Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №221 від 05.01.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Дивіться, хто прийшов!

Порядок на медіа-ринку

Порядок на медіа-ринку

взявся навести новий начальник управління

у справах преси та інформації

За фахом Руслан Романюк - інженер-меліоратор. Проте це не завадило йому, наполегливо самотужки проштудіювавши гору різноманітної літератури з менеджменту та маркетингу, досягти успіхів у видавничо-рекламній справі. Пропрацювавши якийсь час у приватній фірмі, Руслан Ростиславович отримав запрошення на рівненську телекомпанію «10 канал» на посаду редактора з реклами.

Пізніше йому практично з нуля вдалося розбудувати рівненське представництво «Бліц-інформу». Потім талановитого менеджера запросили на посаду директора рекламної газети «Афіша-Рівне». А віднедавна, з листопада минулого року, Руслан Романюк очолює управління у справах преси та інформації Рівненської облдержадміністрації.- Руслане Ростиславовичу, то які завдання ви поставили перед собою, очоливши назване управління?

- У першу чергу поставив перед собою завдання навести лад на газетному ринку Рівненщини. Тому що є, скажімо, медіа-холдинги, які мають свої видання, роздрібну мережу, рекламні агенції. Займаючи, практично, монопольне становище, вони не допускають на ринок своїх конкурентів. Це є недобросовісна конкуренція, порушення антимонопольного закону, права громадян на отримання інформації, що в період виборів стає дуже великою проблемою. Втім, її можна вирішити в правовому полі, і ми над цим уже працюємо.

Загалом, на управління у справах преси та інформації покладений контроль за дотриманням засобами масової інформації чинного законодавства, здійснення державної підтримки місцевих книговидавців. До речі, нещодавно на сесії обласної ради було затверджено програму підтримки книговидання на наступні чотири роки. Нині значно збільшилася кількість коштів на підтримку книговидання - це дасть змогу багатьом нашим літераторам показати світу свої твори. Досить знаково, що програма була затверджена в день, коли святкували 20 років Спілки письменників Рівненщини.

- Ви згадали про вибори. Напевно, вже починають з'являтися так звані партійні газети?

- Наразі немає масового звернення з приводу реєстрації видань. Я пояснюю це тим, що багато політичних сил уже мають свої видання, які періодично, під час виборчих кампаній, починають активно виходити.

- А взагалі скільки сьогодні зареєстровано газет на Рівненщині?

- Не буду називати цифри. Хочу сказати тільки, що сьогодні є багато зареєстрованих газет, але з них далеко не всі видання живуть, регулярно виходять. А ті, які справді зайняли свою нішу на газетному ринку Рівненщини, читачі щодня бачать на розкладках.

- Знаю, що нещодавно ви повернулися з Києва з круглого столу, на якому розглядалося питання роздержавлення ЗМІ...

- Так, минулого місяця в Спілці журналістів України відбувся круглий стіл. У ньому взяли участь прем'єр-міністр, багато редакторів газет, голови обласних організацій Спілки. Хочу сказати, що пройшов він досить продуктивно: нам вдалося не тільки виявити багато проблем, а й знайти шляхи їх подолання.

Що стосується роздержавлення комунальних газет (а це в основному районки), то цю роботу слід проводити досить обережно, так, щоб ці видання вижили, а не зникли з ринку. Законодавче підгрунтя для цього є, треба лише правильно використовувати закони. Сподіваюся, що питання це вирішиться одразу після виборів. І тоді районки стануть незалежними, не ходитимуть з простягнутою рукою, як сьогодні.

- Знаю, що раніше, навпаки, приватним газетам було важче, адже державні передплачувалися «добровільно-примусово».

- Нещодавно закінчилася передплатна кампанія, і мені не відомо жодного факту, щоб державні органи примушували передплачувати якісь газети. Навпаки, знаю випадки, коли недержавні газети через заклади освіти домовлялися, щоб передплачували газету. Коли мені стало про це відомо, я поінформував начальника управління освіти, і він вжив відповідних заходів.

- Напевно, серед ваших нинішніх обов'язків є пункт про те, що ви мусите читати місцеву пресу. А взагалі ви любите читати рівненські газети?

- Звичайно, я читаю всі місцеві видання, але не можу сказати, що якась газета мені подобається. Немає межі досконалості. Щоразу, читаючи газету, думаю: ось тут можна було трішки додати гостроти - і було б чудово. Я так і телевізор дивлюся, і радіо слухаю, і пресу читаю.

- Що вам уже вдалося зробити на посаді начальника управління у справах преси та інформації?

- Після мого призначення багато газет познижували свої наклади. Це не свідчить про те, що в них упали тиражі, просто вони почали вказувати реальні цифри. Вся справа в тому, що я знаю, як це можна перевірити, а зараз отримав можливість це робити. Мені відомі випадки, коли рівненські видання, намагаючись завоювати рекламодавців, завищували тиражі в два, а окремі навіть у десять разів. Тому раджу рекламодавцям частіше дивитися на газетні розкладки, а ще - користуватися незалежними професійними рекламними агенціями, які нарешті почали з'являтися і в Рівному, та не гонитися за величезними знижками. Мова йде про друковані ЗМІ, бо через велику конкуренцію найбільше порушень на сьогодні виявлено саме в них. Щоправда, те ж саме стосується радіостанцій та телеканалів.

- А як збираєтеся допомагати ЗМІ, щоб у нас, нарешті, запанувала свобода слова?

- Я переконаний: допомагати нікому не треба - головне, не заважати. Треба створити нормальні умови для розвитку свободи слова. І їх можна створити в кожній області, кожному районі окремо. Це, перш за все, залежить від редакторів та журналістів, - це питання їх сумлінності.

Користуючись нагодою, хочу привітати рівнян та гостей міста з Новим роком та різдвяними святами. Зичу всім щастя, здоров'я, реалізації творчих планів і задумів.

05.01.2006Валентина ХАРИНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 05.01.2006p. 
На головну сторінку