Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №269 від 07.12.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Січень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Сповідь на задану тему

Валерій САЄНКО: "За справу треба братися з оптимізмом"

Валерій САЄНКО: "За справу треба братися з оптимізмом"

Депутат Рівненської міської ради, технічний директор ТОВ “Карат” Валерій САЄНКО добре обізнаний із проблемами місцевого самоврядування, оскільки шість років працював заступником, першим заступником, заступником міського голови з питань економіки. Як журналіст, я вже давно мріяв поспілкуватися з ним.

"Відносини між владою та бізнесом складаються роками"

- Валерію Івановичу, Ви працювали у владних структурах, зараз - у бізнесі. Де Ви себе краще почуваєте?

- У бізнесі, який підтримує влада, або, принаймні, не заважає його розвитку.

- Коли така підтримка була більшою - до чи після Помаранчевої революції?

- Гадаю, що таку межу не можна проводити, оскільки відносини між владою та бізнесом - справа не одного дня: вони складаються роками. Тут треба враховувати, наскільки територіальна громада зацікавлена в розвитку підприємництва, хто з бізнесового середовища працює на її благо і має порозуміння та підтримку у владних структурах. На мою думку, Рівне може бути прикладом міста, в якому замість голослівного декларування підтримки малого і середнього бізнесу створюються сприятливі умови для розвитку всіх галузей економіки - починаючи від послуг і закінчуючи будівництвом.

- Чи вдалося за останні два-три роки змінити співвідношення розподілу бюджетних коштів на користь територіальної громади?

- Гадаю, що на сьогоднішній день кардинальних змін не відбулося. Для цього досить подивитися, що залишається у бюджеті міста та в бюджеті підприємств, що його наповнюють. Закони і підзаконні акти продовжують суперечити один одному, відсоткові ставки кредитів, що надають вітчизняні банки, як і умови оподаткування малого і середнього бізнесу, бажають кращого. Можливо, з приходом на фінансове поле України потужних європейських банків, ситуація зміниться на краще. Вони, я в цьому впевнений, запропонують українським бізнесменам - і юридичним, і фізичним особам - більш привабливі, порівняно з вітчизняними фінансовими установами, умови кредитування розвитку їх підприємств.

"Вирішувати земельні питання прозоро, але не поспішно"

- Чи не здається Вам, що одним із гальм розвитку підприємництва є тяганина у вирішенні питань, пов’язаних із виділенням землі?

- Ставлення до землі завжди було складним. Я підтримую наміри міської влади вирішувати земельні питання прозоро, але не поспішно. Адже часом за деякими заявами про виділення землі не стоїть нічого, крім бажання відхопити якусь ділянку, а вже потім шукати партнера для її освоєнння. Бувають випадки і продажу великих земельних ділянок із вигодою для себе. З іншого боку, якщо взяти невеличкі ділянки - 24-30 квадратних метрів, що виділяються під так звані малі архітектурні форми (кіоски, як називають їх у народі), то ці тютюнові ларьки і взуттєві майстерні не є ознакою цивілізованого розвитку підприємництва: вони не прикрашають місто і не відповідають потребам територіальної громади. Як член депутатської комісії з економічного розвитку, підприємництва і промисловості вважаю за потрібне створення для підприємців таких умов для торгівлі, які їм забезпечені, наприклад, у торговому комплексі “Гранд-Базар”.

Підприємець сам вирішить, де йому краще торгувати (а рівняни і гості міста - де їм купувати!): в “Метрограді”, де будуть такі ж комфортні умови, як у “Гранд-Базарі”, - чи на стихійному ринку під відкритим небом, особливо в осінньо-зимовий сезон. До речі, на минулій сесії Рівнеради розглядалося питання реконструкції Будинку одягу та перетворення його в європейський торговий центр, в якому буде комфортно і зручно як продавцям, так і покупцям.

"Статистика підприємництва не така вже й райдужна"

- Валерію Івановичу, а чи є у Вас теми, які Ви не встигли реалізувати, працюючи у виконавчій владі, але хочете довести до логічного завершення, будучи депутатом Рівнеради?

- Дійсно, працюючи шість років заступником, першим заступником і заступником міського голови з питань економіки, а зараз як депутат Рівнеради і постійний представник міської влади в агенції “ІнвестРівне”, я займався і продовжую займатися питаннямим розвитку підприємництва на основі залучення інвестиційних коштів. Статистика не така вже й погана, якщо розглядати суму інвестицій у цілому. Однак, якщо взяти до уваги, що цю суму залучили не більшість підприємців Рівненщини, а одне-два підприємства - таких, як ЗАТ “Консюмерс-Скло-Зоря”, то ця статистика не така вже й райдужна.

