За словами організаторів, такі заходи проводяться в Україні з 2011 року і покликані збільшити енергоефективність, використання відновлюваних джерел енергії, а також досягнути цілі ЄС зі зміни клімату.
Так, за словами керівника проектів Асоціації “Енергоефективні міста України” Олега Гарасевича, глобальне потепління на Землі змушує людство діяти, саме тому підписанти “Угоди мерів” зобов’язались до 2020 року скоротити у своїх містах викиди СО2 на 20 відсотків. Він також повідомив, що місто-підписант “Угоди мерів” найперше має скласти кадастр викидів СО2, потім розробити план заходів щодо їх зменшення, а ще – щороку проводити Дні сталої енергетики.
“За неповний 2015 рік ми з вами зробили справжній прорив у напрямку енергетики, а 16 червня Кузнецовськ офіційно прийняли в Асоціацію “Енергоефективні міста України”. Тепер ми одні з найактивніших учасників руху за енергозбереження, шукаємо грантові кошти на модернізацію будівель закладів освіти”, – звернувся до громади в.о. міського голови Ігор Куц.
У рамках заходу головний енергоменеджер міста Олег Квас представив присутнім проект енергозбереження у Кузнецовську до 2020 року. Також усі бажаючі мали змогу ознайомитись із продукцією виробників енергозберігаючого обладнання та напрацюваннями місцевих організацій з економного споживання ресурсів.
Так, директор ЗОШ №5 Руслан Пашко розповів про проект “Освіта для сталого розвитку у дії”, а також продемонстрував просвітницький фільм про те, як і для чого учні школи збирали використані пальчикові батарейки. “Вчимо дітей сортувати сміття, вимикати світло, економити друкарський папір, давати старим речам “друге дихання”, розумно використовувати воду, проводити “аудит” домашніх лікарських рослин, здавати використані батареї живлення у спеціальні пункти”, - поділився досвідом Руслан Пашко.
“Ми повинні застосовувати надбання науки і техніки у нашому місті, переймати передовий досвід Європи, впроваджувати у життя нові ідеї, щоб і далі гарантувати мешканцям Кузнецовська безпеку, комфорт, допомагати витрачати на енергоносії менше коштів з сімейного бюджету”, - переконаний Ігор Куц.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |