Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1188 від 19.09.2024p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Що любить пшоняна каша?

Що любить пшоняна каша?

Смачна пшоняна каша, та ось не всі її варити люблять – і не всі вміють.

І вся справа в особливому підході – і в особливостях продукту. Прості нехитрі хитрості – і нехитрі правила приготування смачної, розсипчастої та гарної пшоняної каші. Яка ніжна, соковита, не гірчить – і так, розсипчаста. І три методи приготування смачної пшоняної каші.

Як приготувати пшоняну кашу?

Правило №1. Пшонка любить промивання. Крупу важливо промити. Багаторазово. Хоча б тричі. Коли ми «змиємо» борошняний крохмальний пил, так звані олії, завдяки яким пшонка і «злипається». Кожне зернятко стане яскравішим, красивішим – і менше «злипатиметься»: знижується в’язкість каші.

Правило №2. Пшоно любить промивання окропом. Промивати потрібно окропом: залити крупу саме окропом – триразово, наприклад. І пшонка не буде «гірчити» – ми позбавимося характерного присмаку.

Іноді пшонка сильно гірчить: таку крупу заливають окропом і залишають на 10-15 хвилин. Іноді і на годину.

А ще часто роблять так: промивають один раз, дають закипіти, відкинути на друшляк (сито) промивають знову гарячою водою. Що дає? Цілі дві. Гаряча вода краще звільняє крупу від крохмального пилу – перша мета.

Друга – закипання + охолодження – це ущільнення верхнього шару зернят. І вони залишаться щільними зовні, стануть м’якими всередині. І каша не буде такою в’язкою.

Правило №3. Про воду. Співвідношення води та крупи – спірне питання: про нього часто сперечаються. І частіше рекомендують варити у пропорції 1:3 – частину крупи, 3 частини води. І часто метод підводить: каша вдається в’язка, що «злиплася». Другий варіант – 1:2, 1:2.5 – каша вдається більш розсипчаста, суха.

Але при цьому її важливо промивати окропом, і варити правильно і в правильному посуді.

Правило №4. Про вогонь, олію та про посуд. З товстими стінками. І – не низька та широка: вода миттєво випарується, пшонка не пропариться – і залишиться сирою всередині.

Пшонка вариться завдяки обробці парою – а не завдяки інтенсивному кипінню.

Саме так, пшонку потрібно варити на малому вогні: вона повинна повільно і спокійно кипіти, не зовсім томитися – але в жодному разі не вирувати.

Як варіант: перші 5-7 хвилин варити на середньому вогні. Коли рівень води знизиться до рівня крупи – перевести на малу, на «томлення».

І – якщо варимо «на воді» – кинути шматочок масла. Вершкового. Воно не дасть зернам злипнутися, а у кожного зернятка буде своя масляна «оболонка». Жир з масла – це єдиний спосіб приготувати істинно розсипчасту пшонку.

Як варіант – додати масло в самому кінці, змішати та залишити на 10 хвилин. Але цей – більш дієвий.

До речі: пшонку можна перемішувати – на відміну від рису, гречки. Навпаки – міняючи місцями зерна біля стін та в центрі, ми допомагаємо рівномірному проварюванню.

Правило №5. Про кришку та час термообробки. А варити пшонку краще без кришки.

Саме так. До повного випаровування води. Перед вимкненням накрити кришкою на 1-2 хвилини – і вимкнути, залишити на 25-30 хвилин – щоб пропарити, під час цього пропарювання каша «доходить».

19.09.2024



Рівне-Ракурс №10 від 19.09.2024p. 
На головну сторінку