Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №773 від 25.08.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Сильні духом

Люди з обмеженими можливостями,

Люди з обмеженими можливостями,

але з необмеженим бажанням жити

Ми такі обмежені у світі без обмежень. Проте, для більшості верств населення так звані «обмеження» створюються в їхніх головах. А-ля «немає грошей», «немає таланту», немає сили»...

Але є руки, є ноги, є розум. І є п’ята точка, яка, чомусь дуже ефективно діє на той мозок і не хоче піднімати людину з дивану. Такі люди ліниві, такі люди слабкі, такі люди не можуть відчути життя на повну. І ще в таких людей є страх перед «іншими» – не такими, як ВОНИ. Перед «ненормальними», перед «скривдженими долею». Перед людьми з обмеженими можливостями. Перед людьми з інвалідністю.

Парадокс, та люди, які мають комфортні умови, мало чого отримують від життя, бо…бо їх все влаштовує: нормальна робота, нормальна погода, нормальне кіно. Хоч, звичайно, і «жити дорого» ... Але поговорили, побідкались і живуть собі далі. Від зарплати до зарплати. «Погана влада, погана країна, погані умови, погана зарплата». А що персонально ТИ для такого «хорошого» життя зробив? А-а-а…народився..?

Так, є в нашому суспільстві і люди з обмеженими можливостями, яким насправді важко жити у такому світі, адже кожен із них має травму – каліцтво, захворювання чи поранення… Однак, я переконана, що здебільшого жага до життя у них не менша, ніж в будь-якої пересічної людини.

Звичайно, є в нашому місті організації і сліпих, і німих, і візочників… Але ж самі вони, на жаль, не можуть себе повністю забезпечувати.

Однією із таких організації є Рівненський «Інваспорт».

«Ми є регіональним центром, – розповідає начальник «Інваспорту» Віктор Кучер, – однак, і з міською радою співпрацюємо дуже тісно. Зокрема, у залученні спортивних баз, які знаходяться на території міста, для занять людей з особливими потребами безкоштовно.

Міський голова реагує на мої пропозиції. Я особисто звертаюся з листами про надання допомоги тому чи іншому інваліду, навіть щодо установки пандуса чи підйомника. А від обласної ради йде стовідсоткове фінансування, затримки немає. Нині готуємо до параолімпійських ігор своїх спортсменів.

Я пропрацював 23 роки в цій галузі. Так, не все ще гладко. Але найважливішим питанням є подолання бар’єрності: не скрізь інвалід, особливо візочник, може проїхати. Пандуси, навіть якщо вони є приватними, наприклад, у приватних магазинах чи аптеках, не відповідають нормам. Навіть у наших підземних переходах молоді мами з візочками не можуть нормально спуститися, а що вже казати про людей з обмеженими можливостями? У нашому місті тільки один звуковий перехід – навпроти ТЦ «Злата Плаза». А як же ходити людям незрячим? У минулому році в нас намалювали жовті лінії для людей з вадами зору, та всі ті лінії повідпадали. Хтось проект затвердив, фарбу браковану запустив, гроші забрав, а ліній зараз немає...

Якщо вдома, умовно, два інваліди (а досить часто буває саме так: молодий хлопець-інвалід живе з такою ж молодою дівчиною-інвалідом, бо в нашому суспільстві ніхто не вийде заміж за інваліда) і в них мінімальна пенсія приблизно 1 500 гривень, то за 3 000 гривень двоє молодих людей не проживуть, розумієте?».

Про життя інвалідів поділилася зі мною голова обласної благодійної організації пенсіонерів та інвалідів «Обличчям до істини» Тетяна Войтович:

«Я часто кажу: ніхто не знає, на кого випаде завтра ноша інвалідності. Бо, дійсно, ніхто не знає, хто завтра осліпне, перестане чути. Але долю потрібно сприймати такою, якою вона є.

Наша організація об’єднує активістів, які мають бажання спілкуватися і допомагати інвалідам для поліпшення їхнього життя та інтеграції їх у суспільство. На жаль, наша організація не має матеріальної підтримки і ми не займаємося матеріальною допомогою. Основна наша мета – просвітницька діяльність. Ми надаємо безкоштовні консультації з педагогіки, права, психології, ведення домашнього господарства, маємо розроблений курс лекцій, наприклад, «Уроки толерантності для школярів, студентів та державних службовців».

Ми допомагаємо інвалідам у пошуках роботи. Але в нас ще недосконале чинне законодавство. Ось такий приклад: прожитковий мінімум зараз 1 400 гривень, а для непрацездатної особи менше на 200 гривень. Інваліда прирівняли до пенсіонера. Здоровий пенсіонер – це 55-60 років, він вже не працює, але він може мати дачну ділянку, підробляти на ринку чи ще десь. А інвалід – людина в 30-40 років – одержує менше тільки за те, що він має фізичну ваду. А йому ж хоче і вчитися, і гарно вдягатися, і фарбуватися як усі. Такий простий приклад – взуття для інвалідів. Дівчина мені дзвонить і просить щось зробити, бо ніде не може купити взуття. Тим часом, взуття для інвалідів у нас виготовляють, але воно не має сучасного вигляду. Якщо його взує бабуся в 70 років, то для неї воно ще може бути, хоча і з натяжкою. А для дівчини? Вона ж хоче мати взуття таке, як і інші сучасні дівчата. Отож їде в Полтаву чи в Ромни і замовляє бажане. А в нас чому не можна виготовляти такого?

У нас є ряд власних проектів і міський голова Володимир Хомко їх підтримує. Отож живемо надією на краще.

На жаль, у нашому законодавстві чимало непорозумінь стосовно інвалідів. Бо закони пишуть, як правило, люди здорові, які не знають інвалідських реалій.

Так, інвалідові для отримання пенсії потрібно від десяти до п’ятнадцяти років стажу. А якщо вже інваліда й беруть працювати, то, як правило, на половину, а то й на чверть ставки. Та й саму роботу важко знайти. А коли якась робота знаходиться, то інвалід має працювати по півставки вже не п’ятнадцять, а тридцять років. А як на четвертину – то цілих шістдесят років. Бо ж стаж складається із цих половинок та четвертин.

А ще абсурд: люди, які мають інвалідність, повинні проходити лікування на встановлення цієї інвалідності. Пенсія в них складає 940-1170 гривень, а лікування, яке їм потрібно проходити кожного року, коштує чотири-п’ять тисяч гривень. Де людина візьме такі гроші? А якщо вона не пройде цього лікування, то і групу інвалідності їй теж не дають. І тоді залишається без роботи і без групи...

У здорових людей складається враження, що люди з інвалідністю приречені і безпорадні, але насправді це зовсім не так. Вони живуть повноцінним життям, закохуються, народжують дітей… Незряча людина може навчатися і прасувати, і писати, і за комп’ютером працювати…».

Задумуєшся: на що хворіє наше суспільство?

25.08.2016Олександра НАГОРНА


Переглядів: 1598

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22495)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18439)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15470)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15185)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14988)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14938)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14911)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14814)
• Бюджет і ми… [965] (14792)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14667)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14637)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14518)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14458)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14109)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14075)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (469)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (69)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (67)
• Проблеми з пам’яттю: (64)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (64)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (63)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (62)
• Чи можна нагрівати мед? (61)
• Фундучна картопля (60)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (59)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (59)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (59)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (59)
• Рецепт домашніх патчів (58)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (55)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"