![]() |
№1081 від 23.08.2022p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Що необхідно знати про безпеку онлайн сервісів? Профілактичні заходи, які варто проводити для безпечних грошових переказів. Як вигадати складний пароль для облікового запису.
Міжнародна система грошових переказів та мобільні застосунки є більш безпечним способом відправлення грошових переказів, ніж операції з готівкою. Онлайн сервіси мають сучасні системи захисту транзакцій. Тому користувачі фінансових додатків мають певні гарантії безпеки. Але разом з тим, можливість скинути гроші з картки на карту через Інтернет не надає 100% гарантії захисту від шахраїв.
Люди, які можуть використовувати онлайн сервіси з ціллю шахрайства є в будь-якій сфері. Зазвичай вони виманюють інформацію, яка їм відкриває доступ до платіжної картки. До таких даних відносяться паролі, строк дії самої картки, коди, наявні на зворотному боці пластикової картки. Схема їх поведінки зазвичай схожа:
Знайти жертву за допомогою соціальних мереж, написавши в месенджері або відправити листа на електронну скриньку та навіть зателефонувавши.
Будь-яким способом дізнатись інформацію, яка надасть доступ до банківського рахунку. Варто пам’ятати, що представники банку або служби підтримки мобільного застосунку не запитують персональні дані, PIN-коди та іншу подібну інформацію.
Перекинути або зняти кошти, наявні на банківському рахунку доки картку не буде заблоковано.
Про підозрілих людей варто повідомити службі підтримки сервісу. Оператор надасть корисну пораду, виходячи з конкретної ситуації.
Якщо ж людина вчасно не зреагувала та передала конфіденційні дані, то краще заблокувати картку, звернувшись до служби підтримки банку. Розблокувати картку легше, ніж згодом повернути гроші.
Для того, щоб зробити переказ з картки на картку необхідно мати доступ до Інтернету через комп’ютер або мобільний телефон. Для безпечної роботи з девайсом варто впевнитись, що в ньому не має вірусів та шкідливого програмного забезпечення. Деякі програми можуть отримувати доступ до Вашої конфіденційної інформації, в тому числі фінансових мобільних застосунків.
Використовуйте антивірусні програми, аби вчасно виявити шкідливе ПЗ. Перед тим, як перекинути гроші з картки на карту, можете провести перевірку безпеки пристрою. Або ж перевіряти смартфон чи ноутбук з певною періодичністю.
Крадіжка пароля – один з найбільш розповсюджених методів для доступу до фінансів власника платіжної картки, якими користуються інтернет-шахраї. Один зі способів захистити свої дані та безпечно перерахувати кошти з картки на картку – мати надійний пароль до облікового запису.
Для того, щоб вигадати складний пароль для облікового запису варто:
Використовувати різні паролі до різних мобільних застосунків. Наприклад, не використовуйте послідовність цифр та букв для електронної скриньки та сервісу з переказів коштів. Таким чином зловмисник легко отримає доступ до банківського рахунку, зламавши електронну пошту.
Використовувати набір цифр, букв (великих та маленьких літер) та символів ( якщо сервіс це дозволяє). Короткі паролі менш надійні, ніж довгі.
Не застосовуйте слова або послідовність цифр, пов’язану з особистим життям. Наприклад, ім’я хатньої тваринки та інше.
23.08.2022 |
Рівне-Ракурс №1081 від 23.08.2022p. На головну сторінку |