А проблем в Омеляні, як і в усякому українському селі, вистачає: ремонт доріг та прокладання телефонних ліній, газифікація помешкань, “латання” каналізації та вивіз сміття – все це потребує коштів. Утім, “очі бояться, а руки - роблять”: поступово життя у Великій і Малій Омеляні та селищі Вересневому, яке теж належить до Великоомелянської сільської ради, стає все більш цивілізованим.
- Нещодавно ми закупили і розмістили у наших селах двадцять контейнерів для сміття, - розповідає пані Оксана. - Отже, на вулицях стане чистіше. Плануємо зайнятися облаштуванням автобусних зупинок, щоб мешканці села, які часто-густо доїжджають на роботу автобусами і маршрутками, почувалися зручніше.
Омеляна розташована неподалік обласного центру, і для багатьох рівнян котеджі у цьому селі стали не просто “фазендами”, які три сезони на рік потребують копіткої селянської праці, а й, можна сказати, “заміськими резиденціями”. Їх будівництво змінює архітектурне обличчя села на краще, а ще - піднімає критерії оцінки комфортності сільського життя.
- В Омеляні багато молоді. Чи достатньо уваги приділяє сільська влада проблемам юного покоління?
- Нашим школярам можна позаздрити: Великоомелянська гімназія - велика, сучасна, обладнана всім необхідним для навчання. Та й дитячий садочок - один із кращих у районі. А для розвитку спортивної та культурно-розважальної сфери потрібно ще багато попрацювати. По-перше, щось вирішити із сільським клубом: опалювати і освітлювати це величезне приміщенням стає дедалі дорожче, а організовувати культурно-масові заходи - важче. Необхідно облаштувати належним чином стадіон: адже наступного року наша футбольна команда виступатиме у вищій лізі чемпіонату області.
- А щодо подальшого розвитку села?
- Плануємо з часом окультурити околиці. Омеляна розташована у мальовничому місці, неподалік Рівного, ми бачимо блага міської цивілізації і намагаємося донести їх сюди, щоб наше село і в подальшому залишалося для його мешканців комфортним місцем проживання.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |