Однією з вимог Майдану було перезавантаження системи влади згідно з європейськими принципами управління. Натомість ми спостерігаємо, що уряд Народної довіри у своїй діяльності вдається до методів, якими користувався режим Януковича. Прикладом цього є практика непрозорого призначення голови Рівненської обласної державної адміністрації та начальника УМВС в Рівненській області. Приналежність цих осіб до однієї політичної сили свідчить про квотний принцип розподілу впливу по областях, що є неприпустимим у демократичному світі, зазначається в документі.
Занепокоєність громадських активістів, як з’ясувалося під час засідання, поділяють і самі члени президії. Так, голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов зазначив, що до нього звертається величезна кількість громадян з усіх районів області, яких також турбує те, в який спосіб відбуваються ті чи інші призначення.
На президії прозвучала навіть інформація про те, що в області починають ділити посади, дехто вже торгує ними.
Як не дивно, але члени президії визнали, що впливу на кадрову політику не мають ніякого. Навіть прозвучала думка, що після революції нічого не змінилося. Простіше кажучи, за які заслуги люди отримують посади чи роблять після цього “відкат” невідомо.
Щоправда, існуючу кадрову політику схвалили присутні на засіданні активісти, які ще до революційних подій гостро критикували її і виступали за те, аби кандидатура кожного претендента на високий пост погоджувалася з громадою. Свою позицію вони аргументували тим, що зараз вкрай потрібно вирішувати питання лімітів газу для області, інші господарські питання. Дехто з членів президії навіть сказав, що говорять ці люди мовою Василя Берташа, коли він був при владі. Щоправда, не коментувалося, що нині при владі представник тої політичної сили, що й активісти, які відстоюють діючу кадрову політику.
Як вихід із ситуації, було вирішено скликати позапланову сесію Рівненської обласної ради, де й обговорити проблему.