№1190 від 04.10.2024p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
З 27 лютого 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу» від 04.02.21 р. № 1213-ІХ (офіційно опублікований 26.02.21 р.), яким унесено зміни до Кодексу законів про працю України та введено новації у сфері правового регулювання надомної роботи.
У статті 24 Кодексу законів про працю України уточнено, що письмовий трудовий договір має оформлятися в разі надомної роботи. Тобто, в цих випадках недостатньо видати наказ про прийняття на роботу та ознайомити з ним працівника під підпис – потрібно ще укласти письмовий документ із назвою «Трудовий договір», у якому будуть зафіксовані всі істотні умови цього договору.
Типова форма трудового договору про дистанційну роботу затверджена наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 5 травня 2021 року № 913-21 «Про затвердження типових форм трудових договорів про надомну та дистанційну роботу».
У разі запровадження надомної роботи робоче місце працівника є фіксованим та не може бути змінено з ініціативи працівника без погодження з роботодавцем у спосіб, визначений трудовим договором про надомну роботу.
При виконанні роботи за трудовим договором про надомну роботу на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи, організації, якщо інше не передбачено трудовим договором. При цьому тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень, а при скороченій тривалості робочого часу в залежності від категорії працівника.
Виконання надомної роботи не тягне за собою змін у нормуванні, оплаті праці та не впливає на обсяг трудових прав працівників.
Роботодавець повинен забезпечити працівника «надомника» засобами виробництва, матеріалами та інструментами, необхідними для виконання працівником надомної роботи, якщо інше не передбачено трудовим договором. Працівник у свою чергу, у разі використання своїх інструментів, має право на компенсацію.
04.10.2024 | Головний державний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Юрій САВЧУК |
Рівне-Ракурс №10 від 04.10.2024p. На головну сторінку |