Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1057 від 03.03.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Чому хліб краще зберігати в морозильній камері, а не в холодильнику

Чому хліб краще зберігати в морозильній камері, а не в холодильнику

Правильне зберігання продуктів – це важлива умова, яка гарантує людині здоров’я. Недотримання цих правил призводить до того, що продукти швидко псуються і стають непридатними до вживання. Взяти, наприклад, хліб. Залежно від складу і технології приготування при кімнатній температурі буханець хліба може зберігатися від 24 годин до 5 діб. При цьому в упаковці він довше зберігає свої властивості. Крім того, треба пам’ятати, що оптимальна вологість для зберігання цього продукту становить 75?%. При більш високому показнику хліб починає пліснявіти, а при низькому – черствіти.

У більшості випадків люди зберігають хліб в спеціальних контейнерах (хлібницях), виготовлених з різних матеріалів (дерева, металу, пластику). Але в спекотні дні навіть вони все одно не рятують продукти від псування. Тому деякі господині вважають за краще зберігати хліб в холодильнику, вважаючи, що низька температура і сухість допоможе йому довше залишатися свіжим. Чи так це? Потрібно розібратися.

Звичайно, низька температура і відсутність підвищеної вологості продовжують термін придатності будь-якого продукту. Але зберігання в холодильнику має кілька істотних недоліків:

У холоді (нижче 2 оС) хліб швидко втрачає вологу і моментально черствіє.

У герметичній упаковці він швидко пліснявіє від випарів вологи.

Хліб добре вбирає сторонні запахи. Від цього не рятує навіть упаковка. Неприємно буде їсти суп з хлібом, якщо він пахне, наприклад, рибою.

Як відомо, в хлібі містяться дріжджі. Якщо покласти буханець близько з іншими продуктами, вони швидко зіпсуються.

Якщо хліб вже почав псуватися, холодильна камера не призупинить цей процес.

А ось морозильник – інша справа. Знижена температура уповільнює черствіння. Як показує практика, в морозильній камері при –18 оС буханець хліба може пролежати до 3 місяців і залишатися придатним до вживання. Причому заморожувати можна всі види хліба (білий, чорний або зерновий). Але треба пам’ятати, що при відтаванні він швидко набирає вологу і починає черствіти. Найкраще нарізати буханець шматочками і розфасувати по пакетам, а в міру потреби дістати потрібну кількість і розігріти в мікрохвильовці. Повторно заморожувати хліб не варто, так як після нагрівання під дією високих температур в ньому знову запускається процес бродіння. Такий продукт вже буде шкідливий для здоров’я.

03.03.2022



Рівне-Ракурс №10 від 03.03.2022p. 
На головну сторінку