№742 від 27.01.2016p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
Володимир Хомко – про бюджет і не тількиІ так, бюджет міста Рівного на 2016 рік прийнятий. Наскільки головний кошторис обласного центру є адекватним потребам міста, автор вирішив вияснити у міського голови Рівного Володимира Хомка. Про те, наскільки бюджет є достатнім - Наведу простий приклад. В 2008 році бюджет Рівного становив 550 мільйонів гривень. Сьогодні - півтора мільярди. Тоді долар коштував 4,8 гривні, а вже на початку 2016 - близько двадцяти п’яти. Тобто вітчизняна валюта знецінилась більш ніж в п’ять разів, а бюджет збільшився лише втричі. Отже реальні можливості міста за сім років суттєво скоротились. На жаль, це сумна правда з якою доводиться жити не тільки міському господарству, а й кожному українцю, бо за останні роки всі ми стали біднішими. Що ж стосується того, чи вистачить коштів, то можу сказати – якщо казначейство не буде блокувати проведення платежів, то ситуація буде дещо гірша ніж в минулому році, але значно краща ніж в 2013 та 2014 роках.
Про те, що в нас забрали і що нам дали - Минулий рік для Рівного був дуже непоганий попри тотальну економічну кризу. Казначейство не блокувало платежі, а місто, завдяки бюджетній децентралізації, отримало додатково понад сто мільйонів гривень. В цьому році наш уряд вирішив, що органи місцевого самоврядування щось аж занадто добре почали жити, без консультації із органами місцевого самоврядування “навісили” на міські бюджети фінансування ПТУ. Для Рівного витрати на це становлять 54 мільйони гривень на рік. Сума не маленька для нашого бюджету. Найцікавіше ж в цьому рішенні уряду те, що фінансуємо профтехосвіту ми, але жодного впливу на її діяльність міська рада та міськвиконком не мають. Також в цьому році ми повинні відшкодувати на 20 мільйонів перевезення міським транспортом пільговиків, а ще в рамках своєрідної “продрозверстки” 23 мільйони ми мусимо віддати в державний бюджет. Називається це дуже хитро – “реверсна дотація”. Тобто дотація, але не з центру в місто, а навпаки. Таким чином завдяки усім трьом додатковим навантаженням з бюджету Рівного “піде” приблизно сто мільйонів гривень. Це однак не все. Наш уряд хоче забрати в міста ще частину грошей від акцизу…
Про те, що буде ремонтуватися в нинішньому році - Хочу сказати, що я за час роботи мером завжди керувався одним правилом - ні в якому разі не можна одночасно хапатися за здійснення кількох масштабних проектів, бо в наших умовах це призводить лише до того, що жоден з них не буде доведений до пуття. Отже в минулому році завершили багаторічну реконструкцію Міського будинку культури, що в парку імені Шевченка і в році 2016 розпочинаємо капітальний ремонт нашого стадіону. Поки що готуємо проект, і вже в цьому році розпочнуться роботи. Усього за попередніми розрахунками на капітальну реконструкцію стадіону “Авангард” потрібно близько ста мільйонів. В 2016 плануємо виділити тридцять мільйонів. Звісно після реконструкції в Рівному не з’явиться якийсь суперспортивний комплекс на кшталт “Львів - арени”, але Рівне матиме гарний спортивний комплекс, за який не буде соромно.
Про соціальну політику нашого уряду - Є речі, які пояснити з точки зору здорового глузду дуже важко. Для прикладу є пільги на перевезення пасажирів, які гарантує держава, але кошти у тому ж державному бюджеті на 2016 рік не передбачені. “Рівнеелектротранс” перевозить пільговиків. Право на безкоштовний проїзд мають шістдесят відсотків населення. Відшкодування за їх перевезення ніколи в повному обсязі не платилися з державного бюджету. Тобто усі комунальні перевізники в державі є збитковими. Потрібно або визнати те, що вони виконують соціальну функцію і нормально їх фінансувати з держбюджету, або навпаки — пільговикам платити “живі гроші” з того ж бюджету, а комунальний транспорт мусить бути таким самим видом бізнесу, як і всі інші перевезення в державі. Третього шляху просто не існує. В нас з року в рік уряди роблять вигляд, що проблеми комунального транспорту не існує взагалі і проблему не вирішують. Інша “ініціатива” - норми споживання для тих споживачів, в яких немає лічильників тепла. Яка ж тоді вигода ставити лічильники, про яку говорять в тому ж самому уряді. Ми навпаки, розробили програму за якою мешканці будинків, які хочуть встановити лічильник тепла і платити лише за спожите тепло, з міського бюджету отримують компенсацію половини вартості того самого лічильника. Сьогодні в місті вже 75% багатоквартирних будинків обладнанні лічильниками, і якщо нам не будуть заважати, то в цьому році плануємо всі будинки обладнати такими лічильниками.
Про перспективні інфраструктурні проекти - Місту вкрай необхідні нові транспортні розв’язки. На жаль, затори, особливо на центральних вулицях, є проблемою. Тому проробляється можливість будівництва віадуку над переїздом в центрі. Такий шляхопровід дасть змогу спрямувати частину транспортного потоку з вулиці Соборної та Степана Бандери на Пересопницьку. Тобто головні магістралі Рівного суттєво розвантажаться. А ще плануємо освітити більшість дворів та заасфальтувати їх, продовжимо каналізувати приватний сектор, відремонтуємо спортивні майданчики та ще багато чого іншого...
Коментарі (0):
|
© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |