Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1206 від 31.01.2025p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Як і чому трапляються емоційні зриви?

Емоції можуть призводити до появи багатьох захворювань навіть у найздоровіших людей. Для цього достатньо лише вразити найчутливішу точку тіла і спровокувати її дисфункцію. А те, що відбувається далі, називається вже психосоматичним розладом.

Людині не під силу постійно уникати стресових ситуацій, всі ми рано чи пізно стикаємося з ними. Але кожен з нас справляється зі стресом по-різному.

Так, якщо людина відчуває, що може взяти ситуацію під контроль, вона робить активні кроки щодо вирішення проблеми. В іншому випадку люди вдаються до емоційно-орієнтованих стратегій боротьби, що допомагають мінімізувати шкоду.

Найгірше, що ми можемо зробити для свого здоров’я, це спробувати уникнути конфронтації, що в кінцевому підсумку тільки збільшить рівень стресу і прискорить розвиток хвороби.

Психосоматичні захворювання – це захворювання, викликані впливом на людину стресових факторів, що завдають всьому тілу та його органам непоправної шкоди.

Біль у серці

Спільні дослідження лікарів і психологів показали, що «любов і біль проходять через серце». Але інші органи теж піддаються «душевним атакам». Це означає, що «поранена душа» часто впливає на нормальну роботу серцево-судинної, дихальної та травної систем.

Крім того, видимі частини тіла теж нерідко стають жертвами «сильних душевних потрясінь», включаючи шкіру на грудях, спині та руках.

Жінки більш вразливі, ніж чоловіки

Як правило, жінки частіше за чоловіків страждають від психосоматичних захворювань. Однак вони схильні вважати, що причина їхніх страждань має виключно психологічну природу.

Чоловіки ж, навпаки, не пов’язують такі хвороби з психічними порушеннями. Їхні емоції мають більш «короткий термін придатності», а тому вони набагато швидше витрачають свій емоційний запал.

Найчутливіші ділянки тіла

Наступні органи (ділянки тіла) найсильніше піддаються впливу «душевних потрясінь».

Спина. Коли вам здається, що на вас покладені всі труднощі життя, вашу спину пронизують найсильніший біль і напруження.

Дихальна система. Труднощі з диханням, загальна нездатність дихати, задуха або відчуття того, ніби у вас в горлі щось застрягло, є зовнішніми симптомами, що несуть в собі досить недвозначний сигнал. Їх причини часто мають психологічний і емоційний відтінок, що вказує на те, що оточуючі люди або події змушують вас «задихатися».

Серце. Цей орган сильніше за всі інші пов’язаний з емоційним життям і виживанням у певних ситуаціях. Коли ви готуєтеся до побачення, ваше серцебиття прискорюється, а коли перебуваєте поруч з коханою людиною, вам здається, що серце ось-ось вистрибне з грудей. А коли ви дуже налякані, ваше серце «зупиняється».

Органи травлення. Інтроверти, які звикли посилено копатися в собі, часто страждають від серйозних проблем з травленням. Так, гастрит і виразку шлунка найчастіше діагностують у тих, хто відчуває труднощі зі спілкуванням.

Шкіра. Висип, прищі і точки на обличчі говорять про те, що людині «некомфортно у власній шкірі». Часом наявність шкірних захворювань опосередковано вказує на бажання позбутися деяких людей або обставин у своєму житті.

31.01.2025



Рівне-Ракурс №1206 від 31.01.2025p. 
На головну сторінку