Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №359 від 28.08.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Освіта

Перший дзвінок - перші проблеми

Перший дзвінок - перші проблеми

“Мамо, я не хочу йти до школи”, - почула я таку розмову маленького хлопчика з мамою, які купували шкільне приладдя на ринку. “Чому, синку?” - запитала мама. “Тому, що ти витратиш дуже багато грошей, щоб мене туди зібрати”, - прозвучала відповідь. Не дивно, але дитина сказала правду.

Перше вересня - визначна подія в житті кожної дитини, яка вперше йде до школи, тож основне завдання батьків - зробити так, щоб цей день їй запам’ятався. Тому потрібно починати збирати ранець ще з літа. Спробуємо дізнатися, скільки ж все-таки “коштує” Перший дзвінок, і що потрібно дитині до школи.

Складаємо шкільний рюкзак

Нині на базарах та в спеціалізованих канцелярських магазинах досить широкий вибір шкільного приладдя, до того ж, з кожним роком його стає дедалі більше. Для прикладу, звичайний шкільний комплект для першокласника (десять зошитів, ручки, щоденник, кольоровий папір, картон, клей, ножиці, альбом для малювання, олівці, фломастери, фарби, пластилін та дощечка для нього, папка для зошитів, обкладинки для них та підручників, пенал, лінійка, гумка та інше) коштуватиме вам від 150 до 250 гривень, все залежить від цін. Щоб краще зорієнтуватися у вартості товару, наведемо приклади цін на найнеобхідніше. Щоденник для учня можна придбати за 5-12 гривень, пенал - за 10-25, зошити на 12 аркушів коштують від 40 копійок і до однієї гривні. Набір обкладинок для зошитів - близько восьми гривень, а на книжки - десять. Знову-таки 3-12 гривень коштуватимуть олівці та фломастери, пензлики витягнуть із сімейного бюджету 5-25 гривень, альбом для малювання обійдеться вам у 3-7 гривень, а папку для зошитів придбаєте за 3-10 гривень.

Коли вміст шкільного рюкзака вибрано, слід придбати вже й ранець. Вибирати його необхідно старанно, місткість і розмір мають відповідати зросту дитини, краще всього, щоб він мав жорстку спинку й не прогинався. Асортимент рюкзаків у рівненських магазинах та на ринках - величезний. Скажімо, на ринку Дикого ви можете придбати рюкзачок за 45-80 гривень, а маленькі наплічники із зображенням звіряток, або героїв із мультиків коштуватимуть від 20 до 30 гривень. Та, якщо дозволяє гаманець і ви бажаєте побалувати свого “першачка”, можете купити йому рюкзак-трансформер, розмір якого змінюється за потребами, це задоволення обійдеться вам від 400 до 1300 гривень. До речі, він продається разом з пеналами для олівців та ручок і папками для зошитів.

Одягаємо першокласника

Як відомо, шкільним приладдям не закінчується довжелезний список необхідних покупок для будь-якого школяра. Справжня морока виникає при виборі шкільної форми для малюка. Спочатку потрібно дізнатися у вчителів школи, в якій навчатиметься дитина, вимоги щодо одягу. Отже, загальна вартість становить від 120 до 300 гривень, але все залежить від якості тканини та фасону пошиття. Не забувайте і про спортивний гардероб для свого “мудрагелика”, на ринку за це ви віддасте - від 90 до 130 гривень за костюм та 40-65 гривень - за кросівки.

Майбутньому школяреві варто створити місце для роботи, де він міг би займатися домашніми завданнями. За найдешевший гарнітур меблів доведеться витратити близько 700 гривень.

Батьки шестирічного Іванка, який цього року піде в перший клас однієї з рівненських шкіл, уже витратили на підготовку сина 1000 гривень.

- Поки що придбали найнеобхідніше для школи, згодом будемо докупляти письмовий стіл та крісло, одяг і взуття до школи, - розповідає Яна СТУП’ЯК.

- Першовересень нашої доньки Соломійки, - ділиться Олег ПИЛИПІВ, - обійшовся нам у 1800 гривень, ми придбали все необхідне зі списку, який склали ще у червні.

Поради психолога

Та збір ранця до школи - це ще не найбільший клопіт для батьків. Як пояснила завідувач центру практичної психології і соціальної роботи управління освіти Рівненського міськвиконкому Галина ОПАНАСЮК, навчання дитини в школі - це своєрідна зміна у її житті, адже необхідно адаптуватися до нового середовища, знайти спільну мову з першим вчителем та однокласниками. Тому дитині слід у всьому допомагати, щоб сформувати своє творче “Я”, адже у школі вона вчиться працювати й усвідомлює, що праця - це важлива функція в житті людини, необхідна для її ж розвитку. Пані Опанасюк наголошує, що навчання у школі повинне проводитися в ігрово-пізнавальній формі, - це допоможе дитині пристосуватися до змін.

За статистикою, яку повідомила пані Галина, цьогоріч батьки звертаються в центр психологічної допомоги з такими найпоширенішими проблемами:

- готовність дитини до навчання - 605 осіб;

- адаптація до нових умов - 396;

- поведінка дитини - 187;

- кризові періоди - 156;

- сімейні проблеми - 248;

- низький рівень успішності - 264.

Від того, наскільки дитина пристосується до всіх цих змін і наскільки батьки допомагатимуть їй, дослухатимуться та підтримуватимуть, залежить, як вона даватиме собі раду в дорослому житті. Психолог попереджає: не потрібно в перші місяці навчання в школі намагатися робити з неї “наймудрішу”, адже дитина, яка приділяє навчанню надто багато уваги і часу, менше спілкується з ровесниками. Відтак їй бракує комунікативних та адаптивних навиків, необхідних у самостійному житті, і саме тому не варто навантажувати дитину додатковими заняттями. Коли в дитячу голову намагаються напхати купу знань, її мозок виснажується. Батьки, які після школи відсилають дитину до кількох репетиторів, радше шкодять їй, аніж допомагають, а ще це є свідченням того, що вони не хочуть займатися дитиною самостійно.

Стосовно фізичного навантаження, Галина Опанасюк радить записувати дітей до різноманітних спортивних секцій, але - куди саме, повинна вибирати сама дитина. А батькам варто поважати вибір свого малюка.

28.08.2008Алла БІДЮК



Рівне-Ракурс №10 від 28.08.2008p. 
На головну сторінку