрів. Загальний час на подорож по канатній дорозі становить близько пари годин. З вікон фенікулера відкриваються неймовірно мальовничі панорамні види на місто. Фенікулер здійснює кілька зупинок, даючи можливість мандрівникам прогулятися по горі. Через швидке піднесення і великий перепад висот і тиску туристам слід врахувати, що це загрожує поганим самопочуттям.

06.05.2021



Рівне-Ракурс №10 від 06.05.2021p. 
На головну сторінку