- Уже розпочато роботи на 18 котельнях, три з яких переводитимуть на електрику, а 13 – на дрова, - зазначив Тарас Пустовіт. - Паралельно, в школах та медичних закладах до початку опалювального сезону планують переобладнати близько півсотні котелень. Загалом заходами щодо переведення на альтернативу плануємо зекономити 1,5 мільйони кубометрів газу.
Водночас, організаційними заходами намітили заощадити близько 2 мільйонів кубометрів газу. Зокрема, чиститимуть і промиватимуть котли, утеплюватимуть будинки, під’їзди та системи опалення.
Найбільше зекономити вдасться за рахунок тимчасових кризових заходів. Зокрема, початок опалювального сезону на Рівненщині планують розпочати при шестиградусній середньодобовій температурі. Також пропонують зменшити температуру гарячої води для населення до 45 градусів. Окрім того, вибірково знижуватимуть тепловий режим у житлових та нежитлових приміщеннях.
- Запровадження таких заходів дозволить зекономити більше 19 тисяч кубометрів газу. Ми розуміємо, що це непопулярні кроки, але зараз вони необхідні. Загалом же роботи щодо підготовки до зими будуть завершені до 15 жовтня, – додав заступник голови ОДА.
Також, за словами Тараса Пустовіта, Рівненщина очікує на 13,5 мільйонів гривень з держбюджету на заходи з енергозбереження. Кошти спрямують у ті райони, де вже підготували проекти щодо реальної економії газу. Водночас заступник голови ОДА повідомив, що керівники райдержадміністрацій та міст нестимуть кримінальну відповідальність за недотримання лімітів газу.