Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №965 від 25.05.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс житейський

Живи до ста!

Живи до ста!

Є для кого і заради чого!

Є серед нас ті, хто уособлює собою метафору «золоті руки». Є також ті, хто має невимовно чуйне серце і попри труднощі, що довелось пережити, бачить у людях лише добро. Є серед нас ті, хто змушує повірити – жити повним і щасливим життям у поважному віці можна і треба. А є люди, котрі підпадають під усе вище написане.

27 травня своїх 84 роки зустріне неймовірна жінка – Удодик Лідія Олександрівна. Про таких людей треба говорити, вони є натхненням для молодших поколінь, вони несуть у собі віру в прекрасний світ. «Золоті руки» Лідії Олександрівни вишили декілька сотень красивенних картин та, якщо скласти все до купи, декілька кілометрів рушників. Її «золоті руки» в тандемі з добрим серцем зв’язали більш як 500 пар шкарпеток і рукавиць нашим воїнам на фронт. Щоразу, коли формувався волонтерський вантаж, Лідія Олександрівна з великою любов’ю в’язала рукавиці з отворами для зручного тримання зброї і теплющі шкарпетки. Її не треба було просити про це, вона робила і досі робить це за покликом серця, і, без сумніву, її енергетика десь там, на Сході, в зоні АТО підняла дух не одного героя. З початком пандемії жінка, попри поважний вік також не стояла осторонь, а пошила близько 300 марлевих масок для працівників одного з рівненських стратегічно-важливих заводів.

А ще, Лідія Олександрівна є старійшиною великої родини – матір’ю трьох дітей, бабусею чотирьох внуків та прабабусею для чотирьох внучат. З нагоди її дня народження близькі пригадали історії з життя та з вдячністю і любов’ю написали по декілька слів. Кожен щось своє, особливе, що хочеться зберегти в пам’яті і побажати іменинниці жити мінімум до ста. Є для кого і заради чого!

Старша донька Ольга з трепетом добирає слова: «Щоразу, коли дзвонить телефон і висвічується слово «Мама», з’являється велика тривога за здоров’я матусі. Дуже хочу, щоб вона була здоровенька, щоб не боліли серце і спина, щоб був нормальний тиск. Це для мене буде найбільше щастя. Хочу, щоб жила довго, адже наша мама з родини довгожителів. Так хочеться, щоб не один десяток років на моє питання – «А скільки привезти йогуртів?», – ти відповідала – «А скільки привезеш». Таке невибагливе ставлення до дітей, але притому яскравий смак до життя притаманні нашій іменинниці.

«Моя мама велика трудяжка. Завжди в роботі. І дуже любить працю на землі. В своєму поважному віці вона вирощує кращі сорти саджанців яблунь із зерняток. Вона Самородок свого покоління. Низький уклін, тобі, Мамочко, я тебе дуже люблю», – з ніжністю каже донька Алла. Любов до землі та скурпульозне ставлення до господарства зауважують і зяті Лідії Олександрівни. «Я люблю свою другу маму, вона дуже мудра і класнюча жінка. Енергія на десятьох, стільки вона ще хоче всього в її віці. А ще вона в житті хоче допомогти всім. Хоче, аби всі її діти посадили в себе саме її помідори, і сама вирощує розсаду. Ці помідори нестимуть її материнську енергетику», – відмічає зять Борис, а зять Юрій додає: «Я завжди охоче допомагаю тещі і люблю орати їй города. А ще більше люблю, коли вона пригощає нас після роботи своїми смачними домашніми пельменями».

З теплотою про материнську любов згадує син Олег: «Пам’ятаю, як мама плакала, коли підписувала дозвіл на мій перший стрибок з парашутом у віці 14 років. Плакала але підписала, цей епізод досі стоїть в мене в очах».

Бабусину турботу, любов і підтримку завжди відчували і її внуки, котрих вона гляділа маленькими і про котрих дбає досі. Внук Юхим, названий на честь діда – чоловіка Лідії Олександрівни, завжди любив бабині вареники, особливо з картоплею. «Таких ні в кого нема», – каже Юхим, він щасливий, що досі має можливість їх із задоволенням куштувати. До слова, чоловіка Лідії Олександрівни – Юхима Омеляновича – дуже мудру та справжню Людину вже понад 10 років немає з нами, але жінка зберегла любов та повагу до нього і досі сумує та згадує зі слізьми на очах. Їхня любов житиме вічно та знайде продовження у дітях, внуках і правнуках, Лідія Олександрівна любитиме усіх за двох.

Повернемось до теплих спогадів… Внучка Даша пригадує такий епізод: «Я пам’ятаю, як ми з бабою збирали липу. Я залазила на дерево і трусила, а баба Ліда внизу збирала те, що падало. А потім вона цей цвіт розкладала на газети і залишала під ліжком сушитися. Досі пам’ятаю той запах липи на всю хату. І тому липовий чай в мене асоціється з бабою Лідою».

