Як повідомляють в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Рівненської ОДА, вирушаючи у подорож до лісу, необхідно ретельно підбирати одяг та взуття. А найголовніше – ніколи не залишатися наодинці та мати при собі мобільний телефон, щоб у випадку біди мати можливість викликати допомогу.
Для того, щоб захиститися від укусів змій, необхідно знати, які їх види трапляються в цій місцевості, та особливості їхньої поведінки: вміти розрізняти ознаки отруйних і неотруйних тварин, наприклад, вужа і гадюки, й уникати з ними контакту. Потрібно пам`ятати, що різкі рухи тільки привертають увагу плазунів і можуть викликати їхній напад.
Пам’ятайте також, що найчастіше змії можуть перебувати у чагарниках, під корчами старих дерев та навіть ховатися у високій траві. Окрім того, вирушаючи на пікнік чи риболовлю не полінуйтеся провести бесіду із своїми дітьми щодо правил безпечної поведінки.
При укусі невідомої змії не варто піддаватися панічним настроям. Пам’ятайте, хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидкому проникненню отрути в кров. Необхідно дихати повільно і глибоко.
Насамперед, необхідно установити, чи дійсно є привід для занепокоєння. Уважно огляньте місце укусу. Якщо це укус гадюки, на тілі залишаться сліди двох отруйних іклів – вони мають вигляд ранок, що кровоточать, і віддалені одна від одної на 1- 1,5 см.
Укуси великих і агресивних, але неотруйних полозів виглядають інакше: на шкірі ми спостерігаємо дугу, що складається з багатьох дрібних подряпин.
В будь-якому випадку намагайтеся відвезти потерпілого якнайшвидше до лікарні. Попередньо наклавши досить тугу пов’язку вище отриманого укусу та вичавивши з ранки кров. Ні в якому випадку кров не можна висмоктувати, адже якщо на слизових оболонках рота є ушкодження, отрута ще швидше пошириться по організму та потрапить до головного мозку, що є вкрай небезпечним.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |