Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1035 від 30.09.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Чому так важливий баланс естрогену для жінок за 45 років

Чому так важливий баланс естрогену для жінок за 45 років

Гормони відіграють важливу роль у нашому здоров’ї, тому що вони впливають на багато процесів в організмі.

Дуже часто гормональні дисбаланси викликані змінами рівня естрогену і частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків. Гормональні зміни, зазвичай, відбуваються під час статевого дозрівання, менструації, вагітності та менопаузи.

Крім того, такі фактори, як похилий вік, погане харчування, малорухливість, втома і стрес, відсутність сну, протизаплідні таблетки, токсини і хімічні речовини сприяють гормональному дисбалансу.

Деякі загальні симптоми цієї проблеми включають: занепокоєння, дратівливість, перепади настрою, безсоння, втому, проблеми ваги, надмірний ріст волосся або випадання волосся, головні болі, низький статевий потяг, жирну або суху шкіру, акне, харчові пристрасті передменструального синдрому, безпліддя та інші.

Ви можете використовувати натуральні домашні засоби і трави для полегшення симптомів і навіть відновлення гормонального балансу. Крім того, важливо проконсультуватися з лікарем для правильної діагностики та лікування.

Попросіть рекомендації вашого лікаря, перш ніж приймати будь-які ліки, особливо якщо у вас є гормончутливі стани, такі як міома матки, ендометріоз, рак молочної залози, рак матки або рак яєчників.

Ось кілька домашніх засобів для усунення гормонального дисбалансу:

Омега-3

Омега-3 жирні кислоти відіграють важливу роль у виробництві гормонів, тому вони дуже корисні для їх балансу.

Вони особливо корисні для жінок, оскільки вони допомагають зменшити менструальні спазми та симптоми менопаузи. Завдяки антиоксидантним і протизапальним властивостям, Омега-3 жири також надають глибокий вплив на ваше здоров’я.

Хорошими джерелами Омега-3 жирних кислот є: риб’ячий жир, насіння льону, насіння чіа, горіхи, бобові, кабачки і оливкова олія. Ви також можете прийняти Омега-3 добавки після консультації з лікарем.

Корінь маки

Корінь маки збільшує нормальне вироблення гормонів. Він також допомагає при гіпотиреозі.

Будучи хорошим джерелом кальцію, калію, магнію, заліза, йоду, фосфору, цинку, незамінних жирних кислот, білків, стеринів і волокон, він також корисний для загального стану здоров’я і здатний підвищити енергію і життєздатність.

Вітамін D

Вітамін D впливає на гіпофіз, який виробляє різні гормони. Це може допомогти полегшити симптоми, пов’язані з низьким рівнем естрогену. Це також впливає на вашу вагу і апетит. Дефіцит цього вітаміну може призвести до аномальної секреції гормону в щитовидній залозі.

Перебування на сонці є хорошим рішенням для отримання вітаміну D, щоб зберегти ваші гормони.

Ви також можете їсти продукти, такі як риб’ячий жир, масло печінки тріски і яйця, які багаті вітаміном D.

Іншим варіантом є приймати добавки вітаміну D. Для правильного дозування зверніться до лікаря.

Фізична активність

Фізична активність є відмінним способом, щоб збалансувати ваші гормони, це впливає на вироблення гормонів. Крім того, знижується рівень кортизолу. Кортизол є гормоном стресу, який блокує естроген і є шкідливим для вашого здоров’я в цілому.

Регулярні фізичні вправи викликають вивільнення хімічних речовин мозку, які покращують ваш настрій. Це корисно, оскільки гормональний дисбаланс часто викликає різкі перепади настрою.

Крім того, це також допоможе вам підтримувати здорову вагу. Уникайте вправ більш ніж на 40 хвилин, оскільки вони можуть підвищити рівень кортизолу.

Рекомендується плавання, ходьба, біг або інші легкі вправи від 20 до 30 хвилин на день або, принаймні, кілька разів на тиждень.

Ви також можете спробувати йогу і вправи на розслаблення, щоб стимулювати гормональні функції і зменшити стрес.

Кокосова олія

Кокосова олія є ще одним ефективним засобом, щоб збалансувати гормони. Вона особливо корисна для тих, хто страждає від гіпотиреозу, бо їх жирні кислоти середнього ланцюга, сприяють здоровому функціонуванню щитоподібної залози.

Кокосова олія також допомагає стабілізувати рівень цукру в крові, підвищує імунітет, прискорює обмін речовин і сприяють втраті ваги.

Їжте 2-3 столові ложки не рафінованої кокосової олії щодня протягом принаймні декількох місяців.

Пажитник

Насіння пажитника містить фітоестроген, званий діосгенін, який, як вважають, має естрогенний ефект. Травники часто рекомендують цю траву для збільшення лактації і природного збільшення грудей.

Це також допомагає поліпшити метаболізм глюкози, тим самим довівши корисність для діабетиків для зниження рівня цукру в крові і метаболічного розладу глюкози, пов’язаного з ожирінням.

Додайте 1 чайну ложку насіння пажитника в чашку гарячої води і настоюйте протягом приблизно 15 хвилин. Процідіть і випийте цей чай 2 або 3 рази на день. Ви також можете додати трохи меду і лимонного соку за смаком. Якщо пажитник вам не підходить, можна використовувати фенхель таким же чином.

Базилік

Базилік – ще один чудовий засіб для балансування гормонів, оскільки він працює як природний адаптоген. Це допомагає знизити і стабілізувати рівні кортизолу; високий рівень кортизолу негативно впливає на щитовидну залозу, яєчники і підшлункову залозу. Крім того, базилік покращує розумову ясність і підвищує настрій.

Просто їжте кілька листочків базиліку щодня протягом принаймні декількох місяців.

Ви також можете пити чай з базиліком, рекомендується пити цей чай щодня до 3 чашок.

30.09.2021



Рівне-Ракурс №10 від 30.09.2021p. 
На головну сторінку