Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №822 від 10.08.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Січень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Формула успіху

СУ-39 відродилося, наче Фенікс, працює, живе та модернізується

СУ-39 відродилося, наче Фенікс, працює, живе та модернізується

Володимир ЛЯШУК: «Треба було відновлювати не тільки кадровий потенціал, але і довіру замовників»

У кожного підприємства, як і в людини, - своя доля, яку життя розмальовує по-різному. Чимало виробничих колективів ледь виживають, а багато, не витримавши випробувань часом, припинили своє існування. Така доля спіткала і ДП Рівненське спеціалізоване управління № 39 ПАТ «Центростальконструкція». Відзначивши в січні 2015 року свій піввіковий ювілей, воно вже в листопаді того ж року закрилося через банкрутство. Обставини виявилися сильнішими за мужніх монтажників-висотників. На щастя, знайшлися добрі люди, які допомогли відкрити нову сторінку в історії збанкрутілого підприємства. Відродившись, наче Фенікс із попелу, у квітні 2016 року, воно працює, живе та модернізується. Зі слів директора ТОВ «Будівельна компанія «Спеціалізоване управління-39» ­Володимира ЛЯШУКА (на фото), вдалося повернути на роботу частину колишніх працівників, набрати нових та утримати передові позиції в будівельній галузі Рівненської області та за її межами.

«Довіра починається з першого відвідання підприємства»

- Володимире Григоровичу, за свою піввікову історію ­СУ-39 пережило як будівельний бум, так і стрімке скорочення обсягів виробництва, дефіцит кваліфікованих робітників, хронічну неплатоспроможність замовників та власне банкрутство, яке відкрило нову сторінку в літописі його трудової слави. Чи важко було повернути підприємству друге життя?

- Після того, як СУ-39 припинило своє існування, частина працівників пішла на заслужений відпочинок, інші вирішили дочекатись кращих часів для рідного підприємства. Хтось зареєструвався в центрі зайнятості, хтось десь прилаштувався працювати, але коли СУ-39, зав­дяки зусиллям нових власників, 23 квітня 2016 року відновило роботу, вони повернулися.

- Якраз до початку будівельного сезону…

- Правда, був ще підготовчий період. Ми вели переговори з колишніми працівниками, щоб люди поверталися. Не так-то просто було їх переконати. Знаєте, коли не виплачувалася довгий час зарплата, люди не вірили, що в нас щось вийде, побоювалися того, що підприємство втратило замовників і ніхто до нас не буде звертатися. Треба було відновлювати не тільки кадровий потенціал, але і довіру замовника. А вона починається з першого відвідання підприємства. Пройдіться по території - скрізь видно, що зроблено капітальний ремонт: перекрито всі покрівлі, відремонтовано всі складські та виробничі приміщення, проведено опалення в цехи. Обновили адміністративне приміщення, зробили хороші побутові кімнати. Плануємо закупити для них сучасні металеві гардеробні шафи та інше обладнання.

- Якими були перші кроки нового-старого колективу підприємства?

- На початку нас було 15 чоловік, сьогодні - вже півсотні, але працюємо дуже потужно. З містом минулого року працювали: облаштовували зупинки і ставили паркани на вулицях. Раді, що займаємося не тільки цим, хоча це теж потрібно людям і прикрашає місто, а і промисловим будівництвом. На замовлення Групи компаній «УкрТехноФос» побудували новий завод мінеральних добрив у селі Нова Любомирка на Рівненщині. Його потужність - 300 тонн добрив на добу, в грошах - півмільярда гривень за рік. Тісно співпрацюємо з Івано-Франківським цементним заводом. Там виконуємо відповідальне завдання з виготовлення та монтажу сотень тонн металоконструкцій.

«Не можна залишити в самому центрі Києва такий довгобуд»

- Ваші колеги 10 років тому починали в Києві монтаж найбільшого в Європі хмарочосу - офісно-готельно-адміністративного центру Sky Towers. Яка доля цього проекту?

- Справді, ще у 2007 році ­СУ-39 почало будувати в столиці надзвичайно складну в інженерному плані споруду висотою 210 метрів. Будівельним планом передбачено ще 8 підземних поверхів, на яких розташовуватиметься паркінг. 14 квітня 2010-го будівля увійшла в перелік обов’язкових об’єктів до підготовки Євро-2012. У березні 2014-го через політичну кризу в країні будівництво призупинилось, але вже у квітні продовжилось. Проте бойові дії на Сході якимось чином вплинули на інвестування цього проекту, тож у 2015 році будівництво зупинилось повністю на відмітці 129 метрів висоти будівлі. Планується, що хмарочос буде добудовано в найближчі роки. Адже не можна залишити в самому центрі Києва такий довгобуд. Вірю, що незабаром ми добудуємо Sky Towers, який стане архітектурною перлиною не тільки столиці, а й України та всієї Європи.

- Що підтримує Вашу віру у світле майбутнє для підприємства?

- Будівельна компанія «СУ-39» упевнено позиціонується на будівельному ринку країни. Сьогодні маємо запит на свої роботи, маємо запит на наші кадри і дуже добрі відгуки про якість виконуваних нами будівельних робіт. У зв’язку з цим модернізуємо навіть наше виробництво, тому що виготовлення металоконструкцій раніше йшло не такими значними обсягами, як нині, і зварювальні технології вже дещо застарілі. На сьогоднішній день замовили сучасне обладнання для виготовлення металевих конструкцій у світових виробників зварювальної техніки ESAB (Швеція) та FRONIUS (Австрія).

Стосовно матеріально-технічної бази, яку успадкували від ДП «СУ-39» - крани та автомобілі, то підтримуємо їх у робочому стані. Крім того, придбали екскаватори, новий фронтальний навантажувач та іншу будівельну техніку. Скажу відверто: власники приділяють дуже велику увагу нашому підприємству і вкладають у його розвиток значні кошти. Люди завантажені роботою. У нас і продовжений робочий день буває іноді. Сьогодні ми виходимо на такий рівень, що - хай вибачать колеги-будівельники! - зможемо скласти їм на будівельному ринку гідну конкуренцію.

«Намагаємося не втратити високопрофесійний робітничий потенціал»

- Вам не здається, що останнім часом робітничі професії втратили свою престижність, хоча й користуються підвищеним попитом на ринку праці та є гідно оплачуваними?

- Знаєте, ми загубили цю ланку у виробництві, забули, що робітничий клас теж треба вирощувати, навчати і давати йому можливість десь себе зарекомендувати. І пішов цей критичний розрив. Ті, хто все умів і знав, старіли і відходили, а ті, кого вони могли навчити, не підтягувалися до їхнього рівня. У радянський час ми щороку брали з професійних училищ 20-30 учнів на практику, а на роботу залишали 7-8. Вони по бригадах розсіювалися, підтягувалися, вчилися. Натомість сьогодні дуже рідко буває, що хтось залишиться у нас працювати. Люди, закінчивши професійно-навчальні заклади - ліцеї чи коледжі, чомусь шукають якусь іншу роботу. Тому ми вважаємо золотим фондом нашої компанії колишніх працівників ДП «СУ-39». Безстрашні монтажники-висотники не бояться висоти, їх вабить сувора романтика робітничої професії, пов’язаної з підвищеною небезпекою: «Трепал нам кудри ветер высоты и целовали облака, слегка».

- Є в українців ще одна радість - безвізовий режим отримали, а під боком - Польща. Кажуть, що на всю область набереться не більше 20 асів зварювальної справи. Всі вони хочуть отримувати достойну зарплату. Куди ці класні майстри підуть працювати - в СУ-39 чи подадуться на заробітки до нашого сусіда?

- Ми не можемо конкурувати з поляками, бо їхня економіка йде на 10-15 років попереду української. Але також намагаємося не втратити високопрофесійний робітничий потенціал, по можливості, щомісяця підтягуємо працівникам зарплату, хоча це дуже і дуже важко. Тому що на сьогоднішній день відсутнє планове будівництво, як колись було державне. Тепер кожен приватний власник рахує кожну свою копійку, старається побудувати об’єкт чим дешевше. Коли йде, наприклад, тендер, збираються п’ять-шість фірм, і кожна фірма демпінгує, щоб взяти цей об’єкт. В результаті той, хто виграє в конкурсі, може здобути піррову перемогу.

«Розвиваємо структуру та зміцнюємо інженерну ланку на виробництві»

- Як використовуєте тендерний механізм розподілу роботи на будівельному ринку?

- Щоб підвищити ефективність участі підприємства в тендерах, розширюємо спектр своїх послуг. Якщо раніше займалися тільки металоконструкціями та залізобетоном, то зараз беремо і фундаменти, і земляні роботи, і наливні підлоги в промисловому та житловому будівництві. Головне правило будівельної компанії - виконання робіт на високому професійному рівні, з відмінною якістю. Плануємо виробничий процес таким чином, аби своїми силами комплексно підходити до об’єкта і робити його «під ключ». З цією метою розвиваємо структуру та зміцнюємо інженерну ланку на виробництві. Відновлюємо ту структуру, яка добре зарекомендувала себе ще за радянських часів, бо була дуже правильна й ефективна. Сьогодні, щоб її відновити, треба, аби кожний інженер був на своєму місці, мав певний рівень. 70% наших працівників - це ті, що колись працювали у СУ-39. Хтось був начальником дільниці, хтось - головним інженером, хтось - механіком, хтось - виконробом. Буквально місяць тому запросили на роботу трьох випускників НУВГП. Тепер вони будуть свої знання в практичну площину переводити.

- Ваші побажання, Володимире Григоровичу, колегам та будівельникам Рівненщини з нагоди професійного свята будівельників.

- Дорогі працівники, ветерани праці та всі, хто в різні часи множив трудові здобутки СУ-39, для кого наше підприємство стало найкращою частиною життя! Шановні наші партнери і колеги-будівельники! Від щирого серця вітаю вас із Днем будівельника. Нехай це свято надихає нас на нові професійні досягнення, успішну реалізацію проектів та підкорення нових вершин!

Дякуємо за нелегку працю колективу СУ-39, а всім партнерам - за довіру та підтримку. Особлива подяка колишнім керівникам СУ-39 - Михайлу Григоровичу Грабовому, Миколі Дем’яновичу Лютому та Віктору Леонтійовичу Бондарчуку. Бажаю усім вам здоров’я, наснаги та впевненості у власних силах. Миру, злагоди, сімейного затишку та Божої милості вам і вашим родинам!

10.08.2017Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИК

ТОВ Будівельна компанія «СУ-39» 33024, м. Рівне, вул. Млинівська, 24; тел. (0-3622) 5-50-37, (0-3622) 5-30-02, моб. (067) 36-27-088; e-mail: lyashukbksu39@gmail.com; сайт: www.su-39.arm-eko.ua


Переглядів: 1728

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1200 від 09.01.2025p.
¤ 
Навіщо нам спати?

Навіщо нам спати?

У нашому суспільстві існує міф, що багато сплять ліниві люди. Але насправді сон – це не про лінь, а про здоров’я. Спроби «виграти» час за рахунок скорочення сну зазвичай призводять до зворотного ефекту: ми починаємо витрачати більше часу на виправлення помилок і боротьбу з наслідками недосипання....

¤ 
Кава допомагає від головного болю?

Кава допомагає від головного болю?

Кава містить кофеїн – природний стимулятор, який впливає на кровоносні судини та мозок. Ось як це працює....

¤ 
Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Павленко та радниця голови Ольга Яцук провели продуктивну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції Мартіном Обергом....

¤ 
На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

У Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань підтримки ментального здоров’я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення. Під час зустрічі підсумували 2024 рік. Обговорили досягнення, виклики та визначили пріоритетні напрями на майбутнє. Особливу увагу було приділено заходам підтримки психологічного благополуччя населення, зокрема ветеранів, дітей, ВПО та інших вразливих категорій громадян....

¤ 
Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Члени Рівненського міськвиконкому погодили проєкт бюджету громади на 2025 рік....

¤ 
Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Мер Києва Віталій Кличко передав бійцям Державної прикордонної служби партію допомоги від київської громади та розповів, як столиця допомагала прикордонникам з початку повномасштабної війни....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22587)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18493)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15515)
• Допомога під час карантину [967] (15491)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15236)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15105)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15037)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14985)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14963)
• Живи до ста! [965] (14902)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14859)
• Бюджет і ми… [965] (14836)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14719)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14688)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14561)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14502)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14158)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14118)

ТОП-15 свіжого номера:

• Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic (688)
• Госпіталь та лікарня Рівненщини – серед пріоритетних інвестиційних проєктів МОЗу на 2025 рік (140)
• Кава допомагає від головного болю? (83)
• На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг (82)
• Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків (81)
• Махрові рушники будуть м’які, завдяки цьому дешевому аптечному засобу (80)
• Як потрібно зберігати спеції? (76)
• Застосовуємо відходи з користю (76)
• Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією (75)
• Лимонний тірамісу (73)
• Навіщо нам спати? (72)
• Забудьте про замочування в молоці: рекомендований замінник для готування печінки (70)
• А якщо не пара? (69)
• Засіб для чищення зі шкірки лимона (68)
• Які домашні квіти корисно поливати розчином лимонної кислоти? (66)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"