Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1058 від 10.03.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс незвичайного

Шість найдивовижніших бібліотек світу

Шість найдивовижніших бібліотек світу

У цих бібліотеках навряд чи змусять читати, швидше за все доведеться ходити на екскурсії, пити пиво, робити селфі або просто гуляти по даху з садом.

Амстердамська бібліотека – пиво на даху

Куди ходять відпочити місцеві жителі Амстердама? Звичайно у публічну бібліотеку. Величезна 8-поверхова бібліотека Амстердама – це не тільки тисячі книг, але і паркінг для велосипедів в підвальних поверхах, оглядовий майданчик на даху, власний театр і, звичайно ж, ідеальний простір для відпочинку, де є безліч журналів, відео та аудіозаписів. Це абсолютно футуристична будова, призначена для комфортного читання, прослуховування музики, перегляду фільмів.

Для користування книгами необхідний абонемент, а відвідувачем може стати будь-який бажаючий. Туристи люблять це місце – на останньому поверсі є панорамне кафе, в якому можна недорого поїсти і випити пива з видом на Амстердам (салат-бар з порцією на двох коштує € 7).

Клементінум – колодязь знань в Празі

Колишній колегіум єзуїтів в центрі старої Праги – тепер вмістилище знань і Національна бібліотека Чехії. Крім книжкових полиць, забитих тисячами книг, зали бібліотеки заставлені всілякими глобусами, а стелі розписані старовинними фресками. Тут є астрономічна обсерваторія, дзеркальна капела, де проходять концерти і метеостанція, де вчений Кеплер відкрив закони руху планет. При вході в Клементінум споруджений «колодязь знань» з сотень книг – місцевий сторож, якому шкода було втрачати вже оцифровані книги, склав його буквально за одну ніч.

Бібліотека Трініті-коледжу

Дублінська бібліотека Трініті-коледжу була заснована в Дубліні на початку 18 століття. Її фонд займає п’ять будівель колезького кампуса. Скарб фонду – таємнича Книга Келлса – знаходиться в «довгому залі». Її написали монахи-втікачі з острова Іона в Шотландії, де їх переслідували кровожерливі вікінги. Ця книга – рукописне Євангеліє, прикрашене візерунками з фігур людей, тварин і хитромудрих орнаментів, в яких зашифровані перші три слова розповіді про народження Христа в Євангелії від Матвія. «Довгий зал» – місце паломництва туристів. Витягнутий двох’ярусний хол, який іде в довжину більш ніж на 60 м, весь заставлений книгами і старовинними фоліантами. Чи варто говорити про те, що це вражає?

Бібліотека Варшавського університету

Головна цінність бібліотеки Варшавського університету – сад, розбитий на її скляному даху, звідки рослини ростуть каскадами. Книги в бібліотеці теж є, але їх читання буде цікаво скоріше студентам Варшавського університету – їх пускають сюди виключно за абонементами. А ось сад відкритий з квітня по жовтень абсолютно для всіх. Крім рослин в саду є маленький струмок, що впадає в невелике озеро.

На даху є оглядові майданчики, з яких відкривається чудовий вид на Віслу і Варшаву. Тут призначають побачення, а трохи пізніше – проводять весільні фотосесії на фоні біо-індустріального простору. У вестибулі бібліотеки є парочка кафе, а також постійно працює виставка польського плакату.

Бібліотека Вільного університету Берліна

Британський архітектор Норман Фостер назвав своє творіння «Мозок Берліна» – будівля бібліотеки, побудована за його проєктом, зовні, так і всередині нагадує за формою мозок. Порожній всередині простір бібліотеки наповнений звивинами, уздовж яких розміщені полиці з книгами по філології, столи, комп’ютери і крісла для навчання. Бібліотека – це чотири хвилеподібних поверхи всередині, і скляне яйце зовні, оточене університетським кампусом і парковою зоною. Вона відкрита для всіх бажаючих поглянути на футуристичне диво, а вночі її зовнішній купол підсвічується синіми вогнями і картинами.

Бібліотека 5*

на острові Самуї

Пожити в бібліотеці з видом на пляж, прокинутися серед книг і зануритися в коралово-червоний басейн, покуштувати на сніданок екзотичних фруктів і продовжити свій день в бібліотечному шезлонгу, потягуючи коктейль і гортаючи книгу з полиці – все це не фантастика, а реальність. В готелі Library 5* на острові Самуї (Таїланд) вирішили залучити інтелектуальних клієнтів, розмістивши на території готелю бібліотеку. Дизайнер Тіраван Сонгсават вирішила, що раз вже книги є незмінними супутниками відпочиваючих, так нехай їх буде досить багато – щоб було з чого вибрати. Правда відпочинок в такій бібліотеці доступний тільки заможним інтелектуалам, але у багатих свої чудасії.

10.03.2022



Рівне-Ракурс №10 від 10.03.2022p. 
На головну сторінку