№1153 від 19.01.2024p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Лікарі попередили, що найнебезпечніші для здоров’я тепловентилятори із пластику. Взимку настає сезон обігрівачів, тому що не завжди батареї можуть впоратися з холодом, що проникає з вулиці. З початку року погода зовсім не тішить, тому око раз у раз поглядає в бік обігрівача. Але не всі вони безпечні, і про найшкідливіші варіанти розповіли медики.
Коли вологість повітря падає нижче 40%, організм людини починає пересихати і насамперед – слизові оболонки, зокрема носа. А вона виконує бар’єрну функцію. У підсумку падає імунітет, розвиваються алергії, чіпляються всякі віруси, з’являється кон’юнктивіт і все в такому дусі. Однак серед обігрівачів є найнебезпечніші.
Які бувають обігрівачі?
Тепловентилятори (пропускають через себе повітря).
Масляні (нагріваються через масляний розчин усередині).
Конвекційні (вбирають холодне повітря знизу і випускають тепле повітря вгору).
Інфрачервоні (нагрівають завдяки інфрачервоному випромінюванню).
Галогенні (нагрівають завдяки особливій лампі).
Кварцові (випромінюють тепло через кварцові деталі).
Теплові завіси (відсікають холодне повітря за допомогою потужного тепловентилятора).
Найбезпечніший – інфрачервоний. Він гріє предмети, а не повітря (але поруч із ним не можна довго перебувати, інакше можна отримати опік шкіри, очей і слизової).
Менш безпечні – масляні обігрівачі та конвектори. Вони просто сушать повітря, тому в пару до них краще купити зволожувач повітря і частіше робити вологе прибирання.
Найнебезпечніший – тепловентилятор. Він висушує повітря і спалює кисень, що може призвести до гіпооксигенації. Через це з’являються слабкість, сонливість і підвищена стомлюваність. Якщо модель із пластику, то під час нагрівання можуть виділятися токсичні сполуки. А в старих тепловентиляторах використовується нагрівальний елемент відкритого типу, що теж некорисно.
19.01.2024 |
Рівне-Ракурс №10 від 19.01.2024p. На головну сторінку |