Нам треба ще багато працювати для поліпшення умов інвестиційного клімату. Період кампаніївщини завершився. Інвестори уважно вивчають ринок, умови інвестування, ставлення керівників міст і районів до інвестиційних пропозицій. І лише в тому разі, коли наміри влади й інвесторів співпадають, останні починають спільно з потенційними партнерами розробляти бізнес-плани, а головне - втілювати проекти в життя.

Два роки тому була створена за сприяння ОБСЄ агенція “ІнвестРівне”, в яку ввійшли представники облдержадміністрації, міської влади Рівного, представники Торгово-промислової палати та регіональної бізнесової еліти. Діяльність агенції позитивно оцінюють європейські інвестори. Вони мають можливість ознайомитися з її веб-сайтом, поставити запитання й отримати від представників місцевої влади вичерпні відповіді, аргументовані посиланнями на відповідні закони і підзаконні акти.

"Головне - кредит довіри інвесторів, банків, влади"

Звичайно, багато хто очікував на швидку віддачу від коштів, інвестованих приватним капіталом в економіку області, але це справа не одного дня. Головне - кредит довіри, який рівненські бізнесмени отримали від інвесторів, банків, влади. Цей кредит не має знецінюватися через прихід у владні структури нової команди: повинен діяти закон наступництва влади. Почали реалізувати програму енергозбереження - слід продовжувати її, незалежно від того, хто був “хрещеним батьком” програми.

Не варто також обмежуватися одним об’єктом, хоча він теж потрібен для демонстрації переваг нових енергозберігаючих технологій, а прагнути впровадити їх, перш за все, в соціальній сфері (медичні, освітні й культурні заклади та житло). В період енергетичної кризи, яка впритул наблизилася до України, енергозбереження є ключовим пріоритетом: починаючи від дитини і закінчуючи держслужбовцем, усі хочуть нормально жити і працювати в комфортних температурних умовах.

- А як Ви оцінюєте тимчасову заборону Кабміну на встановлення автономних систем опалення?

- Необхідна виваженість в оцінці цього кроку уряду. Одна справа - встановити замість газової колонки у будинках старої забудови двоконтурний котел, який певний час гріє воду, певний час дає тепло. Інша - встановити цей котел у багатоповерхівці, використавши вентиляційні отвори як димові, не прогнозуючи наслідки, що можуть бути трагічними як для власника котла, так і його сусідів. А головне - призведуть до розбалансування загальнобудинкової системи опалення, яка і без цього знаходиться в далеко не найкращому стані: перш за все, через додаткові секції радіаторів, самовільно встановлені мешканцями квартир при їх заселенні або ремонті.

Тим не менше автономні системи опалювання будуть запроваджуватися, але під контролем відповідних органів, щоб запобігти нещасним випадкам. А те, що ми маємо сьогодні, схоже на анекдотичну команду: “Стій там! Іди сюди!”. Тобто, державна програма “Теплий дім” була призупинена, не почавши, практично, працювати, а зима, як завжди, прийшла несподівано.

"Через традиційні вікна суттєво втрачаємо тепло"

- Напевне, впровадження цих систем - не єдиний захід у широкомасштабній державній програмі енергозбереження?

- Не може бути панацеєю та чи інша автономна система опалення, запропонована тим чи іншим підприємством, зацікавленим у збуті своєї продукції. В середньому 40 відсотків площі фасадів в адміністративних і виробничих приміщеннях, закладах освіти, культури й охорони здоров’я, житлових будинках займають традиційні дерев’яні вікна. Саме через їх невідповідність сьогоднішнім нормативним вимогам - маю на увазі коефіцієнт теплопровідності, який залежить від кліматичної зони, - ми суттєво втрачаємо тепло.

10-15 років тому, коли ми почали предметно займатися пластиковими вікнами, на нас дивилися з недовірою та посмішкою. Сьогодні, коли енергозбереження набуло статусу державної політики, а ухилення від її реалізації є загрозою для національної безпеки, колишні критики наших енергозберігаючих проектів співають дифірамби тим, хто очолив актуальні напрямки економії паливно-енергетичних ресурсів. Я не проти, щоб у започаткованої нами теми були продовжувачі, але не треба забувати про її першопрохідців, їх досвід та перспективні ініціативи, без яких ця тема втратить свою подальшу актуальність.

- Які сучасні енергозберігаючі методи опалювання приміщень Ви можете порадити для впровадження в міській комуналці?

- Я з великим задоволенням вивчаю можливості використання теплового насоса як джерела постачання тепла і гарячої води в будівлі різного призначення - в житлові будинки, готелі, дитячі садки і школи - в будь-яке приміщення, яке потребує такої комунальної послуги. Тепловий насос є невичерпним сучасним джерелом виробництва тепла і гарячої води без використання традиційного енергоресурсу - газу. Що стосується прогресивних технологій опалювання приміщень, то обирати їх необхідно з точки зору не тільки експлуатації певних систем, а й виробництва їх, враховуючи технічний і творчий потенціал вітчизняних науковців та інженерів. Мені дуже хочеться, щоб рівненські науковці знайшли своє місце у процесі реконструкції комунального господарства міста, зокрема, систем водопостачання і водовідведення.

На мою думку, виконання регіональної програми енергозбереження вимагає активної участі в її реалізації як органів місцевого самоврядування, так і керівників усіх підприємств, установ та закладів Рівного й області. Справитися з цим завданням можуть тільки оптимісти. Докази деяких опонентів, що песимісти - це добре поінформовані оптимісти, розглядаю як тимчасові ускладнення, які, безумовно, мають місце в кожній справі. Але вони не повинні ставити крапку на реалізації ідеї, актуальність якої визначена нашим сьогоденням.

Зі святом, колеги!

Сердечно вітаю депутатів рад усіх

рівнів, працівників органів виконавчої влади із Днем місцевого самоврядування. Прийміть мої найщиріші побажання успішного і динамічного розвитку територіальним громадам,

які Ви очолюєте.

З повагою, Валерій САЄНКО

07.12.2006Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИК


Переглядів: 1218

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1200 від 09.01.2025p.
¤ 
Навіщо нам спати?

Навіщо нам спати?

У нашому суспільстві існує міф, що багато сплять ліниві люди. Але насправді сон – це не про лінь, а про здоров’я. Спроби «виграти» час за рахунок скорочення сну зазвичай призводять до зворотного ефекту: ми починаємо витрачати більше часу на виправлення помилок і боротьбу з наслідками недосипання....

¤ 
Кава допомагає від головного болю?

Кава допомагає від головного болю?

Кава містить кофеїн – природний стимулятор, який впливає на кровоносні судини та мозок. Ось як це працює....

¤ 
Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Павленко та радниця голови Ольга Яцук провели продуктивну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції Мартіном Обергом....

¤ 
На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

У Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань підтримки ментального здоров’я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення. Під час зустрічі підсумували 2024 рік. Обговорили досягнення, виклики та визначили пріоритетні напрями на майбутнє. Особливу увагу було приділено заходам підтримки психологічного благополуччя населення, зокрема ветеранів, дітей, ВПО та інших вразливих категорій громадян....

¤ 
Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Члени Рівненського міськвиконкому погодили проєкт бюджету громади на 2025 рік....

¤ 
Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Мер Києва Віталій Кличко передав бійцям Державної прикордонної служби партію допомоги від київської громади та розповів, як столиця допомагала прикордонникам з початку повномасштабної війни....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22598)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18496)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15518)
• Допомога під час карантину [967] (15493)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15239)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15108)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15040)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14989)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14966)
• Живи до ста! [965] (14903)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14862)
• Бюджет і ми… [965] (14840)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14723)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14692)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14563)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14504)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14160)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14120)

ТОП-15 свіжого номера:

• Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic (723)
• Госпіталь та лікарня Рівненщини – серед пріоритетних інвестиційних проєктів МОЗу на 2025 рік (158)
• Кава допомагає від головного болю? (93)
• На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг (86)
• Махрові рушники будуть м’які, завдяки цьому дешевому аптечному засобу (85)
• Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків (84)
• Як потрібно зберігати спеції? (80)
• Застосовуємо відходи з користю (79)
• Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією (76)
• Лимонний тірамісу (75)
• Навіщо нам спати? (75)
• Забудьте про замочування в молоці: рекомендований замінник для готування печінки (75)
• Засіб для чищення зі шкірки лимона (72)
• А якщо не пара? (72)
• Які домашні квіти корисно поливати розчином лимонної кислоти? (67)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"