Про це йшлося під час обласної координаційної ради з питань запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми під керівництвом заступника голови Рівненської облдержадміністрації Олександра Савчука.
“Торгівля людьми, трудова експлуатація, в тому числі жебракування – це ганебні явища. Тому запобігати йому потрібно, починаючи зі школи, - переконаний Олександр Савчук.
З цією метою у навчальних закладах Рівненщини фахівці Рівненського об’єднання “Центр підтримки громадських ініціатив “Чайка” спільно з педагогами проводять різні інформаційні кампанії. Це відеолекторії, ігри, флешмоби, форуми-театри, випуски стінгазет та відеороликів. У них взяли участь близько 3 тисяч старшокласників та студентів професійно-технічних закладів.
“Особливою популярністю серед неповнолітніх користуються тренінгові заняття. Їх проводять інструктори-підлітки, які інформують своїх однолітків про те, як запобігти насиллю”, - розповідає голова Рівненського об’єднання “Центр підтримки громадських ініціатив “Чайка” Лариса Гунько.
Загалом минулому році на обліку служб у справах дітей перебувало 33 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах. Водночас одному неповнолітньому встановили статус постраждалого від торгівлі дітьми. Потерпілому надали повноцінну правову та реабілітаційну допомогу.
В свою чергу рівненські поліцейські проінформували, що в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 12 фактів, що стосуються торгівлі людьми на Рівненщині. З них 2 справи направлені до суду.
Резюмуючи засідання, заступник голови ОДА Олександр Савчук дав доручення активізувати інформаційну роботу із профілактики насилля в сім’ї та протидії торгівлі людьми у навчальних закладах. Також посадовець наголосив, що потрібно розробити рекомендації для обласної програми, яка повинна максимально скоординувати дії Рівненської ОДА, громадськості та всіх причетних служб до виявлення осіб, що постраждали від торгівлі людьми, та наданні їм якісної правової й реабілітаційної допомоги.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |