Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1090 від 20.10.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

«Боролись! Боремось! Поборемо!»

«Боролись! Боремось! Поборемо!»

Під таким гаслом цьогоріч пройшло 14 жовтня – День захисників і захисниць України, який з 2015 року є державним святом, 80-річчя створення УПА, а ще День Українського Козацтва та Покрова Пресвятої Богородиці – релігійне свято, що має для українців особливе значення та було значимим для українського війська.

Ці пам’ятні дати особливі. Їх поєднує боротьба українців за державність проти московського режиму. Розпочата росією війна у 2014-му, а повномасштабне вторгнення з 24 лютого, спонукали сотні тисяч українців узяти до рук зброю і стати захисниками своєї держави.

«Українці на своїй землі і нікому її не віддадуть», – заявив президент Володимир Зеленський відпочатку повномасштабного вторгнення. 24 лютого в Україні оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію.

Армія перемоги

Сьогодні армія України, Нацгвардія, поліція, силовики та тероборона чинять запеклий опір ворогу. Наші захисники не лише зупинили ворога, а й розпочали контрнаступ. Кілометр за кілометром, села, селища та міста українські воїни звільняють від російського окупанта.

На сьогодні вже звільнено понад 1620 населених пунктів від російських загарбників.

За словами начальника ОВА Віталія Коваля, Рівненщина – одна з лідерів за кількістю захисників у лавах ЗСУ. Рівень патріотизму і бажання служити Вітчизні в області – високий. «Пишаємося тим, що в нас не було силового сценарію вручення повісток на блокпостах, весіллях та масових заходах. В координації із військкоматами, центрами комплектації, виконуємо завдання і йдемо до перемоги», – зазначив Віталій Коваль.

Ще до повномасштабного вторгнення на Рівненщині почали формуватися сили тероборони. Як окремий рід сил ЗСУ, ТрО створені 1 січня цього року на підставі Закону України «Про основи національного спротиву». Їх формуванням займається командування на чолі з генерал-майором Ігорем Танцюрою, а у Рівненській області за це відповідає керівник тероборони. Усі органи виконавчої влади в Україні залучені до організації тероборони.

Разом із тергромадами області ОВА укомплектувала ТрО Рівненщини касками та бронежителами, а також раціями, «старлінками» та іншими необхідними речами. Влада області на постійному зв’язку із військовим командуванням та допомагає швидко вирішувати оборонні та організаційні питання.

Тим часом, Міноборони інформує – першочергові потреби ЗСУ у зимовій формі закриті. Триває робота для повного забезпечення усіх потреб.

Зброя перемоги

Світ об’єднався, щоб підтримати нашу країну у відсічі російської агресії. Для координації міжнародних зусиль регулярно проходять зустрічі у форматі «Рамштайн». США вдруге після завершення Другої світової війни відкрили програму ленд-ліз – для України.

Через західний кордон до нашої країни постійно прибувають танки, броньовані машини, автотранспорт, артилерія, ракетні системи, дрони, стрілецька зброя та боєприпаси. Частина ще радянських зразків, частина – найновіших західних.

За кількістю протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) (Javelin, NLAW тощо) українська армія вже друга у світі. Саме ПТРК допомогли зупинити колони загарбника у перші дні війни.

Переможний тил

Самоорганізація громадськості для збору коштів, придбання і доставки необхідних речей – український феномен. Жителі Рівненщини плетуть сітки і роблять бандеромобілі, печуть смаколики для воїнів і тих, хто пережив окупацію, шукають прихисток для переселенців і ВІРЯТЬ В ПЕРЕМОГУ.

«На Рівненщині заборонено казати фразу: «Після війни». Ми говоримо: «Після Перемоги». З вірою у Перемогу, друзі, давайте робити для нашого краю та нашої армії все можливе там, де ми є. І перемога не забариться. Вона точно буде за нами!» – стверджує начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

В умовах російсько-української війни надважливим для влади області є відновлення і розвиток економіки, підтримка бізнесу, створення нових робочих місць, залучення інвестицій. Саме через посилення партнерських відносин бізнесу і влади економіку Рівненщини вдалося адаптувати до роботи в нових умовах, Про це свідчить позитивна динаміка зростання бюджетних надходжень. За 9 місяців цього року до місцевих бюджетів надійшло 6 мільярдів 373 мільйонів гривень, порівняно з минулим мирним роком, приріст становить 22,4 % або плюс 1 млрд 165 млн грн.

З Харківщини, Київщини, Донеччини та Миколаївщини та інших регіонів у Рівненську область уже релоковано 38 підприємств. Вони створюють робочі місця і платять податки на Рівненщині.

Населення області збільшилося майже на 50 тисяч. Люди, яких російський агресор залишив без житла, обрали Рівненщину своїм другим домом.

Виклики війни

Попри війну Рівненщина долає нові виклики. Стабільно працюють всі служби, надаються соціальні послуги, виплачуються пенсії, пільги та допомоги. В умовах воєнного стану медзаклади області мають 3-місячний запас всього необхідного, отримують нове медичне обладнання, «швидкі». Медики Рівненщини вилікували і продовжують ставити на ноги сотні поранених захисників.

Аграрії, не зважаючи на проблеми з пальним під час посівної, зібрали урожай навіть у складні погодні умови. Зараз фермери сіють озимі і готують поля під весняну посівну 2023 року. Тож взимку нагодуємо і себе, і сусідні регіони.

Випробуванням для усіх був старт нового навчального року. Навчання стартувало. Більше того, сьогодні вся освітянська сфера – частина потужної волонтерської родини, яка підтримує армію.

Новий виклик – опалювальний сезон. росія посилила удари по регіонах України, її мета: зруйнувати системи енергозабезпечення, газо-, водо- та теплопостачання. Робимо усе, аби в холодну пору року було тепло, світло, газ і вода.

Ключове – безпека

Разом з тим, ключове питання – безпека. Із 1084 кілометрів спільного кордону України і білорусі 218 км проходить територією Рівненської області. Його охорона здійснюється за посиленим варіантом. На будь-які провокації готові відповісти і ЗСУ, і силовики, і поліція, і ДФТГ, і місцеве населення.

Бійці 104 бригади територіальної оборони Рівненщини 24/7 перебувають на бойовому чергуванні. А за можливості – вдосконалюють свої навички та знання. Вони тримають наше небо та зроблять все можливе, аби воно знову стало мирним.

Віримо в ЗСУ! Віримо в перемогу!

20.10.2022



Рівне-Ракурс №10 від 20.10.2022p. 
На головну сторінку