Міністерству оборони належить смуга шириною в 100 мегагерц в 3G-діапазоні, за конверсію якої відомство в різні роки хотіло отримати від операторів від 800 мільйонів гривень до 2,5 мільярда гривень. Довгий час сторони не могли домовитися про порядок конверсії: оператори не хотіли платити за звільнення ресурсу до того, як отримають ліцензії, а Міноборони відмовлялося віддавати частоти, не отримавши грошей.
“Зараз нам, здається, вдалося переконати Міністерство, що ніхто їх не обдурить”, - повідомляє член НКРЗІ Олена Уласенко, яка курує питання, пов’язані з використанням радіочастот.
Джерело в Держспецзв’язку стверджує, що призначений наприкінці минулого року міністр оборони Павло Лебедєв активно цікавився можливістю переозброєння армії за рахунок конверсії дефіцитних частот.
Мобільні оператори вже довгі роки домагаються видачі 3G-ліцензій. Без них у компаній повільно розвиваються перспективні послуги бездротового інтернет-доступу, адже використовувана зараз технологія EDGE забезпечує передачу даних з максимальною швидкістю 474 кілобіт за секунду в порівнянні з 14,4 мегабіт за секунду в 3G.
У 2011 році “Укртелеком” намагався продати єдиного в країні UMTS-оператора - компанію “Трімоб” - мінімум за 250 мільйонів доларів.
10-річний переговорний процес між українськими мобільними операторами і державою про передачі необхідних для розгортання мереж 3G і LTE частот в приватний сектор добігає кінця. Протягом двох місяців робоча група з впровадження нових стандартів зв’язку повинна узгодити юридичні питання, що визначають вартість і терміни впровадження в Україні стандарту зв’язку 3G. Потім Нацкомісія з держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) проведе конкурс на ліцензії, яких, як вважають, буде три - по одній на МТС, Київстар та Астеліт (Life :)). І до кінця 2014 у нас буде мобільний 3G.
Щоправда, зараз діє ще 3G від Інтертелекому в стандарті CDMA, і у нього нині найшвидший мобільний Інтернет в Україні, але суто мобільні оператори працюють без нього...
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |