Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1040 від 04.11.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

200 000 євро гранту для Рівнеоблводоканалу

200 000 євро гранту для Рівнеоблводоканалу

28 жовтня 2021 року в Братиславі був підписаний договір про співпрацю між Рівнеоблводоканалом, Асоціацією Водоканалів Словаччини та Асоціацією Водоканалів України, в рамках реалізації грантового проєкту «Безпечна вода для міста Рівне» за майже 200 000 євро грантових коштів від Міністерства закордонних справ Словаччини та Словацької агенції з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid).

Угоду підписали: директор Рівнеобл­водоканалу – Андрій Карауш, голова офісу Асоціації Водоканалів Словаччини – Іванна Марікова та директор Асоціації Водоканалів України – Олександр Шкінь.

Під час робочого візиту в Словаччину були обговорені етапи реалізації проєкту, в рамках яких передбачено: візит представників Асоціації Водоканалів Словаччини та України до міста Рівне, розробка проєктної документації та проведення тендеру на відбір технології. Закупівля, монтаж та введення в експлуатацію технологічного обладнання планується вже в наступному році.

Нагадаємо, що перемога проєкту та як результат підписання договору в Братиславі стала результатом системної роботи команди фахівців «Рівнеоблводоканал», на чолі з директором підприємства Андрієм Караушем, в співпраці з Асоціацією Водоканалів Словаччини та Асоціацією Водоканалів України, а також незалежним інвестиційним консультантом – Наталією Матковською.

Конкурс був оголошений Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid). Номер проєкту: SAMRS/2021/UA/1/5. (https://slovakaid.sk/schvalene-a-neschvalene-projekty/samrs-2021-ua-1/)

Конкурсна заявка «Безпечна вода для міста Рівне» стала однією з двох переможців серед 14 проєктів, здобула найвищий бал (95 із 100) та отримала 2/3 загального бюджету конкурсу – 199 373 євро.

За словами Андрія Карауша, гіпохлорит натрію – це безпечний реагент, яким дезінфікують воду перед подачею в мережу водопроводу. Цю технологію використовують водопостачальні підприємства України та інших країн Європи. Обладнання для виробництва гіпохлориту натрію планується запустити вже наступного року на насосній станції «Київська» після підготовки приміщення та підведення комунікацій – електроенергії та води. Устаткування дозволить скоротити до 60?% витрат підприємства на знезараження води. А ще за кілька років допоможе повністю уникнути залежності від єдиного в Україні виробника гіпохлориту. Встановлення обладнання водоканал проведе власними силами. Рівнеоблводоканал, вже має подібну установку виробництва гіпохлориту натрію, на станції «Новий двір». В планах підприємства через декілька років повністю відмовитись від привозного гіпохлориту натрію та послуг монополіста.

04.11.2021

Рівне-Ракурс №10 від 04.11.2021p. 
На головну сторінку