Ось що розповів відомий літературознавець і політик, директор Інституту літератури АН України, доктор філологічних наук, академік Микола Жулинський:
“Я вважаю, що це унікальний проект. Ще в 70-х роках почалася робота над “Шевченківською енциклопедією”, але тоді не було можливості сказати всю правду про Тараса Шевченка. У цьому VI-томному виданні розміщені ґрунтовні дослідження творів письменника, а кожен його малюнок повністю проаналізований.
В італійців є багато енциклопедій: енциклопедія Данте, енциклопедія Вергілія... Тепер і в нас є. В ній розміщено п’ять тисяч триста шістдесят сторінок.
Також ми розпочали видання “Історії української літератури” у XII томах, яке засвідчує, що впродовж багатьох років йде родовід нашої історії, культури, мови. Перших три томи ми привезли сюди на показ. На жаль, держава не виділяє майже ніяких коштів на друк книг, тому тираж становить лише 200 примірників”.
А український політик, науковець, заступник голови правління Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка Георгій Філіпчук додав:
“Біда української інтелігенції в тому, що вона перетворилася в обслуговуючий персонал. Нічого трагічнішого немає для держави, ніж те, коли її гомери приручені владою. Які у нас шанси рухатися далі? Зараз ми залишилися “без хліба і без духовності”. Зараз йде наступ на українську душу – на мову. Так, 4-6 класи не отримали підручників, а за статистикою, на одну душу населення в Україні припадає всього 0,3 книги! Проблема виховання нації нині є найважливішою!”.
Учасники заходу звернулися до правління Національної Спілки письменників України з пропозицією зробити щорічну Рівненську міську премію імені Уласа Самчука всеукраїнською, що сприятиме популяризації імені нашого видатного земляка.
Нині “Шевченківська енциклопедія” знаходиться в Рівненському обласному об’єднанні Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |