Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №520 від 29.09.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Грудень 2020p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Січень 2021p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне

#Консультація

Здоров’я можна запланувати

Здоров’я можна запланувати

Бережи одежу знова, а здоров’я - змолоду. Воістину завжди глибокою та доречною є мудрість нашого народу, яка відбивається у приказках та прислів’ях, проте чи завжди ми дотримуємося заповіту предків та найелементарніших засад профілактики стосовно свого здоров’я. Часом наше невігластво у досить простих питання призводить до невиправних наслідків, а іноді і летальних випадків. Наразі лікарів обурює та засмучує хибна думка населення з приводу надання послуг поліклініками та лікарнями. Що ж турбує лікарів найбільше, розповідає лікар-хірург відділення планової хірургії Рівненської центральної міської лікарні №1 Ігор В’ячеславович ДУНДЮК.

- Ігоре В’ячеславовичу, скажіть, які проблеми є нагальними наразі, окрім матеріальних труднощів у розрізі недостатнього фінансування лікарень.

- Розумієте, найбільша проблема сьогодення в неосвіченості громадян, їх недовірі до лікарів. Ситуація набуває гостроти через те, що у людей склався хибний стереотип - якщо йти до лікарні, треба позахмарну суму грошей мати із собою. Тому і справджується приказка, що “доки грім не гряне, мужик не перехреститься”. Сидять хворі вдома до останнього, чекаючи на диво, доки вже незмога терпіти біль, думають, перетерплю, минеться.., а ще гірше, коли займаються самолікуванням. Проте саме по собі нічого не проходить, позаяк біль - це сигнал організму в мозок про те, що щось негаразд. Пацієнти звертаються вже тоді, коли захворювання перебуває на пізній стадії, як наслідок, тривале, болісне, дороговартісне лікування. Одного разу до нас привезли чоловіка, який був у вкрай важкому стані, діагноз - грижа, про яку він не здогадувався понад десять років. А за подальшого обстеження в нього виявили і запущений цукровий діабет, серцеву недостатність. Проте у найбільшій кількості випадків такі складні ситуації можна попередити, і не треба доводити їх до критичної точки.

Перша допомога у будь-якому відділенні надається безкоштовно

- Скажіть, в яких випадках і куди треба звертатися хворому?

- Головне - не зволікати. Якщо щось турбує, необхідно йти у поліклініку до дільничного лікаря, який проведе обстеження і направить на подальшу діагностику. Буває таке, що хворий є вкрай недовірливим, і це правильно, потрібно звертатися до декількох лікарів, вивчати ситуацію самому. Якщо не можете знайти контакт з лікарем, який би вам хотілося, ви за правом можете отримати консультацію іншого, і навіть в іншій поліклініці. Але в жодному випадку не займатися самолікуванням. Коли бачите, що стан набуває загострення, потрібно звернутися до приймального відділення лікарні або безпосередньо викликати “швидку”. Хворий не повинен турбуватися про те, що в нього немає грошей, і тому він не поїде до лікарні. Перша допомога у будь-якому відділенні надається безкоштовно. Тобто у той день, коли поступив пацієнт, він отримує всі необхідні медикаменти, перев’язувальні матеріали тощо - безкоштовно. Навіть безпосередньо операційне втручання, себто робота хірургів та медперсоналу теж нічого не коштуватиме пацієнту.

- А чому саме статистика сьогодення є такою невтішною, стосовно здоров’я нашої нації?

- Ще раз наголошую, що кожен сучасний громадянин повинен бути медично освічений, сам турбуватися про своє здоров’я. До прикладу, за радянських часів існувала жорстка система диспансеризації населення за місцем роботи, тобто кожна людина повинна була періодично проходити обстеження, для того, щоб можна було виявити патології і попередити їх розвиток. Тому саме зараз кожен зобов’язаний бути свідомим стосовно себе та своєї родини і проходити обстеження самостійно, не чекаючи, доки щось турбуватиме. Нагадаю, що всі послуги поліклінік є безкоштовними, поряд з цим можна записатися і на платне обстеження, якщо ви хочете пройти його швидше, без черги.

- Що лікують у вашому відділенні?

- Наше відділення називається планова хірургія - тобто лікування можна запланувати, не запускати хвороби до пікової ситуації. Пацієнтів до нас направляють дільничні лікарі, або з приймального відділення, рятуємо хворих і в ургентних випадках, коли потребують екстреного втручання. Найпоширеніші діагнози це - перитоніт, апендицит, грижа, виразка, холецистит, також проводимо резекцію кишок - лікуємо всі хвороби, які пов’язані із ШКТ (шлунково-кишковий тракт), проктологічні захворювання, судинні патології (проводимо венектомію, мікровенектомію за Міллером, ендовазальну лазерну коагуляцію вен, склерокоагуляцію), надаємо різнопланову хірургічну допомогу.

Без потворних рубців

- Наскільки наразі забезпечена лікарня і які нові методи та технології використовуються при лікуванні?

- Загалом у центральній лікарні є три хірургічних відділення: планова, ургентна, гнійна хірургія. Зокрема, у відділенні планової хірургії, розрахованої на 30 ліжок, цілодобово працюють прекрасні досвідчені спеціалісти - три хірурги, в тому числі судинний хірург, лікар-проктолог, медичні сестри. Сьогодні ми лікуємо вже за прогресивними технологіями на новітньому обладнанні. Наприклад, у нашому відділенні є одна лапароскопічна стійка, та ще одна - у відділенні ургентної хірургії, які дозволяють якісніше і, можна сказати, ювелірно проводити операції. Раніше у пацієнтів після хірургічного втручання, як правило, залишалися потворні післяопераційні рубці, зараз, за вчасного діагностування захворювання і проведення операції - це декілька невеличких отворів, які швидко загоюються.

- А як саме проходить така операція?

- Завдяки цій технології можна проводити майже всі операції, коли хвороба не запущена. Полягає вона в тому, що вже не потрібно робити розріз тіла, лише невеличкі отвори, через які і відбувається видалення уражених органів або їх частин.

У живіт пацієнта закачується вуглекислий газ, вводиться відеокамера, за допомогою спеціальних інструментів робляться дірочки, через які зашивають язву, що луснула у дванадцятипалій кишці, грижу, видаляють апендикс тощо.

- Як довго проходить післяопераційний період пацієнтів?

- Якщо хворий звернувся вчасно, як правило, лікування є швидким та успішним. Отож після лапароскопічної операції пацієнт вже на третій день може йти додому, вчасна апендиктомія гарантує виписку на 5-7 день.

Щоб не соромно було дивитися в очі…

- Ігоре В’ячеславовичу, побутує думка, особливо серед старшого населення, що лікарі-хірурги не беруться оперувати людей похилого віку. Які вікові обмеження існують для таких пацієнтів?

- Вікових протипоказів немає для операції, я б сказав, що старші люди навіть генетично сильніші за нинішнє покоління. Ось, нещодавно поступив пацієнт, якому виповнилося 93 роки, лікування пройшло досить успішно. Наразі в кожної людини є можливість отримати вчасну, якісну допомогу, незалежно від віку та важкості хвороби. З кожним пацієнтом перед операцією працює бригада лікарів, проводить комплекс обстеження, залежно від виду операції. Навіть якщо необхідне екстрене втручання, то одночасно працює декілька бригад - одна, наприклад, проводить забір та аналіз крові, інша - мчить безпосередньо в операційну з пересувною апаратурою рентгентехніки, третя - працює над дозуванням наркозу, проводять інші необхідні доопераційні процедури. Бувають невідкладні випадки, коли обстеження проводиться безпосередньо під час операції, наприклад, треба терміново зупинити кровотечу. Часто до нас потрапляють пацієнти, постраждалі в аваріях, тоді зволікати не можна.

- Пацієнти завжди задоволені лікуванням?

- Скажу так, що кожен лікар, фахівець зобов’язаний вирішувати завдання насамперед професійно. Так працювати, щоб потім не соромно було в очі пацієнту поглянути. Найвище усіх нагород - це здоров’я вилікуваного хворого. Хочеться сказати всім громадянам, що доки здоров’я служить, то людина не тужить, здоров’я - найцінніший скарб, тож бережіть його змолоду.

Ми завітали до декількох палат, особисто пересвідчитися та поспілкуватися з хворими.

Марія (діагноз - гангренозно-перфоративний апендицит):

- Я потрапила до лікарні у вкрай важкому стані. Спочатку не дуже боліло, думала, що підшлункова схопила. Та й грошей наразі не було, гадала, якось пройде саме. Виявилося, що я ледь не померла, позаяк розірвався апендикс. Мені провели операцію у перший же день, причому повністю безкоштовно. Перед операцією, коли мене обстежували, виявили кардіологічні та неврологічні патології, тому спеціально скликали терміновий консиліум лікарів. Я дуже шкодую, що завчасно не звернулася, чомусь боялася, а лікарі виявилися такими уважними, про все потурбувалися. Мені навіть не потрібно було хвилюватися про гроші, операція мені нічого не коштувала.

Андрій (діагноз - лапароскопічний холецистит):

- Я був просто здивований, що із моїм діагнозом відбувся кількома дірочками. Взагалі, зараз почуваюся чудово. Приємно здивований професійним рівнем лікарів відділення планової хірургії, новими методами лікування, про які і не знав. Навіть не очікував такого уважного та дбайливого ставлення. Вразило й те, що у перший день лікування медикаментами мене забезпечували повністю за рахунок лікарні. Хочеться, від імені всіх пацієнтів планової хірургії, подякувати лікарям за високий професіоналізм, чуйність та людяність до хворих.

29.09.2011Лариса САВКОВА


Переглядів: 450

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 998 від 14.01.2021p.
¤ 
Стрілянина у Рівному

Стрілянина у Рівному

Внаслідок конфлікту між трьома рівнянами, який виник дев’ятого січня, травми отримали двоє чоловіків. За фактом хуліганства триває досудове розслідування....

¤ 
Рівні можливості у догляді за дитиною. Головне в новому законі про декрет

Рівні можливості у догляді за дитиною. Головне в новому законі про декрет

Тато у декреті – велика рідкість в Україні. За статистикою, лише 3-4?% від усіх декретних відпусток оформлюють на чоловіків, і на це є чимало причин. Найперше в Україні досить сильні стереотипи про гендерні ролі «тата-годувальника» і «маму-берегиню», тому не кожен чоловік погодиться залишитись вдома. Такої ж думки чимало роботодавців, які не завжди готові із розумінням поставитись до бажання батька піти у декрет. Не краща ситуація і на законодавчому рівні, адже досі право на відпустку для догляду за дитиною закріплене за матір’ю і не передбачене окремо для тата. Змінити ситуацію покликаний новий закон про декретні відпустки, який вже пройшов перше читання у парламенті. Деталі з’ясовували наші експерти....

¤ 
Нові правила роботи «швидкої допомоги»: що змінилося?

Нові правила роботи «швидкої допомоги»: що змінилося?

З 1 січня 2021 року «швидка допомога» в Україні працює за новими правилами....

Найпопулярніші статті:

• Як позбутися шпори на п’яті [850] (3992)
• Розшифровка аналізу крові: [841] (3675)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (3047)
• Бюджет і ми… [965] (3039)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (3019)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (3016)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (3009)
• Допомога під час карантину [967] (2978)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (2903)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (2902)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (2899)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (2882)
• Живи до ста! [965] (2817)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (2747)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (2728)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (2694)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (2659)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (2499)

ТОП-15 свіжого номера:

• Грибок у домі: як вивести і що робити, що більше не з’являвся (150)
• Основні характеристики зручної ковдри (149)
• Авто злетіло у кювет: водій загинув (148)
• Канікули у Рівненських школах продовжаться до 18 січня 2021 року (147)
• Кілька порад, як доглядати за кухонними ножами (147)
• Новорічний «подаруночок»… (145)
• Стрілянина у Рівному (143)
• Кімнатні рослини, які не тільки прикрашають квартиру, але й притягують удачу (142)
• Рівні можливості у догляді за дитиною. Головне в новому законі про декрет (141)
• Як виростити ківі в домашніх умовах (138)
• Як визначити кислотність ґрунту на вашій ділянці (136)
• Нові правила роботи «швидкої допомоги»: що змінилося? (135)
• Рівненський авторемзавод готують до приватизації (132)
• Зефір на сухому білку швидкої стабілізації (131)
• Що треба знати про «постковідний синдром» (129)


 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2020 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс