Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №438 від 04.03.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Надзвичайна ситуація

“Не допустити загибелі людей...”

“Не допустити загибелі людей...”

Усі ми з нетерпінням чекаємо потепління, сонечка, одним словом - Весни. Дехто з рівнян вже відчув на собі її прихід, але весняний дощик падав не з чистого неба, а зі стель їхніх домівок, а калюжі утворювалися не деінде, а просто у підвалах їхніх осель.

На жаль, прихід весни супроводжується таненням снігу, якого у цьому сезоні випало чимало, проливним дощем, підвищенням рівня води у водоймах тощо. Що ж у цій ситуації роблять комунальники?

Для того, щоб запобігти надзвичайній ситуації, або ж, щоб бути, як кажуть, у повній боєздатності у разі її виникнення, днями у Рівненському міськвиконкомі відбулося засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Комунальники та надзвичайники звітувалися про готовність служб, підприємств та організацій міста до весняної повені та тало-дощових паводків у 2010 році.

- Основне завдання комунальників на сьогоднішній день, - вважає голова постійної комісії, заступник міського голови Олексій ХМИЛЕЦЬКИЙ, - забезпечити життєдіяльність міста, не допустити втрат матеріальних цінностей і, головне, загибелі людей.

- Прошу звернути увагу усіх служб на такі напрямки діяльності, - розставляє акценти Олексій Хмилецький, - необхідно визначити місця можливого підтоплення, не допустити протікання дахів, затоплення підвалів і хіміконебезпечних об’єктів; контролювати рівень во-ди у водоймах, особливу увагу звернути на контроль питної води, встановити цілодобовий контроль щодо прочистки зливів і каналізацій.

Окрім цього, заступник міського голови звертав увагу колег на цілодобову готовність інженерної та автомобільної техніки для роботи в умовах можливого весняного тало-дощового паводку, контроль гідроспоруд і газопроводів тощо.

У свою чергу, начальник управління житлово-комунального господарства Іван ГЕМА прозвітувався про підготовку міського господарства до можливої повені.

Так, враховуючи практику попередніх років, в комунально-технічній службі створена карта міста, на якій нанесені прогнозовані зони локальних підтоплень дощовими водами та затоплень поверхневими водами, саме на ці зони відпрацьовані технологічні карти відводу води.

Створені сили швидкого реагування на базі чергових змін міського ШЕУ, КАТП-1728, КП “Спецкомбінат - ритуальна служба” та КП “Міськсвітло”, які мають відповідну техніку. На всіх ЖКП діятимуть аварійно-рятувальні бригади, які забезпечені електричними водовідкачуючими насосами, екскаваторами та автосамоскидами.

У разі потреби до рятувальних робіт можна одночасно залучити близько 200 одиниць авто-тракторної техніки і механізмів та понад півтори тисячі осіб особового складу підприємств комунально-технічної служби.

Крім цього, на усіх вулицях міста спеціальною аварійною бригадою ШЕУ очищені водоприймачі зливової каналізації від снігу, льоду та сміття (загалом

за осінньо-зимовий період проведена очистка майже 30 кілометрів мереж зливової каналізації Рівного). Комунальники також встановили нові мірні лінійки, завдяки яким можна більш чітко відсліджувати можливий підйом води у річці Усті.

- Незважаючи на недостатній фінансовий стан та застарілу спеціальну техніку, комунально-технічна служба міста Рівного готова до пропуску весняної повені 2010 року, - підсумував результати підготовки міського господарства Іван Гема.

“Загрози, що місто залишиться без води, немає, резервами Рівне забезпечене”, “Є засоби для своєчасного надання медичної допомоги”, “Буде забезпечене надійне електропостачання”, “Безперебійне і безаварійне газопостачання під контролем”, “До проведення аварійно-рятувальних робіт готові”… Сподіваємося, що такі запевнення керівників відповідних підприємств і служб не були голослівними, й у потрібний момент спрацюють і техніка, і люди, а рівняни не зазнають негативних наслідків весняної повені або хоча б відчують їх мінімально.

04.03.2010Катерина ЛАВРЕНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 04.03.2010p. 
На головну сторінку