Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1062 від 07.04.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як самостійно приготувати стимулятор росту на основі картопляного соку

Як самостійно приготувати стимулятор росту на основі картопляного соку

Щороку городники намагаються виростити на своїх підвіконнях міцну здорову розсаду. Однак втілити задумані плани вдається не всім. Розсада виходить не такою красивою, витягнутою і хворобливою на вигляд.

Виправити ситуацію допоможе чудодійний еліксир на основі картопляного соку, який застосовують з користю вже не одне покоління дачників.

Як зробити розчин

для замочування насіння

Пробудити насіння, і підвищити якість розсади можна загальнодоступним і недорогим способом. Якщо вдома знайдеться 2-3 бульби картоплі, то труднощів з приготуванням чудодійного засобу не виникне. Щоб еліксир здобув силу, недостатньо віджати свіжий картопляний сік. Для отримання розчину необхідно пройти кілька етапів.

Заморожування бульб

Щоб пробудити бактерицидні властивості картоплі і посилити віддачу поживних речовин, її необхідно піддати заморожуванню. Взимку досить на кілька годин винести бульби на вулицю в мороз. Як тільки картопля повністю замерзне, її можна заносити додому. Якщо немає можливості, винести бульби на вулицю, їх можна покласти на ніч в морозилку.

Натирання на тертці

Злегка відтала картопля легко подрібнюється за допомогою терки. Досить докласти невелике зусилля.

Отримання соку

Натерту картоплю потрібно добре віджати за допомогою марлі. Отриманий сік у жодному разі не можна розбавляти водою. Відомо, що вода в природі існує в двох видах: органічному і неорганічному. Органічну воду можна зустріти в плодах овочів і фруктів, коренеплодах, і інших частинах рослин. Вода в струмках, річках, снігова і проточна з-під крану відноситься до неорганічної.

Органічна вода швидко вбирається всіма живими організмами, ось чому людям рекомендують пити свіжовичавлені соки. Неорганічна рідина засвоюється організмом набагато гірше. Саме тому для замочування насіння слід використовувати нерозбавлений картопляний сік.

Що можна замочувати

в чарівному еліксирі

Картопляний сік можна використовувати для пробудження будь-якого насіння. Найбільш яскравий ефект і хорошу віддачу врожаю можна отримати при замочуванні пасльонових культур (баклажани, перці, томати). Відзначається підвищення врожайності до 40?%.

Замочують насіння в картопляному соку не менше 6-8 годин. Насіння томатів можна витримувати в еліксирі і довше до 12 годин. Щоб спростити завдання і в майбутньому не витрачати дорогоцінний час на вилов насіння з рідини, замочувати насіннєвий матеріал краще в марлевому або тканинному мішечку.

Після проведення процедури насіння слід витягти з еліксиру і злегка підсушити. Нічого промивати під проточною водою не треба. Після просушування можна проводити посів безпосередньо в ґрунт. Насичене поживними речовинами насіння зійде дуже швидко і дружно. Розсада темно-зеленого кольору зростатиме кремезною, а всі хвороби обійдуть її стороною.

Крім бактерицидних властивостей картопляний сік відрізняється високим вмістом калію, заліза, фосфору і цілого комплексу мікроелементів. Саме тому корисний еліксир надає такий чудодійний вплив на розсаду.

07.04.2022Рівне-Ракурс №10 від 07.04.2022p. 
На головну сторінку