Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №749 від 14.03.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Січень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс подій

Що читає рівненська молодь?

Що читає рівненська молодь?

Кожен вирішує для себе: читати чи не читати. І рівненська молодь – не виняток.

Із цікавості я провела опитування серед молодих рівнян, задавши їм такі питання: що ти зараз читаєш? Чому саме цей твір? Яку книжку ти хотів би (хотіла б) прочитати? Про що тобі подобається читати? Якщо не читаєш, поясни – чому? Для чого людям потрібно читати книжки (якщо не потрібно, теж вказати – чому?)

Наталя Макар, 18 років, студентка:

“Недавно мені до рук потрапила книга Еріха Марії Ремарка “На Західному фронті без змін”. Це книга про події Першої світової війни, але це не просто історія. На сторінках твору описані події власного життя: досвід війни у вісімнадцятирічному віці, повернення і травма нового пристосування до мирного життя, приреченість на “інакшість” протягом усього подальшого існування. Даний твір не лише відображає тогочасну гірку дійсність, а й змушує задуматися про сенс життя. 

На мою думку, кожна людина повинна читати книжки. Адже це не лише спосіб цікаво і приємно провести час, але й дуже пізнавально та розвиваюче”.

Ірина Бусел, 20 років, студентка:

“Зараз я читаю Гарпер Лі “Убити пересмішника”, про цю книгу я чула дуже багато хороших відгуків і багато хто радив зі знайомих. Хоч лише почала читати, але книга мені подобається, гарно і легко написана. Я маю цілий список книг, які хотілося б прочитати, але вибираю книгу завжди спонтанно. Люблю читати цікаві історії, із них завжди можна взяти щось корисне для себе. А жанру улюбленого в мене немає. Все залежить він настрою”.

Назар Кіткайло, 19 років, студент:

“На даний момент я нічого не читаю. Недавно читав VI і перечитував VII частину “Гаррі Поттера” Джоан К. Роулінг, перед тим – “Анну Кареніну” Льва Толстого. “Кареніну” знайшов у домашній бібліотеці, почав читати і втягнувся. Далі хотів читати “В стальних грозах” Ернста Юнгера, але не знайшов у паперовому варіанті, сама книга про Першу світову війну.

Мені подобається, коли емоції та поведінка людей в якомусь епізоді нагадують твою власну. Я постійно думаю, як би я вчинив у даній ситуації; іноді думаю, що то про мене пишуть, коли все співпадає.

Читати, по-перше, цікаво, особливо, якщо “тон” книги збігається з твоїм настроєм, або коли там зачіпаються проблеми, які тебе найбільше хвилюють. По-друге, книги розвивають уяву: читаючи, я все це уявляю. Відчуття, ніби кіно дивлюсь і “прокручую” в голові фрази і події. Ну і, по-третє, читання збагачує внутрішній словниковий запас”.

Марія Довмат, 17 років, учениця:

“Я зараз читаю “Зачарована Десна” Олександра Довженка. Читаю цей твір тому, що він є у програмі на ЗНО. Далі я б хотіла прочитати якусь психологічну книгу, або книгу по саморозвитку. Загалом мені подобається читати романи, але фантастика, схожа на “Голодні ігри” чи “Дивергент”, також цікава.

Я не на всі 100% погоджуюся, що людям потрібні книжки. Здебільшого, люди читають або для “галочки” (для школи, або те ж саме ЗНО), або просто для себе (це вже як хобі). Я, наприклад, вважаю, що людина повинна більше отримувати з власних спостережень, а не з чужих думок, оформлених у вигляді книг. Люди повинні самостійно вирішувати проблеми, вчитися на своїх помилках, створювати своє життя, а не намагатися жити так, як пишуть в книжках”.

Іван Луцюк, 19 років, студент:

“Зараз я читаю “Адвокат диявола” Ендрю Найдермана. Цей твір описує професіоналізм ораторства та юриспруденції, як за допомогою спеціальних навичок можна виграти навіть безнадійну справу. Також зараз я хочу прочитати декілька книжок, які допоможуть глибше пізнати і реалізувати себе. А далі планую прочитати щось із фантастики, але що саме – ще не визначився.

Вважаю, читання допомагає в спілкуванні: коли немає про що поговорити, то заведіть мову про прочитану вами чи співрозмовником книгу, тоді й розмова буде успішною”.

Ігор Швець, 23 роки:

“Боюсь розчарувати, але я не читаю... Чого? Просто не знаходжу для цього часу, якось не полюбив книги.... Не знайшов відповіді на запитання “Чому потрібно читати?”. Ми з дитинства просто шукаємо нову інформацію, бо малі, а малим усе цікаво. Отож, я любив переглядати усілякі енцеклопедії, атласи, а в старшому віці на це бракує часу. Кажуть, хто читає книги – той людина розумна, а з розумними людьми можна про щось поговорити і подискутувати. Але в цьому сенсі я слабак – не читаю”.

Ольга Омельчук, 19 років, студентка:

“Зараз я читаю Дмитрія Ємеця “Мефодій Буслаєв” – то ціла серія книжок. Також раніше читала “Таня Гроттер” – це фантастика, схожа до “Гаррі Поттера”. Чому читаю? Бо цей автор дуже класно пише і це захоплює. Читаю ще Стівена Кінга “Доктор Сон” – другу частину книги “Сяйво”, і Генрі Марша “Історія про життя, смерть і нейрохірургію”.

Треба читати тому, що це розвиває фантазію. З книжок можна набратися досвіду, який в подальшому згодиться в житті”.

Із цього можна зробити висновок: рівненська молодь читає не тільки цитати в соціальних мережах. Хтось читає те, що найбільше розрекламовано, хтось – те, що допоможе в їхній професії, хтось – під настрій...а хтось, мабуть, не знайшов ще “свою” книжку. Ні, це не означає, що в цю ж секунду потрібно кинути все і силувано брати щось і читати – це буде, як зазначено вище, “для галочки”. Просто, дізнавшись щось про цікаво книгу – прочитайте її. Запевняю: час даром ви не потратите, навпаки – відкриєте щось нове для себе. І, можливо, від наступної прочитаної книжки Ваш погляд на світ хоч трішечки зміниться.

14.03.2016Олександра Нагорна


Переглядів: 1841

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1200 від 26.12.2024p.
¤ 
Навіщо нам спати?

Навіщо нам спати?

У нашому суспільстві існує міф, що багато сплять ліниві люди. Але насправді сон – це не про лінь, а про здоров’я. Спроби «виграти» час за рахунок скорочення сну зазвичай призводять до зворотного ефекту: ми починаємо витрачати більше часу на виправлення помилок і боротьбу з наслідками недосипання....

¤ 
Кава допомагає від головного болю?

Кава допомагає від головного болю?

Кава містить кофеїн – природний стимулятор, який впливає на кровоносні судини та мозок. Ось як це працює....

¤ 
Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Павленко та радниця голови Ольга Яцук провели продуктивну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції Мартіном Обергом....

¤ 
На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

У Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань підтримки ментального здоров’я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення. Під час зустрічі підсумували 2024 рік. Обговорили досягнення, виклики та визначили пріоритетні напрями на майбутнє. Особливу увагу було приділено заходам підтримки психологічного благополуччя населення, зокрема ветеранів, дітей, ВПО та інших вразливих категорій громадян....

¤ 
Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Члени Рівненського міськвиконкому погодили проєкт бюджету громади на 2025 рік....

¤ 
Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Мер Києва Віталій Кличко передав бійцям Державної прикордонної служби партію допомоги від київської громади та розповів, як столиця допомагала прикордонникам з початку повномасштабної війни....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22545)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18465)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15497)
• Допомога під час карантину [967] (15470)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15216)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15079)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15019)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14965)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14937)
• Живи до ста! [965] (14884)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14840)
• Бюджет і ми… [965] (14818)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14692)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14669)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14541)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14483)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14136)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14099)

ТОП-15 свіжого номера:

• Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic (317)
• Госпіталь та лікарня Рівненщини – серед пріоритетних інвестиційних проєктів МОЗу на 2025 рік (59)
• На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг (57)
• Махрові рушники будуть м’які, завдяки цьому дешевому аптечному засобу (53)
• Застосовуємо відходи з користю (52)
• Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків (51)
• Кава допомагає від головного болю? (50)
• Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією (49)
• Лимонний тірамісу (49)
• Навіщо нам спати? (49)
• Забудьте про замочування в молоці: рекомендований замінник для готування печінки (45)
• Засіб для чищення зі шкірки лимона (44)
• А якщо не пара? (44)
• Які домашні квіти корисно поливати розчином лимонної кислоти? (42)
• Як потрібно зберігати спеції? (42)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"