Всі внуки Лідії Олександрівни живуть у щасливих сім’ях, то ж родина доповнилась ще двома зятями і невісткою і всі, як один – Олексій, Владислав і Олена, говорять про найсмачніші вареники у світі і чудову традицію збиратися разом за родинним столом. А ще Лідія Олександрівна для усіх, і навіть для правнуків, вже вишила весільні рушники, і не лише для найближчих, а й для далеких за рідством. Уявіть лише, яка неймовірна енергетика буде присутня на стількох весіллях! Саме про це хотіла сказати внучка Марія: «Я дякую бабі Ліді за те, що дочекалась поки я зустріну свого єдиного. Вона хотіла вишити рушники заздалегідь, але я попросила вишивати їх і думати, як за старою традицією, про молоде майбутнє подружжя. Крім того баба Ліда, знаючи мою любов до порядку та смак, вишила для мене однакові рушники усім хресним. В нас було велике весілля, багато роботи, але жодного разу я не чула якихось нарікань від баби, вона все робила з великою любов’ю. А ще співала неймовірних поліських пісень на найкращому дівочвечорі, що влаштувала мені мама. І підкреслила своїм унікальним голосом, що назавжди в моїй пам’яті, старовинний обряд злучення свічок на нашому весіллі».

Лідія Олександрівна завжди хотіла бути другом для внуків і не вимагала говорити до неї на Ви, також не ображається, що вони називають її бабою. Вона взагалі не ображається на них, хоч і є дуже ранимою, чуткою людиною, котру так легко довести до сліз і треба дуже берегти. Так вона любить своїх внуків, і так їй завжди болить серце за них. Наймолодша внучка Аня розповідає: «Я пам’ятаю, як я була маленькою, і ми з бабусею сиділи на терасі. Йшов дощ, і дуже сильно гриміло, тоді я запитала в неї чому гримить, а вона сказала, що Бог злиться на людей за те, що вони ходять під дощем. Ще цього літа бабуся мене вчила ліпити фірмові вареники. Я почала замішувати тісто і звісно замастила руки. Бабуся дбайливо з посмішкою на вустах допомогла мені домісити тісто і витерла мої руки. Відчуття були дуже приємні і теплі».

І такі відчуття у всіх хто говорить про бабу Ліду. В процесі підготовки цієї святкової статті багато людей говорили про Лідію Олександрівну, і лише позитив. Всіх вражає її працелюбство, справжня любов до життя та своїх близьких, широта душі та відповідальність і бажання допомогти усім навколо. Ці риси Лідія Олександрівна передасть у спадок своїм дітям, внукам і правнукам. І хоч правнуки ще маленькі (Гордій – 5 років, Платон – 2 з половиною роки, Арсен – 2 роки і три мясяці, Олюся – 1 рік і 7 місяців), але старший правнук Гордій також сказав пару слів для статті: «Мене бабуся Ліда навчала грамоті, вона дуже хороша і розумна». Поза сумнівом, тільки хороше казатимуть про Лідію Олександрівну й молодші правнучата, тому хочеться побажати цій чудовій жінці жити ще довго і дожити до весіль правнуків. Побачити свої рушники на сватах, заспівати неймовірну пісню для обряду і передати наші українські традиції у спадок.

Це мала бути коротенька стаття-привітання, проте коли хочеться розповісти про таку людину, коротко не виходить. Підсумок життя такий – Лідія Олександрівна все зробила правильно і може пишатися собою.

З великою любов’ю, уся твоя родина.

25.05.2020Спогади записала та впорядкувала внучка Марія Рудомська-Воронцова.


Переглядів: 13992

Версія для друку

Коментарі (1):


начальник: Купил робот-пылесос. При первом же включении он отъехал от базы на пару метров, недовольно поводил жалом, сказал "уборка закончена", вернулся на базу и спит. Ну в принципе я его понимаю.

Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1166 від 24.04.2024p.
¤ 
Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Цей первинний матеріал використовуватимуть для лікування травм спинного мозку. Про це на своєму Telegram повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

П’ять громад Рівненської області візьмуть участь у загальнонаціональному проєкті ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Це Гощанська, Рівненська, Костопільська, Радивилівська та Вараська....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21246)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17377)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14600)
• Допомога під час карантину [967] (14520)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14355)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14172)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14044)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14019)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14012)
• Живи до ста! [965] (13992)
• Бюджет і ми… [965] (13928)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13926)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13794)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13702)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13700)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13642)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13259)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13228)

ТОП-15 свіжого номера:

• Збільшено грант для Рівного від корпорації НЕФКО (604)
• Як шкіра може розповісти вам про здоров’я серця? (64)
• Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані (63)
• Три простих напої для профілактики тромбозу (62)
• Зіткнення автомобіля з велосипедом (62)
• У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей (62)
• Чому темніє в очах, коли ви встаєте з ліжка? (61)
• Прості способи знизити кров’яний тиск (61)
• Переправляв за кордон чоловіків з «інвалідністю» (60)
• Переходив дорогу і потрапив під авто (60)
• У Березному в ДТП постраждав неповнолітній пішохід (59)
• У трьох закладах Рівненщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті (57)
• П’яний водій збив пішохода (57)
• Постачали наркотики до колонії (56)
• У Вараському районі загинув мотоцикліст (54)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"